Şimdi Ara

Uzun Vadeli Borsa Yatırımı Günlüğüm (970. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.615
Cevap
600
Favori
949.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 968969970971972
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi bismillah bakalım, hocam nerde kaldınız valla dört gözle bekliyorum sizleri, peki öbür arkadaşlar nerde yavaş yavaş geliyorlar mı
  • -Nefer- kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba, bende sizin gibi başladım ufaktan.

Araştırdım daha çok küçük fiyatlı düzenli temettü verenleri ekledim; AKSA, ENJSA, BASGZ, SOKE, CIMSA, VESBE (yatırım tavsiyesi değildir.) Çok fazla çeşit yapmadan ilerlemeyi düşünüyorum.

Hanım, çocuklar ve benim için de BES hesabı var orada da %40 Altın %30 Değişken %30 Hisse senedi yaptım. Bu yolda acemiyim, inşallah doğru şekilde ilerliyoruzdur.

• Biraz abes gelebilir ben BES te TBJ ve VEH olarak 40 40 girdim, gerisi altında. Düşünce iyi düşüyor çıkınca güzel çıkıyor.

Yatırımları takip etmek cidden zor o yüzden iyi yönetilen şirketlere bakayım istedim. Yoksa her büyük şirkete yatırım yapacak para yok. ISMEN ve YKBNK ı portföye dahil etmek faydalı olur mu diye düşünüyorum.
  • S24ULTRA kullanıcısına yanıt

Küçük yatırımcı bile sayılmayız hocam. Bütçe dahilinde kemiğin suyunu sıkıyoruz olan bu.

• bömes kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, AKSA, ENJSA, BASGZ, SOKE, CIMSA, VESBE bunları dün mü aldınız acaba

Merhabalar. Diğer koç şirketlerini de araştırabilirsiniz.

şayet ben sektör,şirket takibi yapmayacağım. Al unut ise , fon yatırımı da yapılabilir.

şayet borsaya ilk yatırımınız olacaksa. Başlangıçta kendinizin işlem yapmasındansa bi müddet fon ile de başlanabilir.

1 sene önce , depremden hemen 1 hafta önce

SAHOL a 41.12 tl

akbank a 19.5 den giriş yaptım.

bu 2 hisse 35 ve 16 lara kadar düştü.

amacım beklemekti. şuan akbank 59.5 tl sahol 91.3 görüyorum google da

aynı dönem koçholding de 83 lerde dolandı , depremden dolayı 75 lere düştü, şuan 216 tl ü hedef kısa vadada 250 tl deniliyor.

1 evimi satıp bu işe girdim. şimdi doğmamış evladımın dahi geleceğini garantiledim.

sabır sadece. sebat edicekseniz alın unutun.

Burada başka bir arkadşa daha var, vaktinde tüpraş dan 50 tl ye aldığı hisseden şimdi 50 TL düzeyinde lot başına temettü alıyor. her geçen zaman parayı böyle katlayın.

Yapı kredi şuan 32.24 müş , ben baktığımda 8 liraydı Uzun Vadeli Borsa Yatırımı Günlüğüm 

Uzun Vadeli Borsa Yatırımı Günlüğüm

Teşekkürler, 3 haftadır yavaş yavaş alıyorum hocam.
  • ShinQda kullanıcısına yanıt
    Borsada anahtar kelime sabır zaten. Doğru hisseyi uygun fiyata aldığını düşünüyorsan sabırla bekleyeceksin. Bir hisse belki 10 ay yatar ama 1 ay içerisinde hiçbir yerde bulamayacağın kazancı sunabilir. Bu yıl birkaç hissede güzel kazandım ama çoğu hissemde sabırla zamanının gelmesini bekliyorum. Bu arada Tüpraş maliyet 70TL. Temettücü değilim ama maliyetim kadar temettü alacağım günleri görürüz inşallah...
  • Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ediyorum. Diğer koç şirketlerine de bakacağım. Borsada halka arz sonrası başka al sat tecrübelerim de oldu.

Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim. Sağ olun. Bol kazancınız, karınız olur inşallah. Ben unutacağım miktarı belirledim ona göre yatırım yapayım istiyorum. Ucuzlamış, pahalanmış diye kendimi strese sokmayacağım ancak doğru şirketi seçmek mühim anlaşılan. O yüzden şu an için belirlediğim şirketler DOAS, ENJSA, TUPRAS, TOASO, FROTO, YKBNK. Bunlara yatırım yapacağım. Şirket bilanço durumuna göre birini satıp diğerine geç yaparım ileride diye düşündüm. Okuduklarımdan çıkarımım bu kadar oldu.

Gerçekten azimle bu kadar süre sabredip portföy oluşturan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum üstüne ev satıp böyle bir girişimde bulunmak da ayrı bir konu. 😄👍

• Esnafların sözü vardır , bazen 1 gün 1 ayı kurtarır, 1 ay 1 seneyi vs

Aynen öyle de borsada da ralli nin içerisinde olmayınca, geç binince kazançlar ciddi düşüyor.

Haydar Acunun bi programında dinlemiştim. “ fon yatırımcılarını için zamanlama yapanların ,zamanlama yapmayanlara nazaran daha düşük getiri getirdiğini söylemişti”

Yani kazanç istiyorsak , yeri gelcek dayak da yiyeceğiz
  • Bu hafta korkuyorum açıkçası fed vs karışık.hafta .Ziraat yatırım bankaların kar beklentisini yayınlamış incelemenizi tavsiye ederim.

bu güzel şimdilik 3 adet emare gördüm ufaktan,
  • Arondir kullanıcısına yanıt
    korkmaya gerek yok bu faiz oranları ile çok borsa dışı kalan var vardır, bu sebeple terso yapacak tam onlar umudu kesip zirveden daldıklarında kork

Godomanlar bayramdan beri iyi kar etti. Kar realize edip mayıs vadelisine tersine oynarlarsa diye tırsıyorum. Banka bilançoları kaderi belirleyecek sanırım hayırlısı artık.

• Beyler yarın salı günü kapanışa doğru satış versem, 1 mayıs'tan dolayı cuma mı yatar hesabıma yoksa pazartesi mi ?

• Bu haftanın halka arzları

Uzun Vadeli Borsa Yatırımı Günlüğüm
  • Bu haftaya da kırmızı başladık. Tüm hisseleri satıp fon, faiz yada THY hissesi ne mi yatırsam diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 968969970971972
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.