Şimdi Ara

Vatan Bilgisayarla İlgili Bir Sıkıntı Yaşıyoruz Ne Yapmalıyız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşım 4 gün önce vatan bilgisayardan aşağıda linkini de verdiğim 24" LG lcd monitörü nakit olarak 740 Ytl'ye aldı.
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=33452
    Monitörü alıp eve geldikten sonra da 1 adet ölü piksel tespit ettik ama gidip uğraşmaya değmez diyip salladık.

Geçen gün tesadüfen Vatan bilgisayarın internet sitesini karıştırıyordumki ne göreyim monitör 570 ytl'ye düşmüş. Tabi hemen arkadaşa haber verdim böyle böyle diye o da gidip Vatan'la görüşmüş ama adamlar iade kabul etmiyoruz demişler ölü piksel için ise getirin değiştirelim demişler ama para iadesi yapmıyoruz gibilerinden bişiler demişler.

Bu konularda deneyimli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

• Yasal olarak para iade şansınız varsa sesinizi yükselttiğiniz takdirde işinizi hallederler.
    Daha önce ben de bir ürünü alıp beğenmemiştim değiştirmeye başta olmaz dediler ama üstlerine gidince değiştirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vain

Yasal olarak para iade şansınız varsa sesinizi yükselttiğiniz takdirde işinizi hallederler.
    Daha önce ben de bir ürünü alıp beğenmemiştim değiştirmeye başta olmaz dediler ama üstlerine gidince değiştirdiler.
    Kosulsuz iade hakkını kullanarak iade edip paranı geri istersin hediye ceki bile werseler kasadan gider 540ytl ye alırsın

Ama kosulsuz iade hakkın war mı kac gun bılmıyorum paratez içinde yaparsanda etik olmaz bence

Olu Pixelden sikayetciysen git değiştir ama gideyim paramın fazlasını alayım bence etik değil

Keza urunlerin 3-5 ne zaman indirime giriceği bellidir

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Kosulsuz iade hakkını kullanarak iade edip paranı geri istersin hediye ceki bile werseler kasadan gider 540ytl ye alırsın

Ama kosulsuz iade hakkın war mı kac gun bılmıyorum paratez içinde yaparsanda etik olmaz bence

Olu Pixelden sikayetciysen git değiştir ama gideyim paramın fazlasını alayım bence etik değil

Keza urunlerin 3-5 ne zaman indirime giriceği bellidir

Alıntıları Göster
    Aldıktan sonra 30 gün içinde iade edip paranı alma hakkın var. 31. gün bile gitsen iade edemezsin. Anca garantiye yollarlar beklersin yenisi gelsin diye. Başıma gelmiş bir olay o yüzden bu kadar emin konuşabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8FE2E89EB

Aldıktan sonra 30 gün içinde iade edip paranı alma hakkın var. 31. gün bile gitsen iade edemezsin. Anca garantiye yollarlar beklersin yenisi gelsin diye. Başıma gelmiş bir olay o yüzden bu kadar emin konuşabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Vatanın teknik servisindeki kimseye "tüketici kanununu " söylesenizde inandıramazsınız. Adamlar ne olursa olsun geri almamaya şartlamışlar kendilerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Vatanın teknik servisindeki kimseye "tüketici kanununu " söylesenizde inandıramazsınız. Adamlar ne olursa olsun geri almamaya şartlamışlar kendilerini.

Alıntıları Göster
    Ürünü alalı daha 4 gün oldu arkadaşlar. İade etme hakkımın olması gerekmezmi yasal olarak?

Çünkü rakam 3-5 bişi değil 170 küsür ytl . Bildiğiniz gibi para kolay kazanılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenith35 -- 3 Haziran 2008; 11:45:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenith35

Ürünü alalı daha 4 gün oldu arkadaşlar. İade etme hakkımın olması gerekmezmi yasal olarak?

Çünkü rakam 3-5 bişi değil 170 küsür ytl . Bildiğiniz gibi para kolay kazanılmıyor

Alıntıları Göster
    tüketici kanununda kapıdan satışlar, internet üzerinden satışlar gibi ürünü görmeden aldığınız zaman 7 günlük iade süresinden bahsediliyor.ürünü bizzat mağazadan görerek aldığınıza göre yapacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

tüketici kanununda kapıdan satışlar, internet üzerinden satışlar gibi ürünü görmeden aldığınız zaman 7 günlük iade süresinden bahsediliyor.ürünü bizzat mağazadan görerek aldığınıza göre yapacak bir şey yok.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: positroN

Hayır gidip görerek alsanızda 7 gün içinde geri vericem dedinmi niye bile sormamaları lazım.Sorun çıkartırlarsa sesini yükselt olmadı bir dilekçe ver hem tazminat iste uğraştırdıkları için sende mönitörün parasını alınÖle sattım tanımam yok artık

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orjinalden alıntı: positroN

Hayır gidip görerek alsanızda 7 gün içinde geri vericem dedinmi niye bile sormamaları lazım.Sorun çıkartırlarsa sesini yükselt olmadı bir dilekçe ver hem tazminat iste uğraştırdıkları için sende mönitörün parasını alınÖle sattım tanımam yok artık

Alıntıları Göster
    Marka LG
    Ürün Kodu L246WSH-BN
    bu ürün alındı ölü pixel çıktı bir kaç gün sonrada fiyat kırıldı demekki dandik ürün o halde kara listede bilgi için sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: Silvermoon Savaşçısı

Marka LG
    Ürün Kodu L246WSH-BN
    bu ürün alındı ölü pixel çıktı bir kaç gün sonrada fiyat kırıldı demekki dandik ürün o halde kara listede bilgi için sağol

Alıntıları Göster
    45 gün içinde satılan malı geri almak zorunda yasada böyle. öyle satılan mal geri alınmaz falan hikaye...git konuş geri alıyomusunuz de eğer almazlarsa, ellerinden yazılı bir belge al ( şirket politikası gereği satılan geri alınmaz şeklinde) sonra o kağıt ve faturanla en yakın kaymakamlığa git tüketici hakları hakem heyetine başvur. İsterlerse geri almasınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.fusion

45 gün içinde satılan malı geri almak zorunda yasada böyle. öyle satılan mal geri alınmaz falan hikaye...git konuş geri alıyomusunuz de eğer almazlarsa, ellerinden yazılı bir belge al ( şirket politikası gereği satılan geri alınmaz şeklinde) sonra o kağıt ve faturanla en yakın kaymakamlığa git tüketici hakları hakem heyetine başvur. İsterlerse geri almasınlar

Alıntıları Göster
    aldığın gün dahil 8 gün içinde iade edbilirsin. hiç bir neden belirtmeksizin ama onun dışında almak gibi bi zorunlulukları yok fiyatı düştü diye
    fiyatı düşürmekte serbestler

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.fusion

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mr.fusion

45 gün mü :D o da güzelmiş sen nerede yaşıyosun arkadaşım. neden bilenle bilmeyen yorum yapıyo ki

45 gün sonra sen aldığın ürünü ver aynı ürünü gider bi de ben alırım

8 gün

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimcan06

quote:

Orjinalden alıntı: mr.fusion

45 gün mü :D o da güzelmiş sen nerede yaşıyosun arkadaşım. neden bilenle bilmeyen yorum yapıyo ki

45 gün sonra sen aldığın ürünü ver aynı ürünü gider bi de ben alırım

8 gün

Alıntıları Göster
    vatan geri almazsa kime başvuracak arkadaş?
    ben de merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fb100.Yil

vatan geri almazsa kime başvuracak arkadaş?
    ben de merak ettim.

Alıntıları Göster
    Sanayi ve ticaret bakanlığı olabilir belediyeler olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Sanayi ve ticaret bakanlığı olabilir belediyeler olabilir.

Alıntıları Göster
    bende tekonosadan bi ürün alırken sormuştum şartsız koşulsuz iade hakkımız var mı diye adamlar lafı dolandırdı da dolandırdı cevap gelmedi bende fazla üstlerine gitmedim zaten üründen memnunum ama adamlar para iadesi diye bişeyi kafadan silmişler yok sayıyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: midye_tava

bende tekonosadan bi ürün alırken sormuştum şartsız koşulsuz iade hakkımız var mı diye adamlar lafı dolandırdı da dolandırdı cevap gelmedi bende fazla üstlerine gitmedim zaten üründen memnunum ama adamlar para iadesi diye bişeyi kafadan silmişler yok sayıyolar

Alıntıları Göster
    Ablam mediamarketten saç düzleştirici almıştı. Beğenmedi 16 gün sonra götürdü geri vermeye. Ürünü zaten aldıktan 16 gün sonra kullandık bir defa ve tamamen sıfır niteliğinde. Hiççbişeyine zarar vermedik. Neyse götürdük geri vermeye fakat oradaki müşteri hizmetlerindeki kadınbaşladı sallamaya yok 14 gün içinde getirecektiniz geç kaldınız fakat. Yaklaşık 20 dk lık bi konuşmanın ardından baktık olacak gibi değil. Müdürünüzle görüşücez dedik. Bela olduk yani orada resmen.

Neyseki olay mutlu sonla bitti yalnız iade çeki verdiler ne yazık ki. Paramızı alamadık yani. Neyseki zaten mediamarketten zaten alışveriş yapmamız gerekiyordu. İade edip paramızı geri almış gibi olduk yani.

Tavsiyem konşurken sakın pes etmeyin. gerek yarım saat gerek 1 saat. Ta ki onlar pes edene kadar. Müdürünü çağırın o olmazsa onunda müdürünü çağırın.

O da olmadı ateşe verin çıkın dükkandan

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Karsi

Ablam mediamarketten saç düzleştirici almıştı. Beğenmedi 16 gün sonra götürdü geri vermeye. Ürünü zaten aldıktan 16 gün sonra kullandık bir defa ve tamamen sıfır niteliğinde. Hiççbişeyine zarar vermedik. Neyse götürdük geri vermeye fakat oradaki müşteri hizmetlerindeki kadınbaşladı sallamaya yok 14 gün içinde getirecektiniz geç kaldınız fakat. Yaklaşık 20 dk lık bi konuşmanın ardından baktık olacak gibi değil. Müdürünüzle görüşücez dedik. Bela olduk yani orada resmen.

Neyseki olay mutlu sonla bitti yalnız iade çeki verdiler ne yazık ki. Paramızı alamadık yani. Neyseki zaten mediamarketten zaten alışveriş yapmamız gerekiyordu. İade edip paramızı geri almış gibi olduk yani.

Tavsiyem konşurken sakın pes etmeyin. gerek yarım saat gerek 1 saat. Ta ki onlar pes edene kadar. Müdürünü çağırın o olmazsa onunda müdürünü çağırın.

O da olmadı ateşe verin çıkın dükkandan

Alıntıları Göster
    Ölü Pixel Ne Oluyor Arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: El_Karus_midyat

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: El_Karus_midyat

Parlayan bir nokta oluşuyor lcd lerde. Kimisi beyaz renkli kimisi kırmızı sarı vs. Bi kaç taneye kadar olabilir arıza değildir yani. Piksellerden birinin bozuk olduğu anlamına gelir yani bu.

3 veya daha fazlaysa geri vermek gerekiyor artık. Senin hatan değil sonuçta. Bende de var bi tane ama en üst sağ da olduğu için takmıyorum fazla.

• quote:

quote:

Parlayan bir nokta oluşuyor lcd lerde. Kimisi beyaz renkli kimisi kırmızı sarı vs. Bi kaç taneye kadar olabilir arıza değildir yani. Piksellerden birinin bozuk olduğu anlamına gelir yani bu.

3 veya daha fazlaysa geri vermek gerekiyor artık. Senin hatan değil sonuçta. Bende de var bi tane ama en üst sağ da olduğu için takmıyorum fazla.

Alıntıları Göster
    quote:

mr.fusion

Senin bu dediğin Muz Cumhuriyetinde olur arkadaşım.Çok kez yaşadım böyle durumları çünkü bende bir elektronik firmasında satış yapıyorum,örneğin ses kayıt cihazı,ihtiyacı oluyor alıyor kullanıyor sonra ben bunu kullanamadım deyip geri getiriyor.Özellikle bunu öğrenciler çok kullanıyor bende iade almıyorum sırf bu yüzden.Hatta bazı yüzsüzleri var 12 liralık Casio fx 82 hesap makinesini bile kullanamıyorum yaaa ben bunu deyip geri vermek isteyen v.s.

Lcd ile ilgili şunu yapabilirsin,her ne alırsan al eğer aldığın ürün kusurlu ise onu geri verme hakkın var ha vatan geri almaz sana hediye çeki gibi birşey verir yani seni alıcaklı konuma geçirir sende gider tekrar alırsın o mereti bu şekilde fayda sağlarsın.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    hocam bence piksel matigiyla gitsin değiştirsin. ürün olmuyor desin bide farkli cikişlari var filan desin.
    bende h.burada.comdan almıstım 3.kez ürün degiştiriyodum dilekceye yazdimda yazdim toplam 2 sayfaydi kesin okumamişlardir

hocam merak ettim şu ölü pikselin bi resmini koy ya nasil bişey merak ettim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.