Şimdi Ara

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
5
Favori
14.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha 4g bile doğru düzgün çalışmıyor, çoğu yerde 50 mbit bile hız vermiyor, ne 5Gsi hocam
    Turktelekom ve Vodafone upload testleri, camın önünde 30 40 , içeri gidince 3-4 mbit

4G normalde 150 mbit gibi çılgın upload hızlarını destekliyor, ama bunu bile düzgün veremiyorlar VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 14 Mart 2022; 11:58:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Vodafone doğru referans değil, 4g ihalesinde en düşük ihaleleri aldı zaten. Vodafone kullanıp yüksek hız beklemek hata.
    Turkcell bunun 5 katını verir aynı yerde aynı testleri yapsanız.
    Ben Beyoğlu'nda oturuyorum 80 e 40 dan den aşağı düşmüyor hızım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yusuf_Piskin kullanıcısına yanıt

o 5 testin 3 tanesi Turk Telekom ile yapıldı, o da düşük sonuç veriyor. TurkCell hat almak istemiyorum hem firmayı sevmiyorum hem çok pahalı

Valla 4G’ye laf yok Turkcell ile hiç süründüğümü görmedim

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz

• 10-20 GB paketlerle işimizi halledemeyiz ki, yeri geliyor günde 10 GB upload yapıyorum ben, nasıl olacak o iş

• Ev internetinde film seyrediliyorsa 500gb kotadan daha azı kurtarmaz. çakma 4g kesinlikle yetmiyor. Turktelekomdan umudum yok çakma da olsa 5G belki yeter diye ummak istiyorum.

• miskin yine yapacağını yapmış, konu up

Aynısı evim için geçerli knk.

Turkcell 4g : 0 mbit

Vodafone 4g : 3 mbit

Turk Telekom 4g : 20-80mbit

evde en iyi mobil deneyimi tt mobilden aldım. sabitte ise onda da turk telekomdan.

4g ihalesinde en düşük ihaleleri almadı, çok iyi bantlar aldı aksine ama bant genişliğini düşük tutup istasyonları fiberlemedi, kısaca başarısız kaldı, ona rağmen bant cimriliği yapıp

• https://www.ntv.com.tr/teknoloji/3-96-milyar-euroluk-4-5g-ihalesi-sona-erdi,hvhJ37-wnkytWU5pXTuKAw

En kötü paketleri Vodafone aldı, hatta almadı Turkcell ve Avea (TT) diğer paketleri alınca ona sadece ucuz paketler kaldı.
    Zaten çoğu ihaleye girmedi ya da geri çekildi.

• ne yapmışım yahu VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz 

Frekansları aldılar da ne oldu, millet avrupada 300-400 mbit gibi hızları alırken biz hala 100mbite bile erişemiyoruz. Bir evin kalın duvarları içinde ne turkcell ne turktelekom adam gibi çekiyor. Açık alanda ancak 100 mbit veriyorlar

Ancak 100mbps derken? Zaten üst Limit sınırı 100mbps olarak belirlendi devlet tarafından.
    Bu da demektir ki vaad edilen en üst hızı veriyor Turkcell.

3 operatörün de internet paketleri kısmınında yıllardır yazıyor zaten 100mbps alınabilecek en üst hızdır diye

Mobil ve sabit İnternetin yavaş olması ulaştırma Bakanlığının kabahati.

4g çok yüksek hızlarda bağlantı kurabilen bir teknoloji, 100mbit sınırımız varsa neden geçtik o zaman, 3g gayet iş görüyordu

4g'ye geçildiyse adam gibi 300 mbit hızları bize vermesi lazım. Telefonlarımız 4g çiplerine bakıyoruz mesela benim kullandığım poco x3 pro 4g olarak 700-800 mbit indirme hızlarına olanak sunuyor. Ama şimdiye kadar farklı hatlarda gördüğüm en yüksek hız 120 mbit oldu. Evimin salonunda 50 bit, kendi odamda 5 mbit hızım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 20 Mart 2022; 13:12:58 >
    yok la dalga geçtim. destekçinim hayranınım hojaaaaam

Ah üstat ah
    Benim birde işim bu.
    Gün içinde bürokratik ne engeller görüyorum... Vallahi katil olursun.

Koca ülke 2022 yılında 1995 yılını yaşıyoruz teknolojik olarak.

benim de işim bu, Turktelekom'a mühendis olarak girsem de kendi etki alanımdaki internetleri düzeltsem bari VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz 

• 4g için cihaz çok önemli evin içinde eski telefonum ile 10mbps gibi bir hızı zor alırken telefonu değiştirdikten sonra 100mbps altı bir hız hiç almadım. Upload hızı genede leş o konuda hemfikiriz. Açık alanda bir kere denedim 300mbps civarı bir hızı görünce durdurdum testi malum mobil kotalar kuş kadar.

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz

Cell Mapper ile haritalama yapmanızda fayda (forumda konusu da mevcut) var daha önce de hattımı TT mobile taşımıştım memnun kalmadım geri döndüm ama son iki yıldır Telekom atılım halinde mobil tarafta Vodafone ümitsiz vakka Turkcell klasını konuşturuyor 5CA vs. teknolojilerde Telekom 3CA-4CA ya kadar çıktı diye biliyorum konuya bekleriz.

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruzQualcommyoutube
    Carrier aggregation is critical for boosting mobile network capacity and increasing bandwidth, but how does it work? Qualcomm Technologies’ Sherif Hanna gives a super-quick explainer. For more detail on LTE Advanced Carrier Aggregation: https://www.qualcomm.com/invention/technologies/lte/lte-carrier-aggregation Find out more about connectivity technologies that are bringing the future forward faster: https://www.qualcomm.com/whywait/connectivity
    https://www.youtube.com/watch?v=SCbN1DgF60g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 22 Mart 2022; 22:27:52 >
  • ozgur_298 O kullanıcısına yanıt

Telefonum 2021 model, çoğu frekansı destekliyor, ama ben memnun değilim.Zaten 5-10 gb paketler ile yürümez bu iş. Mobilde 20gb üstü kullanım artmalı artık. Mesela ben yıllardır 4gb paket kullanıyorum. Yükseltemiyorum çünkü çok pahalı

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.