Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrbaronx

quote:

Orijinalden alıntı: valakus

Yaklaşık 2 - 3 aylık araştırmalar sonucunda Elektrolux almaya karar verdik.. Ultro one serisinden 3990 almak istedik fakat stokda yokmuşş.Telefon açtım ve yeni model gelecek dediler..Bekleyelim dedik..2 hafta sonra yeni ürünü internette gördüm ve hemen aradım özelliklerini sordum..Çünkü yabancı forumlarda modelin özellikleri farklı yazıyordu...bazı yerde 79 Db bazı yerde 76 db bazı yerdede 68 Db yazıyordu..2200 watt gücü ve boru ucundaki emiş gücü 460 watt dediler..ürünü sipariş verdim ve 2 gün önce elime ulaştı..Ürünü kurduk ve çalıştırdık, gerçekte çok sesiz ve bir o kadarda güçlü bir makine tekstil başlık, 12 toz torbası ve hepa filtresi hediye.... İnanın 3. kademede bile süpürmek çok fazla geliyor..Halıdan kaldırmak zor oluyor o kadar güçlü makine... UOPower modeli olarak geçiyor...Elektrolux kendi mağazasında henüz yok..Hepaonlineden aldım....dyson, ve nlfisk, miele, bosh ve diğer ürünleride inceledim..Onlara kötü demiyorum fakat bundaki emiş gücü bana çok süper geldi...Kesinlikle almanızı önerrim..Hemde şiddettle...

dyson dan iii diyosun yani:)

Dysonu mağazada inceledim..satış elemanı hopp attı uzağa hiç bişey olmadı..Yani kaldırıp saldı makineyi..o kadar sağlam, emiş gücüde iyi fakat fiyatı pahalı, diğer markaların mağazasınada sordum dysonu onlarda dyson iyi makinede dediler..Bende iyi diyorum...Ama o kadar paraya gerek yok..Her ürünü araştırdım mutlaka eksik bir noktası var...Ama eletroluxun bu son ürünü o kadar sessiz ve güçlü başkada bişey demiyorum...Daha kendi sitesinde yok..Hepaonlineden aldım..İsteyen inceleyebilir özelliklerini.. UOPOWER.. Yabancı elektrolux sitelerinde var özellikleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: simayb

merhaba ben bütün başlığı okudum ancak hala kendime uygun süpürgesi bulamadım 500-600 tl maksimum toztorbasız öncelikli tercihimdir çünkü toza alerjim var özellikle de süpürgenin torbasından çıkan o toz kokusuna kesinlikle dayanamıyorum bu koşullarda alabileceğim en uygun süpürge ne olabilir özellikle candoğan beyden cevap bekliyorum

Toza alerjiniz varsa toz torbasız süpürgeleri önermem. Ancak Dyson sizin amaçlarınıza hizmet edecek süpürge olabilir. DC29 Allergy Complete modeli var, Electro World'lere özel gelen bir model, 1199TL fiyatı var. Başka bir yerde var mı bilmiyorum, araştırmadım açıkçası. Bu modelde kalıcı Hepa Filtre var, aksesuarları çok kullanışlı. Bana neden 1200TL'lik süpürge önerdin derseniz bu modelde filtre masrafı olmadığından uzun vadede fiyatı size pahalıya gelmiyor.

İkinci torbasız süpürge önerim Electrolux UltraCaptic Origin olur. Bu modelde de Hepa 12 filtre var, Dyson'a benzer siklon sistemi kullanıyor, hepa filtresi geç kirlendiğinden uzun ömürlü. Tozu sıkıştırabildiğinden uçuşmadan temizleyebiliyorsunuz. Zaman zaman 800TL civarlarına kadar iniyor, o fiyata düşünülebilir.

Yerinizde olsam torbalı süpürge alırım. Torba dolunca ağzını kilitle, çöpe at, yenisini tak. Bu kadar basit. Nilfisk torbalılarda başarılı ama torba ile hepa filtre masrafı fazla. O yüzden benim birinci tercihim her zaman Miele'dir. Miele toz kaçırmayan, emiş gücü yüksek, piyasada bulabileceğiniz en sağlam elektrikli süpürgedir. En ucuz modelini alıp ek Hepa Filtre satın almanız kafidir. Cat&Dog modeli favorim. Üçüncü alternatifim ise Electrolux UltraOne ya da UltraSilencer serileri olacaktır. Bunlar da toz filtrelemesi konusunda iyiler.

Can hocam ben bu Bosch Rox'x a taktım, kötülemenizi bekliyorum artık ki almayayım yoksa Rox'x un üzerine makina olduğuna kimse beni inandıramaz

• Arkadaşlar merhaba bu başlığı bir kaç gündür takip ediyorum çok fazla bilgi edindim. Ben 200 lirayı çok geçmek istemiyorum toz torbalı almayı planlıyorum. Gözüme nilfix coupe modeli de takıldı hepa 10 filtre gerçi. Sizler ne önerirsiniz teşekkür ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhamnet kullanıcısına yanıt
    Nilfisk kullanan yok ki siKayet olsun. Torba parca vs bulamazsınız dikkat edin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nilfisk extreme eco diyorum tekrar. 4 aydır kullanıyorum. 3 arkadaşıma daha aldırdım hepsi de çok memnun. Bu arada parça filtre sıkıntısı yok merak etmeyin.

• Arkadaslar,

Buradaki tavsiyeleri okuyup atlayıp mediamarkt'a geldim. Aklımda nilfiks veya elektrolux vardı.

Mağazada elektrolux ultraone sadece teşhirde kalmış, ellerinde ultrasilencer 1800 W var. Bir de nilfiks extremepower eco. Ikisinin fiyatı da aynı ama görünüş ve malzeme kalitesi bakımından elektrolux daha güzel geldi. Çekmiş gücü de elektrolux'un daha iyi gibi. Belki nilfiks'in teşhirde ki ürününden kaynaklanıyordur.
    Her ikisi de ne yazık ki hepa 13, henüz hepa 14 ürün yokmuş ellerinde.

Yine de son kararı vermeden once siz sormak istedim, su an avm deyim. Sizin fikrinize gore birini alacağım, görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxipower -- 27 Ekim 2013; 13:10:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxipower

Arkadaslar,

Buradaki tavsiyeleri okuyup atlayıp mediamarkt'a geldim. Aklımda nilfiks veya elektrolux vardı.

Mağazada elektrolux ultraone sadece teşhirde kalmış, ellerinde ultrasilencer 1800 W var. Bir de nilfiks extremepower eco. Ikisinin fiyatı da aynı ama görünüş ve malzeme kalitesi bakımından elektrolux daha güzel geldi. Çekmiş gücü de elektrolux'un daha iyi gibi. Belki nilfiks'in teşhirde ki ürününden kaynaklanıyordur.
    Her ikisi de ne yazık ki hepa 13, henüz hepa 14 ürün yokmuş ellerinde.

Yine de son kararı vermeden once siz sormak istedim, su an avm deyim. Sizin fikrinize gore birini alacağım, görüşlerinizi bekliyorum.

Cevap alamayınca tekrar MediaMarkt'a gittim ve Elektrolux te karar kıldım.

Eve getirdiğim zaman hiç de pişman olmadım, özellikle önceden kullandığım süpürgeyle kıyaslayacak olursak. O shaggy denen tüylü halıyı süpürürken çatır çutur içinden ne çektiyse maşallah uzun zamandır pislik içinde yaşıyormuşuz.
    Ayrıca aşırı sessiz bir makine, yani öyle böyle sessiz değil. Ben bazen çalıştığını unutuyorum..

emiş gücü de benim için oldukça tatmin edici, halılara habire yapışıp durdu..

Tavsiye edebilirim.

• Herkesin yazdıklarını okudum yine cevap yazarlarmı bilmiyorum özelden de yazacağım bir kaç kişiye ben toz torbasız alacaktım....
    ama buradaki yazılanları okuyunca torbalıya karar verdim Nilfiks hiç duymamıştım burada duydum ve araştırmaya başladım... Nilfisk mail attım cevap vermediler siz bu soruya cevap vere bilirmisiniz...

Nilfisk attığım mail;

Merhabalar, Ben sizin markanızdan süpürge almaya karar verdim. ama model seçiminde kararsız kaldım.
    Nilfisk extreme eco var elektrik tasarı var ama sanki az çekiyor media market denedim.
    Nilfisk X200 Extreme Hygienic
    & Nilfisk Extreme Care X150
    arasındaki fark nedir. Broşurde de bir fark göremedim.
    Bazı sitelerde bu ürünü satıyorlar Nilfisk Extreme Free koldan kumadanlı süpürge turba başlık hediyeli sitenizde bulamadım. broşurde de yok kafam karıştı.
    internetten araştırmalarıma göre benim bütcem bu 4 modele yetiyor. yardımlarınızı rica ederim. Saygılarımla. İyi Çalışmalar.

Sizde yardım edin bana arkadaşlar sizce hangisi Nilfiks kullananlar free duydunuz mu?

6 kişiye özelikle soruyorum ve kararımı vereceğim artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemrec

Herkesin yazdıklarını okudum yine cevap yazarlarmı bilmiyorum özelden de yazacağım bir kaç kişiye ben toz torbasız alacaktım....
    ama buradaki yazılanları okuyunca torbalıya karar verdim Nilfiks hiç duymamıştım burada duydum ve araştırmaya başladım... Nilfisk mail attım cevap vermediler siz bu soruya cevap vere bilirmisiniz...

Nilfisk attığım mail;

Merhabalar, Ben sizin markanızdan süpürge almaya karar verdim. ama model seçiminde kararsız kaldım.
    Nilfisk extreme eco var elektrik tasarı var ama sanki az çekiyor media market denedim.
    Nilfisk X200 Extreme Hygienic
    & Nilfisk Extreme Care X150
    arasındaki fark nedir. Broşurde de bir fark göremedim.
    Bazı sitelerde bu ürünü satıyorlar Nilfisk Extreme Free koldan kumadanlı süpürge turba başlık hediyeli sitenizde bulamadım. broşurde de yok kafam karıştı.
    internetten araştırmalarıma göre benim bütcem bu 4 modele yetiyor. yardımlarınızı rica ederim. Saygılarımla. İyi Çalışmalar.

Sizde yardım edin bana arkadaşlar sizce hangisi Nilfiks kullananlar free duydunuz mu?
    quote:

6 kişiye özelikle soruyorum ve kararımı vereceğim artık.

Hocam biz nilfisk hygenic kullanıyoruz sanıyorum tek fark hygenic ile sert zemin başlığı geliyor çünkü bizim supurgenin kutusuna yapıştırılan hygenice özel bilgilendirmede sert zemin başlığının Bonus olarak verildiğini yazıyor. Açıkçası hiç mi hiç gereği yok. Ana başlık işimizi çok iyi görüyor. Nilfisk gelince kesinlikle tavsiye ederim muhteşem bir süpürge biz bu güne kadar evi supurmuyormusuz
    Edit: FREE olan modelde hygenic ten farklı olarak koldan kumanda var ama turbo başlık yok.

daha önce yaptığım hygenic incelemesini aşağıya koyuyorum fikir vermesi açısından

quote:

Öncelikle, şimdiye kadar evde Siemens'in eski tip bir süpürgesini kullandığımızı belirteyim. Uzun zamandır da Electrolux Z8870 modelini araştırıyor ve her fırsatta deniyorduk. 

Nilfisk, malzeme kalitesi olarak çok tatmin edici. Evi süpürürken sağa sola şiddetli çarpmaları oldu aletin kasada hiç bir çizik olmadı. Ürün ile birlikte Gümüş teleskopik boru geliyor, diğer incelediğim markaların borularına göre daha sağlamlık hissi verdi açıkçası. Fakat incelemelerimizde en çok beğendiğimiz teleskopik boru Electroluxunkü idi fakat o da çok ağırdı. Zaten daha önce de belirttiğim gibi Electroluxten vazgeçmemizin sebeplerinin başında bu geliyordu. Kaldı ki Nilfiskin temizliği bile alışana kadar yorucu oldu. 

Ben Nşilfiskin aldığım modelinde Turbo başlık olmadığı için Hızlıal sitesinden 50Tl ye Nilfiskin orijinal turbo başlığını aldım. Şunu belirtmeliyim ki daha önce @chips arkadaşıonda belirtiği gibi halı üzerinde gidip gelirken turbo başlığın dönüş gücü baskıya göre artıp azalıyor. Buna rağmen halıdaki tüy, saç, iplik gibi şeyleri çok başarılı bir şekilde topladı. Ama insan "bu, bu kadar iyi görev yaptı ise Electroluxun elektro turbo başlığı nasıl iş görüyordur?" diye düşünmeden edemiyor. Ayrıca yanlış hatırılamıyorsam Electroluxün Turbo Fırçası basit bir şekilde başlıktan ayırılarak temizlenebiliyordu. Fakat Nilfiskte bu şekilde değil, Fırçayı başlıktan ayırabilmek için başlığı komple sökmeniz gerekir ki kimse fırçayı temizlemek için o kadar zahmete katlanmaz. O yüzden fırçanın temizliği biraz zaman istiyor. 

Nilfiskin malzeme kalitesinin genel olarak tatmin edici olduğundan bahsetmiştim ancak 3 küçük başlığı saklayan kapak için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Başlıkların yerleştiriliş şekli gayet başarılı kullanım esnasında büyük kolaylık sağlıyor. Fakat kapak çok ince yapılmış. Açıp kaparken elinizde kalacak hissi yaratıyor. O yüzden açıp kapar iken biraz daha özen istiyor. 3 küçük başlığı biz çok beğendik. Hassas bölgeler için fırçalı üçgen başlık ile toz almak çok rahat oldu. Hele ara bölgeler için olan ucun elastik olması mükemmel olmuş. O başlığı takınca her yere ulaşabiliyorsunuz. 

Süpürgenin kullanımına gelince ilk başta alışkanlıklarımızdan dolayı biraz zorlansak ta alıştıktan sonra süpürge sizi hiç yormuyor. Eski süpürge ile defalarca üzerinden geçerek temizlediğimiz yerleri Nilfisk ile bir kaç kere üzerinden geçerek hiçbir kırıntı kalmayacak şekilde süpürdük. Kullanım açısından detay bir özelliği belirtmeden geçmeyeyim. Süpürge çalışıyor iken teleskopik boruyu park halinde gibi süpürgenin arkasına astığınızda süpürge otomatik duruyor. Boruyu tekrar yerinden çıkarttığınızda süpürge tekrar çalışmaya başlıyor ki kullanım aşamasında çok büyük rahatlık sağlıyor. 

Diğer süpürgeler ile kıyaslayamıyorum ama süpürgenin hoşuma gitmeyen 2 özelliği oldu. Birincisi, ürünün motoru çok ısındı. Yani daha süpürme işleminin 1. saati dolmamıştı ki motor üzerindeki bölgede saklanan küçük başlığı alacağımda başlıklar bile epey ısınmıştı. Gerçi tesadüfi olarak süpürgeyi aldıktan sonra evimin çok yakınında Nilfisk Yetkili Servisi olduğunu fark ettim konuyu oradaki ustaya sordum yüksek emiş gücü olduğu için normaldir dedi. Ama yine de rahatsız etmedi değil. İkincisi temizlikten sonra başlık üzerinde az da olsa toz oldu. Hani statik elektriklenme gibi bir durum, ama bu kadar toz vermezlik konusunda iddialı olan bir süpürge de bu durumun olması pek hoş gelmedi. 

Ben ürünü 700 Tl ye Media Markttan aldım 50TL de turbo başlığa verdim 750TL ye geldi ki bana göre bu sınıf bir makine için çok iyi bir fiyat oldu. 

Şu an için makine için görüşlerim bunlar. Sorusu olan olur ise sve seve cevaplarım 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 28 Ekim 2013; 9:08:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Can hocam ben bu Bosch Rox'x a taktım, kötülemenizi bekliyorum artık ki almayayım yoksa Rox'x un üzerine makina olduğuna kimse beni inandıramaz

Roxx'un başlığı Miele ve Nilfisk ile oldukça benzer ve çok başarılı bir başlık. Lakin ben bu süpürgeyi şahsen almam. Sebebi ise hazne içi Hepa10 filtre olması. Motor çıkış Hepa filtresinin de biraz pahalı olması. Hazne içindeki silindir filtreyi düzenli olarak fırçalayıp temizlemekle uğraşırım derseniz karşılaşacağınız başka bir sıkıntı olmaz. Philips Marathon ile çalışma prensipleri benzer, ancak Bosch bence boru ve hortum aksamında daha başarılı.

Ben hazne içinde filtresi olan süpürgeleri beğenmiyorum. Onunla uğraşana kadar gider torbalı alırım. Mesela siz de Bosch Home Professional torbalı modeli alabilirsiniz bunun yerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: childishfears

arkadaşlar toz torbalı süpürge almayı düşünüyorum iki ürün arasında kaldım, samsungun vcc8240 modelini kullanan biri var mı tavsiye eder mi yoksa nilfisk mi alayım?

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-vcc8240v3r-2200-w-hepa-13-filtreli-toz-torbali-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evsamvcc8240v3r&categoryId=155123&navq=categoryid%3d155123%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3devsamvcc8240v3r%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bsamsung%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17071%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17071_155123%257d%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/nilfisk-bravo-special-eu-2000w-ufleme-ozellikli-hepa-filtreli-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evnilbravospeceu&categoryId=155123

Samsung toz filtrelemesi konusunda bence dünyanın en kötü elektrikli süpürgelerinden biri. Emdirdiğim tozun sadece kaba kısmını hazneye alsın, kalan tozun hepsini haznenin arkasındaki süngere doldursun, kalan ince tozları da aynen dışarı üflesin diyorsanız Samsung alabilirsiniz.

Gerçi sizin sorduğunuz model torbalı ama onda da aynı durum söz konusu. Bu modelde büyük gözenekli bez torba kullanılıyor.

Nilfisk ile Samsung'u kıyaslamak büyük haksızlık. General Mobile cep telefonu ile I-Phone'u kağıt üzerinde kıyaslamak gibi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 1 Kasım 2013; 1:11:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: valakus

arkadaşlar şimdiye kadar süpürge kullanmamısız... o kadar yani.. Halının ustunde ayrı guc kullanıyor zemın de ayrı kendı otomatık ayarlıyor.2. kademeden yukarda zor süpürürsünüz yanı .Elektrikli turbo baslık var süper.Şu ana kadar olumsuz bir yönünü görmedim...AA unutmusum tek olumsuz tarafı fazla güclü olması:)))).Alacak arkadaşlara şiddetle öneririm gözünüz arkada kalmaz.hepası da iyi 13 hepa.Halıyı yerden öyle kaldırıyorkı inanamazsınız. Birde o kadar sessiz.Her yönüyle mükemmel.

Hayırlı olsun, çok güzel bir seçim. UltraOne modelinin yeni kasasını henüz görmedim ancak eski modeli çok iyiydi. Ses konusu nasıl, turbo fırça kapalıyken epey sessizdir sanırım.

Ben 2. el olarak aldığım Miele'den inanılmaz derecede memnunum. Tek eksisi gürültülü olmasa da sessizlik iddiası olmaması ve kordonunun biraz kısa kalması. Değiştirme şansım olsa ya Miele ya da Ultra One alırım.

Miele'min geçen yıl aldığım Hepa filtresini daha yeni değiştireceğim. 4 büyük boy torbaya dayandı filtre, epey başarılı filtreme konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

arkadaşlar toz torbalı süpürge almayı düşünüyorum iki ürün arasında kaldım, samsungun vcc8240 modelini kullanan biri var mı tavsiye eder mi yoksa nilfisk mi alayım?

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-vcc8240v3r-2200-w-hepa-13-filtreli-toz-torbali-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evsamvcc8240v3r&categoryId=155123&navq=categoryid%3d155123%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3devsamvcc8240v3r%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bsamsung%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17071%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17071_155123%257d%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/nilfisk-bravo-special-eu-2000w-ufleme-ozellikli-hepa-filtreli-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evnilbravospeceu&categoryId=155123

Samsung toz filtrelemesi konusunda bence dünyanın en kötü elektrikli süpürgelerinden biri. Emdirdiğim tozun sadece kaba kısmını hazneye alsın, kalan tozun hepsini haznenin arkasındaki süngere doldursun, kalan ince tozları da aynen dışarı üflesin diyorsanız Samsung alabilirsiniz.

Gerçi sizin sorduğunuz model torbalı ama onda da aynı durum söz konusu. Bu modelde büyük gözenekli bez torba kullanılıyor.

Nilfisk ile Samsung'u kıyaslamak büyük haksızlık. General Mobile cep telefonu ile I-Phone'u kağıt üzerinde kıyaslamak gibi bir şey.

öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. ben de son bir kaç gündür nilfisk de karar kılmaya yakınım. nilfisk coupe neo modelini alsam (2 litre toz torbası mevcud) sık toz torbası değişimi dışında başka bir sıkıntı yaşar mıyım? 200-300 lira civarında önerebileceğiniz toz torbalı süpürge var mıdır?

• childishfears C kullanıcısına yanıt
    Candogan bey'e katılıyorum. Ben de Miele yada Ultra One öneriririm.
    Ultra One fiyat olarak daha uygun, ancak Mieleden hiçbir şekilde eksik değildir. Hatta Mienin 1000 tl sınırındaki bazı modellerinden daha üstündür. Ultra One da 200-300 bütçenizi yükseltmek durumunda kazlırısnız ancak yıl hesabına vurduğunuzda paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

Ultra One fiyat olarak daha uygun, ancak Mieleden hiçbir şekilde eksik değildir. Hatta Mienin 1000 tl sınırındaki bazı modellerinden daha üstündür. Ultra One da 200-300 bütçenizi yükseltmek durumunda kazlırısnız ancak yıl hesabına vurduğunuzda paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Ultra one tek model mi yoksa x y z si var mı?

Ona göre gidip alalım artık
  • cianni kullanıcısına yanıt
    Z8870 ve Z8810 olmak üzere iki çeşidi var. Aslında sitesinde daha detaylı bulabilirsiniz ama genel özetlemek gerekirse:
    Z8810 modeli, Z8870 in sade versiyonu. Motor, filtreleme, gövde aynıdır. Z8870 de ek olarak elektrik destekli turbo fırça, tutma yerinde uzaktan kumanda (vakum ayarı, turbo çalıştırma, auto fonks v.s.), boruda kolay tutma sapı var.
    Z8870 in teleskopik borusu (üzerindeki donanım nedeniyle) Z8810 dan biraz daha ağırdır. Elektronik donanım beklentisi ve turbo fırça talebi olmayanlar için Z8810 fazlasıyla yetecektir.
  • quote:

Dediğiniz ürünü inceledim lakin bütçemin çok üstünde bir fiyatı mevcud. Olabildiğince uygun almaya çalışıyorum fiyat olarak. Nilfisk coupe neo şu an düşündüğüm model 100 lira daha verip nilfisk bravo almaya değer mi bilginiz var mı?

• quote:

quote:

Dediğiniz ürünü inceledim lakin bütçemin çok üstünde bir fiyatı mevcud. Olabildiğince uygun almaya çalışıyorum fiyat olarak. Nilfisk coupe neo şu an düşündüğüm model 100 lira daha verip nilfisk bravo almaya değer mi bilginiz var mı?

Bugün mediamarkta ürünleri denedim. Nilfisk coupe neodan vazgeçtim çekimgücünü az buldum. Nilfisk bravo jetpack ya da miele s5211 arasında gidip gelmeye başladım. Tavsiyesi olan varsa değerlendireceğim

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.