Şimdi Ara

varta akü - deplhi akü ? hangisi ? neden ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
78.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet çok araştırıp eski aküyü verip peşin aldım sormadım ama 120 falandır diye düşünüyorum
  • Selam,
    Ben de varta almaya karar verdim,http://www.mutluinciaku.com/varta-aku-fiyatlari.html linkteki firma İstanbul Kartal Oto Sanayi'de, Varta ters kutup 60AH (D43) için 126TL fiyat verdi, gayet uygun. Bostancı Oto Sanayi'de aynısı 140TL idi.
  • yorum yazan arkadaşlardan iyi niyetli birisi delphı akünnün yiğit aküye fason olarak yaptırıldığını yazmış. Tek onun dileği gerçek olsa Türkiye'ninde teknolojide belli bir yere geldiğini anlarız. Varta , delphi, enercayzır ve ophtima Jansın konturolün aküleridir ve Cekeslovakyada yapılmaktadır. Teknoloji bakımından aynı akülerdir. Bu aküler Yüksek teknolojinin aküleridir. araçlarda on yıl giden delphi aküler vardır.benim araçta delphi var ve sekizinci yıl kullanıyorum. ama aracıma sarzına ve kömürllerine bakıyorum.
  • bende şu anda yeni arabamda mutlu var sanıyorum 2 yıl kullanıldı üretimden itibaren 3. yılıdır ve akü bitmek üzere zor topluyor kendisini. ısıtıcıyı farları ses sistemini açmaya korkar oldum.
  • çabuk bitmiş kaç amper araç lpg limi? normal sürüşlerde yeni tip aküler 4 yıl ve biraz daha falza kullanılabiliyorlar yinede varta gibi olmaz sanırım
  • Arkadaşlar yazılanları okudum bildiğim kadarı ile açıklamalar yapayım size...Mutlu akü yerli akü olarak alınabilecek en kaliteli aküdür aracınızın elektrik sistemi iyi durumda ise 3 yada 4 yıl kullanılabilir buna karşılık varta akü bir dünya markası olup aynı şartlarda çok daha uzun süre kullanılır ... Basit bir örnek mutlu akü raf ömrünü 6-7 ay derken varta 12-15 ay raf ömrü garantisi verebilmekte.Varta akü satış ve servis ağını genişletmeye başladı avantaj sayılır ki satıcılar da garanti işlemleri konusunda yardımcı olurlar ama arıza ihtimali çok az.
    Anlayacağınız varta akü şu anda alınabilecek en iyi akü.

Kuru akü diye satılan aküler aslında tam bakımsız akülerdir.60 amper tam bakımsız aküler piyasada 120 tl ile 150 tl arası satılmakta kuru akülerin ise 60 amper fiyatları 400tl ile 500 tl arasıdır fiyatından anlama şansınız var.Örnekler vereyim mutlu akü kırmızı kasalı olan tam kapalı,inci akü nano tek. die satılan tam kapalı,varta neredeyse tüm modelleri tam kapalı...Kuru akü internetten araştırabilirsiniz mesela optimum marka...

Basit anlatmaya çalıştım inş.yardımcı olur yazdıklarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: trklc

Arkadaşlar yazılanları okudum bildiğim kadarı ile açıklamalar yapayım size...Mutlu akü yerli akü olarak alınabilecek en kaliteli aküdür aracınızın elektrik sistemi iyi durumda ise 3 yada 4 yıl kullanılabilir buna karşılık varta akü bir dünya markası olup aynı şartlarda çok daha uzun süre kullanılır ... Basit bir örnek mutlu akü raf ömrünü 6-7 ay derken varta 12-15 ay raf ömrü garantisi verebilmekte.Varta akü satış ve servis ağını genişletmeye başladı avantaj sayılır ki satıcılar da garanti işlemleri konusunda yardımcı olurlar ama arıza ihtimali çok az.

Kuru akü diye satılan aküler aslında tam bakımsız akülerdir.60 amper tam bakımsız aküler piyasada 120 tl ile 150 tl arası satılmakta kuru akülerin ise 60 amper fiyatları 400tl ile 500 tl arasıdır fiyatından anlama şansınız var.Örnekler vereyim mutlu akü kırmızı kasalı olan tam kapalı,inci akü nano tek. die satılan tam kapalı,varta neredeyse tüm modelleri tam kapalı...Kuru akü internetten araştırabilirsiniz mesela optimum marka...

şef ben bugun akü almaya gittim, aklımda mutlu akü vardı ama bi elektrikçi ustanın tavsiyesiyle 150 liraya 6 taksitle varta blue 74 A aldım. bunun üretim tarihi nedir diye hiç bakmadım ama üstünde 211 yazıyo. yani 2011 in 2. haftasımı oluyo. Bide iyimi ettim bilmiyorum mutlu akü 72 A de 150 liraydı

• quote:

Orijinalden alıntı: woloahl

çabuk bitmiş kaç amper araç lpg limi? normal sürüşlerde yeni tip aküler 4 yıl ve biraz daha falza kullanılabiliyorlar yinede varta gibi olmaz sanırım

60 amper araç lpg li evet
  • lpg olunca daha çabuk bitiyor daha güçlü akü almak gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3rs3ri1907

quote:

Orijinalden alıntı: trklc

Arkadaşlar yazılanları okudum bildiğim kadarı ile açıklamalar yapayım size...Mutlu akü yerli akü olarak alınabilecek en kaliteli aküdür aracınızın elektrik sistemi iyi durumda ise 3 yada 4 yıl kullanılabilir buna karşılık varta akü bir dünya markası olup aynı şartlarda çok daha uzun süre kullanılır ... Basit bir örnek mutlu akü raf ömrünü 6-7 ay derken varta 12-15 ay raf ömrü garantisi verebilmekte.Varta akü satış ve servis ağını genişletmeye başladı avantaj sayılır ki satıcılar da garanti işlemleri konusunda yardımcı olurlar ama arıza ihtimali çok az.

şef ben bugun akü almaya gittim, aklımda mutlu akü vardı ama bi elektrikçi ustanın tavsiyesiyle 150 liraya 6 taksitle varta blue 74 A aldım. bunun üretim tarihi nedir diye hiç bakmadım ama üstünde 211 yazıyo. yani 2011 in 2. haftasımı oluyo. Bide iyimi ettim bilmiyorum mutlu akü 72 A de 150 liraydı

Alıntıları Göster

Çok ucuza almışsın iyi fiyat varta aküde tarihe takılmana gerek yok güle güle kullan bide nerden aldığını yazsaydın :)

• 2 YILDIR YİĞİT 60 AMPER KULLANIYORUZ, SORUN YOK
  • Burada MUTLU AKÜ ALMAM DİYENLERE NOT..Ben 2003 senesi 20 aralıkta bir COROLLA satın aldım 2004 model..ÜZERİNDE MUTLU AKÜ VARDI 45 Amper.. Bu gün kaç yıl geçmiş hesaplayın...SAPA SAĞLAM KULLANIYORUM..HİÇ BİR ŞİKAYETİM YOK...yazdığım reklam değil..Her TOYOTA servise gittiğimde Orjinal olduğunu görünce inanamayıp aküyü ölçüyorlar...Tık yok..ÇOK ŞÜKÜR...sağlam....MUTLU AKü den şaşmam..Saygılarımla.. Yenilersem yine 60 Ah bir MUTLU AKü alırım...başkasını almam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Aralık 2011; 14:04:38 >

• aman arkadaşım sakın vartaya bulaşma lpgli araçlarda başlı başına problem 1aylık varta aküm vardı ondan çektiğimi kimseden çekmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Burada MUTLU AKÜ ALMAM DİYENLERE NOT..Ben 2003 senesi 20 aralıkta bir COROLLA satın aldım 2004 model..ÜZERİNDE MUTLU AKÜ VARDI 45 Amper.. Bu gün kaç yıl geçmiş hesaplayın...SAPA SAĞLAM KULLANIYORUM..HİÇ BİR ŞİKAYETİM YOK...yazdığım reklam değil..Her TOYOTA servise gittiğimde Orjinal olduğunu görünce inanamayıp aküyü ölçüyorlar...Tık yok..ÇOK ŞÜKÜR...sağlam....MUTLU AKü den şaşmam..Saygılarımla.. Yenilersem yine 60 Ah bir MUTLU AKü alırım...başkasını almam..

yok artık lebron james

• quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Burada MUTLU AKÜ ALMAM DİYENLERE NOT..Ben 2003 senesi 20 aralıkta bir COROLLA satın aldım 2004 model..ÜZERİNDE MUTLU AKÜ VARDI 45 Amper.. Bu gün kaç yıl geçmiş hesaplayın...SAPA SAĞLAM KULLANIYORUM..HİÇ BİR ŞİKAYETİM YOK...yazdığım reklam değil..Her TOYOTA servise gittiğimde Orjinal olduğunu görünce inanamayıp aküyü ölçüyorlar...Tık yok..ÇOK ŞÜKÜR...sağlam....MUTLU AKü den şaşmam..Saygılarımla.. Yenilersem yine 60 Ah bir MUTLU AKü alırım...başkasını almam..

yok artık lebron james

Bir yakınımın 2000 model aracındaki akü 2011 'de değişti. 10,5 yıl gitti.Araç sıfır alınmıştı ve 10,5 yılda 90 bin kilometre yapmıştı.

Olanaksız değil.

Akü kullanım ömrü marş sayısı,kısa uzun mesafe yolculuk,ısı farklılıklarına göre değişiyor.

• 2003 Mayıs sonunda aldıgım Opel Corsa aracımdaki orjinal Varta akü hala saat gibi
  • 12V 74 Amper delphi aldım bugün aracıma 185 tl ikiye böldü karta
  • Sıfır araçlarda bulunan akülere montaj akü deriz. Bu aküler oto üretici firmaları tarafından kendi istedikleri özelliklerde sipariş ediliyor. Bu yüzden bu aküler piyasada satılanlardan çok daha kaliteli akülerdir.
  • varta 60ah aküm var sıfır almıstım
    tam 5 yıl önce :)
    hala taş gibi
    hemde aracım dizel astra
  • babamda da doblo var 2003 çıkışlı orjinal aküsü inciydi 2009 da iptal oldu

sonra onu mutlu aküyle aldattık 2009 da oda 2012 şubatta iptal oldu

şimdi akü arayışına girdim ya varta alacam yada yada mutlu silver serisi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.