Şimdi Ara

Van depreminden daha büyüğü Japonya'da da olmuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Van depreminden daha büyüğü Japonya'da da olmuştu

Bu adamları farklı kılan nedir?

•  Van depreminden daha büyüğü Japonya'da da olmuştu

Bilime olan saygilari olabilir belki.

Ya da bu grafiklerdeki farki yaratan her neyse , bu iki deprem arasindaki insan manzaralarinda da ayni farki yaratan odur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeVeL -- 25 Ekim 2011; 13:31:51 >

• 1000-1500 kişiyle yapılan anketlere itibar edip tüm halkı aynı zannedenlere sadece gülüyorum.
    Siz aynı akıbete uğrasaydınız, kış ortasında eviniz yerle bir olup dışarıda, ayazda gecelemek zorunda kalsaydınız, yıkılan evinizin acısı, enkazdan çıkarılan ceset görüntüler, yakılan feryatlar vs. arasında saatler hatta günler geçirmek kalsaydınız nasıl davranırdınız?
    Tok açın halinden anlamaz. Siz ancak klavye başında orada ki halkın ne tür bir yaratık olduğuna kafa yorabilirsiniz, zaten isteseniz de fazlası olamazsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 25 Ekim 2011; 18:36:42 >
  • Şuan deprem bilinci oluşmuş ve büyük depremlerden az zararla çıkmış 2 ülke var

1.Japonya
    2.Şili

Ve belirli bir deprem kültürü yok.

Yarın istanbul 10.9 sallanır 1 milyon kişi ölür yine önlemler alınmaz.

Çünkü;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

Şuan deprem bilinci oluşmuş ve büyük depremlerden az zararla çıkmış 2 ülke var

1.Japonya
    2.Şili

Ve belirli bir deprem kültürü yok.

Yarın istanbul 10.9 sallanır 1 milyon kişi ölür yine önlemler alınmaz.

Çünkü;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

tebrik ediyorum.

adamların deprem tatbikatını gösteriyolar,
    herşey inanılmaz bir ciddiyette ve resmiyette yürüyor.
    birde bizimkileri düşünsenize.
    lisede veya ortaokulda cogumuz katılmışızdır.
  • Dünyada en çok doğal felaketin yaşandığı ülke Japonyadır. Bunun etkisi olabilir. Binyılların birikimi var. Organize olabilme becerisini kazanmışlar. Hazırlıklı olmak durumundalar. Bizler ise her yıkımdan sonra yavaş yavaş bir şeyler öğreniyoruz. Son depremde arama kurtarmada daha iyi durumda olduğumuz görülüyor ama bu yardım dağıtımı konusu 12 yıl öncesiyle birebir aynı. Aynı plansızlık, aynı rezalet.
  • Bizim hiç birşey öğrendiğimiz yok. Hala depreme ilahi adalet tanımı yükleyenler var. Hala kriz yönetimi diye birşey yok. Hala binalarımız yerlebir oluyor. Ya deprem vergisine ne demeli? Deprem vergisi diye alınan verginin, depreme yönelik hiçbir yatırımda kullanılmayarak, kimlerim ceplerini doldurduğu belirsiz. Kusura bakmayın ama mal bir ülkeyiz. Çadır geliyor yetersiz sayıda, yardım gidiyor yağma ediliyor. Yerine ulaşan yardımlar sanki hayvana yem dağıtır gibi kamyonlardan atılıyor. Ayrıca konuyu siyasete çekmek istemeyorum ancak ülkenin başbakanı olan kişinin ağzından bal damlıyor yine. İsrail arıyor yardım gönderelim diye, başbakan gururla teşekkür edip reddettim diyor. Ermenistan arıyor ekip gönderelim diye, başbakan gururla teşekkür edip reddettim diyor. Doğal afet kriz yönetiminin piri olmuş Japonya yardım kabul ederken, sana ne oluyor?
  • Evet bu kadercilik anlayışının da zihinlerden silinmesi şart, yoksa her defasında yerle bir olup yine kaldığımız yerden devam edeceğiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.