Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar rowenta 5921 almayı düşünüyorum emiş gücü açısından emin olamadım kullalardan yorum rica edebilirmiyim ? Yada alternatif önerilerinizi alabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mat2000 kullanıcısına yanıt
    saolun hocam cevabınız için,elektrik süpürgesi konusunda biraz araştırıcam sanırım çünkü herkesin üzerinde hemfikir olmadığını gördüm,özellikle bazı kullanıcılardan olumsuz yorumlar gelmesi beni araştırmaya yönlendirdi
  • arkadaslar gecen hafta sonu @emekli ogretmen´in tavsiyeleri uzerine BKS 3210 Eco Sphere markali supurgeyi aldim...

oncelikle motor gucunun 1200 w olmasi beni biraz tedirgin etmisti ancak cekim kuvveti 350 w olmasi ve emekli ogretmenin tavsiyeleri uzerine bu supurgeyi aldim nisanlima ve oda kullaninca hakketen makinanin hakkini verdi...

bu supurge yerine daha once 2400 w lik motor gucune sahip bir makina alacaktim.. ama sukurki bu makinayi almisim elektirik masrafini yari yariya tasarruf ettiriyor..

yardimlari icin tekrardan emekli ogretmene tesekkur ederim..
  • uzun zamandır süren süpürge arayışım miele s6240 ile son buldu. süpürge tercihimde forumdaki yorumların da çok yararı oldu. ürün 1200 motor. enplus tan 375tl 8taksit kargo bedava aldık. 500 600tl arası miele yada nilfisk araştırıyorduk. bu fiyat gayet iyi oldu. makinayı bugün genel ev temizliğinde denedik. ürün yurtdışı sitelerdeki verilere göre 65-68 desibel. biz kullanırken sesten hiç rahatsız olmadık. çekiş gücü inanılmaz. alt fırçasını da açtık son güçe getirdik samimi söylüyorum hareket ettiremedik. fırçayı kapattık ayarı 2 kademe azalttık. çok pratik. aksesuarlarını üzerinde taşıyabiliyorsunuz. par özelliği var. miele ürünleri en az 20 yıl dayanacak şekilde üretiliyormuş. torba olayıda 4lü pakette 22tl.filtrede varmış içinde paketin. kaliteyi hissediyorsunuz. çamaşır bulaşık makinelerimde perte ayrılır ve kampanyasını bulursam miele almayı isterim. 1980 1990larda almanyadan gelenlerin beyaz eşyaları hala kullanılıyormuş.. yalancının yalancısıyım.. ama sessizlik güç dayanıklılık f-p olarak bence son derece rasyonel bir ürün. tavsiye ederim..

• ceylinnaz kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Rowenta 8221 i sipariş verecekken media marktta bir deneyelim dedik ve uzun uzun kurcaladık. Seçenekler arasından elemek üzereyiz. Sebebine gelince

1) toz haznesinin etrafı da toz kaplıydı. yani süpürge tozu haznenin içine hapsedeceği yerde bir kısmını haznenin dışına bırakmış, son derece sıkıntılı bir durum
    2) Media marktta yerdeki halıflekste süpürgeyi kımıldatamadık, yere öyle yapışıyor ki cidden iteklemek ve çekmek zor oluyor. Çekim gücünü (el yordamıyla) Philips maraton ve Bosh un sessiz versiyonu (kodunu hatırlayamadım) ile karşılaştırdık rowenta daha güçsüz gelmesine rağmen süpürgenin ucu sebebiyle halıya acayip yapışıyordu. Bu evdeki halılarda da böyle midir? Yarın öbürgün bayanlar hamile ya da başka bir sebepten kendilerini bu kadar zorlayamayacağı durumlarda sıkıntı çıkaracak bir husus.
    (Bir de philipsin ucundan ciyk diye bir ses geliyordu. Hni küçükken şeker kağıdını çekiştirip üflerdikte bir ses çıkardı ya aynen öyle)

• h0c@ H kullanıcısına yanıt
    Çoğu firma süpürme ucuna ,cırtcırtlı yapışkan fermuarlara benzer bir şerit yapıştırıyor ki halıyı tutsun emiş gücü varmış gibi gözüksün diye.Ayrıca torbasız süpürgelerin hemen hemen hepsi tozu motora ,oradanda dışarı salar.Dyson en iyisi bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h0c@

Merhaba, Rowenta 8221 i sipariş verecekken media marktta bir deneyelim dedik ve uzun uzun kurcaladık. Seçenekler arasından elemek üzereyiz. Sebebine gelince

1) toz haznesinin etrafı da toz kaplıydı. yani süpürge tozu haznenin içine hapsedeceği yerde bir kısmını haznenin dışına bırakmış, son derece sıkıntılı bir durum
    2) Media marktta yerdeki halıflekste süpürgeyi kımıldatamadık, yere öyle yapışıyor ki cidden iteklemek ve çekmek zor oluyor. Çekim gücünü (el yordamıyla) Philips maraton ve Bosh un sessiz versiyonu (kodunu hatırlayamadım) ile karşılaştırdık rowenta daha güçsüz gelmesine rağmen süpürgenin ucu sebebiyle halıya acayip yapışıyordu. Bu evdeki halılarda da böyle midir? Yarın öbürgün bayanlar hamile ya da başka bir sebepten kendilerini bu kadar zorlayamayacağı durumlarda sıkıntı çıkaracak bir husus.
    (Bir de philipsin ucundan ciyk diye bir ses geliyordu. Hni küçükken şeker kağıdını çekiştirip üflerdikte bir ses çıkardı ya aynen öyle)

Arkadaşlar ben eski makinem ile karşılaştırdığımda eski makineyi çalıştırdığımda acayip bir koku gelirdi ve bazen uçuşan toz tanecikleri gözükürdü.Ama bu makineyi 5-6 aydır kullanıyorum ne bir koku ne bir toz taneciği görmedim.Toz hanesinin etrafındada toza şahit olmadım.Evet kuvvetli bir makine ama insanı yormuyor.Neden derseniz sap uzunluğu fazla eğilmeden bilek gücüyle rahat itip çekebiliyorsun.Ben şahsen kendim zorlanmıyorum.Bir bayan zorlanırmı bilemiyorum.Ama çekiş gücü gerçekten şahane.Arkadaşın bahsettiği markalarıda görmedim ve denemedim bu yüzden bir karşılaştırma yapamam.Ama ben makinemden memnunum.Hele eski makine ile kıyasladığın zaman arasında çokkk fark var.

• emekli öğretmen 1 E kullanıcısına yanıt
    toz motor kısmında değildi, tozu topladığı toz haznesinin etrafındaydı. Belki makineyi hiç temizlemedikleri için takıp çıkartırken dökülen tozların birikmesidir diye düşündüm. Çünkü içini açıp filtresini gördüğümde de (Sünger olan filtre en arkadaki hepa değil) toz yığınıyla kaplıydı. Galiba hiç temizlememişler makineyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Evde 2 kedimiz olduğu için Turbo fırçalı bir süpürge makinası almak istiyoruz. Geçende tesadüfen Philips performer proyu gördük bir mağazanın vitrininde ve inceleyelim dedik eşimle. Girdik içeri, sıfır kutu açtı teşhirdekinin turbo başlığı olmadığı için. Turbo başlığı taktı çalıştırdı ilk 30 saniye herşey çok güzeldi derken turbo fırça kilitlendi. Satıcı uzun uğraşı sonrası turbo fırçayı tekrar hareket eder hale getirdi ancak fırça makinaya takınca bir daha dönmedi. Bi tane fakir şarjlı turbo fırçalı makinamız vardı 3-4 kez çalıştı bozuldu turbo fırçası.

Bu turbo fırçaların hepsi böyle nazik aletlermidir? Bu kadar kolay mı bozuluyorlar? Bir de topiği okurken bu parçalara garanti verilmediğini gördüm hepten soğudum bu işten..

Turbo fırçanın elektrikli ya da vakumla çalışması ne fark ediyor? Süpürgemarketimde satılan ve vakumla çalışan başlığı alsak iş görür mü mesela?

Hocam turbo başlık istiyorsanız Dyson almanızı tavsiye ederim. Hem sağlam hemde garanti kapsamında soru sormadan parçalarını değiştiriyorlar. Ben kendim dc-32 animal pro kullanıyorum ve ev de köpek besliyoruz. Halılarda kıl nağmına hiç birsey bırakmıyor. Pişman olacağınızı zannetmiyorum. Ayrıca kedi beslediğiniz için sanıyorum koltuk vs. üzerilerine çıkıyorlardır. dc-32 animal pronun içinden koltuk ve yatak için 2. bir turbo başlık çıkıyor. Onunda performansı muhteşem. Bizim sıpanın yattığı yastık var onu süpürüyoruz nerdeyse tek bir kıl bile kalmıyor. Bu arada alman kurdu besliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kobithekobi

quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Evde 2 kedimiz olduğu için Turbo fırçalı bir süpürge makinası almak istiyoruz. Geçende tesadüfen Philips performer proyu gördük bir mağazanın vitrininde ve inceleyelim dedik eşimle. Girdik içeri, sıfır kutu açtı teşhirdekinin turbo başlığı olmadığı için. Turbo başlığı taktı çalıştırdı ilk 30 saniye herşey çok güzeldi derken turbo fırça kilitlendi. Satıcı uzun uğraşı sonrası turbo fırçayı tekrar hareket eder hale getirdi ancak fırça makinaya takınca bir daha dönmedi. Bi tane fakir şarjlı turbo fırçalı makinamız vardı 3-4 kez çalıştı bozuldu turbo fırçası.

Bu turbo fırçaların hepsi böyle nazik aletlermidir? Bu kadar kolay mı bozuluyorlar? Bir de topiği okurken bu parçalara garanti verilmediğini gördüm hepten soğudum bu işten..

Turbo fırçanın elektrikli ya da vakumla çalışması ne fark ediyor? Süpürgemarketimde satılan ve vakumla çalışan başlığı alsak iş görür mü mesela?

Hocam turbo başlık istiyorsanız Dyson almanızı tavsiye ederim. Hem sağlam hemde garanti kapsamında soru sormadan parçalarını değiştiriyorlar. Ben kendim dc-32 animal pro kullanıyorum ve ev de köpek besliyoruz. Halılarda kıl nağmına hiç birsey bırakmıyor. Pişman olacağınızı zannetmiyorum. Ayrıca kedi beslediğiniz için sanıyorum koltuk vs. üzerilerine çıkıyorlardır. dc-32 animal pronun içinden koltuk ve yatak için 2. bir turbo başlık çıkıyor. Onunda performansı muhteşem. Bizim sıpanın yattığı yastık var onu süpürüyoruz nerdeyse tek bir kıl bile kalmıyor. Bu arada alman kurdu besliyoruz.

DC37 Animal'e odaklandım.. Kafama yatan fiyata düşürürsem alıcam.. Teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: quetm

arkadaslar gecen hafta sonu @emekli ogretmen´in tavsiyeleri uzerine BKS 3210 Eco Sphere markali supurgeyi aldim...

oncelikle motor gucunun 1200 w olmasi beni biraz tedirgin etmisti ancak cekim kuvveti 350 w olmasi ve emekli ogretmenin tavsiyeleri uzerine bu supurgeyi aldim nisanlima ve oda kullaninca hakketen makinanin hakkini verdi...

bu supurge yerine daha once 2400 w lik motor gucune sahip bir makina alacaktim.. ama sukurki bu makinayi almisim elektirik masrafini yari yariya tasarruf ettiriyor..

yardimlari icin tekrardan emekli ogretmene tesekkur ederim..

Rica ederim. İyi günlerde kullanın.
  • ARKADAŞLAR,

Bende bu akşam Süpürge almam gereiyor

LG VK 7920 ---350 TL civarı

LG VK8920 ---- 500 civarı diyor.
  • cetera kullanıcısına yanıt
    Lg Vk 7920 kullanıyorum....

Toz sıkıstırma sistemi ile toz boşaltmak cok rahat..

Koldan kumanda , hepa 13 ile cok modern...

Alerji aparatları ile saglıklı...

Ve 3 yıldır kullanıyorum cok saglam...

Kesinlikle cok tavsiye ederim...
  • Toz torbasız , susuz, emiş gücü yüksek , çelik borusu kısalıp uzayabılen, kablosu uzun , yuksek sesı olmayan bir elektrik süpürgesi almayı dusunuyorum..

rowenta, arcelık beko olmayacak

bunların dışında , 500 tl ye kadar tavsiye beklıyorum..

Bir de okudugum kadarıyla Dyson önerılıyor, alerjı sorunu yok ve fıyatı oldukça pahalı, yıne de almaya değer mı acaba?
  • benim de tavsiyeye ihtiyacım olacak...
    benzer başlıkları da okudum, durum çetrefilli geldi bana...
    misal; kimisi arnica bora 5000 harika diyor, kimi de uzak durun diyor...

herkesin ittifakla tavsiye edebileceği problemsiz süpürge modelleri hangileridir?..
    mümkünse 200 civarı olsun...ancak "işte paranın karşılığı" diyebileceğiniz uzun ömürlü, sağlam, pratik, çekişi süper süpürgeler varsa 350'ye kadar yolu var...
  • 530 wat emiş gücü diyor.Doğru ise bu fiyata çok iyi.Hepa 13 de var.Samsung süpürgede pek tutulmuyor sanırım.Kullanıcısı var mı acaba?
  • merhaba arkadaşlar,

3 süpürge arasında kaldım.

1) beko bks 3210 1200 w emiş gücü 350 , 320 tl (filtre 20 tl)
    2) miele s 6240 1200w emiş gücü 380 , 375 tl ( filtre (38 tl)
    3) nilfisk power p10 2000w emiş gücü 500/350 , 350 tl ( filtre 70 tl)

sizin tavsiyeniz hangisi olur ?

tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyavuralkaya

merhaba arkadaşlar,

3 süpürge arasında kaldım.

1) beko bks 3210 1200 w emiş gücü 350 , 320 tl (filtre 20 tl)
    2) miele s 6240 1200w emiş gücü 380 , 375 tl ( filtre (38 tl)
    3) nilfisk power p10 2000w emiş gücü 500/350 , 350 tl ( filtre 70 tl)

sizin tavsiyeniz hangisi olur ?

tşk.

Bunların dışında Nilfisk Extreme ECO'yu şiddetle tavsite ederim.
  • miele s 6240 ı sipariş verdim. Kullanı sonrası yorumlarımı ileteceğim. teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.