Şimdi Ara

UZMAN ARKADAŞLAR İÇİN PROBLEM: .CHK DOSYALARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Şimdi vakti olanlar ve bu işi gerçekten iyi bildiğini ispatlamak
    isteyenler için gerçek bir problem koyuyorum önünüze.Uzman arkadaşlar umarım el atarlar.
    Arkadaşlar problem şu:(Benim başıma geldi-ki bende uzman olduğumu düşünürdüm-yemedi)
    c:,d: ve e: olarak biçimlenmiş sürücünün birincil kısmında (c: de) 98 se kurulu.
    İkincide(d: de) xp kurulu.xp hata veriyor ve d: ye format atmadan norton commander
    ile dostan tüm win xp dosyalarımı siliyorum.Bu arada d: de benim için çok önemli olan
    dosyalar var.Onların yerini değiştirme gereği duymuyorum.Yaklaşık 3.5 GB kadar 4 klasör halinde
    dokümanlarım var.d: ye tekrar xp yi yüklüyorum.(win xp pro versiyon 2002) sp yok.
    Kurulum başarıyla bittikten sonra d: deki dosyalarım bir bakıyorum O NE?4 klasörden en önemlisi ve en büyüğü
    ortada yok.Onun haricindekiler yerli yerinde.Belgelerim,cart curt hepsi tamam.
    Ama programlarımın olduğu klasör yok.Ara Allah ara yok.Sonra bir baktım kayıp olan
    klasör boyutunda faund.000 ve Faund.001 adında 2 tane sistem klasörü var.
    İçinde tahmin edebileceğiniz gibi sadece ve sadece .CHK dosyaları var.
    Yani "kurtarılmış dosya parçaları" bunlardan rastgele bazılarını seçip explorerde açıyorum
    benim kayıp olan klasördeki resimler,mp3 ler ve açamadığım pek çok şey.
    Boyutunu tahmin edip uzantısını değiştirdiklerim aynen geri geliyor.Mesela uzantısını .exe
    yapıyorum (eğer dosya gerçekten .EXE ise)tamamen geri geliyor.

ŞİMDİ:BUNUN GERİ DÖNÜŞÜ NASIL OLABİLİR?yAKLAŞIK 12,000 TANE DOSYAYI BÖYLE UZANTI DEĞİŞTİREREK
    DÖNDÜRMAYA ÇALIŞIRSAM ÖMRÜM BİTER.KESİN OLSA NEYSE!RASTGELE DENEME YANILMAYLA OLUYOR ODA.

EVET UZMAN ARKADAŞLAR.AKLIMA BU FORUMDAN BAŞKA DANIŞABİLECEĞİM HİÇBİRYER VE KİŞİ GELMİYOR.
    BUNUN GERİ DÖNÜŞÜMÜNÜ VE BENİM KAYBETTİĞİM ŞEKİLDEKİ TEK KLASÖR HALİNE GETİRME YÖNTEMİNİ
    BİLEN VAR MI?VALLA BU İŞİ ÇÖZECEK ARKADAŞIMA 3.5 gb LIK BU DOSYALARIMI KOPYALAYIP HEDİYE EDİCEM.
    MP3 LER,ÇOK ÖNEMLİ SİSTEM DOSYALARI,SYMBİAN PROGRAMLAR,PC İÇİN ÇOK ÖNEMLİ YAZILIMLAR,YAZILIM DİLLERİ
    V.S. V.S. EMEK KARŞILIĞIDIR BU,RÜŞVET DEĞİL.

HADİ BAKALIM ARKADAŞLAR.KAFA YORAN ARKADAŞLARIMA VE BU YAZIYI OKUYAN ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
    YAŞASIN YARDIMLAŞMA...

• Norton commander ile yaptığın işlemlerin ayarlarına bak.Reversible edebilirsin.
  • Norton commander, dos versiyonu ise bu tip programları (pctools vardı bir de eskiden) xp de falan kullanmak son derece anlamsız ve riskli sorun da buradan başlıyor.
    Önce onları kullanmayı bırakın.
    ben de çok eskiden dos kullandım ama .chk dosyalar genelde geri gelmez. elle yapacaksın artık ya da varsa bir yöntem bilmiyorum açıkçası.
    Kolay gelsin diyelim.

recover programları kullanmayı dene.
    getdataback, easyrecovery, recovermyfiles vd.
  • Teşekkür ederim dostum.nc yi zaten xp den yada 98 den değil direk DOS'tan kullanıyorum.nc yle ilgili bir sorun yok zaten.ayarlada da sorun yok.kendi klasörlerime dokunmadım bile.sorunu xp kurulurken kendi yarattı.yedi benim klasörlerden birini.

Recover deneyeceğim ama hiç sanmıyorum.

Teşekkür ederim yardımların için.

quote:

Orjinalden alıntı: lost

Norton commander, dos versiyonu ise bu tip programları (pctools vardı bir de eskiden) xp de falan kullanmak son derece anlamsız ve riskli sorun da buradan başlıyor.
    ben de çok eskiden dos kullandım ama .chk dosyalar genelde geri gelmez. elle yapacaksın artık ya da varsa bir yöntem bilmiyorum açıkçası.
    Kolay gelsin diyelim.

• http://www.ericphelps.com/uncheck/
    buraya bak

veya
    burdakini indir

http://www.download.com/3000-2094-10257269.html?part=75277%2520&subj=dlpage&tag=button

download.com daki chk-mate dosyasını indir ve kur

program demo ama full surum yapmak cok kolay

ok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmuratti -- 1 Nisan 2005, 17:00:39 >

• Yalnız şunu ekleyim. O eski dos ile şimdiki dos farklı eski dos 8-16 bit olması gerkir şimdiki komut satırı diyelim 32 bit. Asıl risk burda işte. dostan açmanın bir anlamı yok. O programlar güzeldi ancak DOS 3.30 4.11 gibi sürümler içindi. Bence onu değiştir.
    Onların işini gören xp uyumlu programlar var onları kullan. "WinNc.Net" mesela nortona benzer.
    Benden bu kadar. Kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: dOnEpeZil

Teşekkür ederim dostum.nc yi zaten xp den yada 98 den değil direk DOS'tan kullanıyorum.nc yle ilgili bir sorun yok zaten.ayarlada da sorun yok.kendi klasörlerime dokunmadım bile.sorunu xp kurulurken kendi yarattı.yedi benim klasörlerden birini.

quote:

Norton commander, dos versiyonu ise bu tip programları (pctools vardı bir de eskiden) xp de falan kullanmak son derece anlamsız ve riskli sorun da buradan başlıyor.
    Kolay gelsin diyelim.

• ALLAHHH.İŞTE BUDURR.SAOLASIN KARDEŞ.HEMEN İNDİRİP KURTARMA İŞLEMİNE GİRİYORUM.
    MAİLİNE BAK BU ARADA.

quote:

Orjinalden alıntı: xmuratti

http://www.ericphelps.com/uncheck/
    buraya bak

veya
    burdakini indir

http://www.download.com/3000-2094-10257269.html?part=75277%2520&subj=dlpage&tag=button

download.com daki chk-mate dosyasını indir ve kur

program demo ama full surum yapmak cok kolay

ok?

• TEŞEKKÜR EDERİM DOSTUM SAOLASIN.ÇOK YARDIMCI OLDUN.KOLAY GELSİN.
    quote:

Yalnız şunu ekleyim. O eski dos ile şimdiki dos farklı eski dos 8-16 bit olması gerkir şimdiki komut satırı diyelim 32 bit. Asıl risk burda işte. dostan açmanın bir anlamı yok. O programlar güzeldi ancak DOS 3.30 4.11 gibi sürümler içindi. Bence onu değiştir.
    Onların işini gören xp uyumlu programlar var onları kullan. "WinNc.Net" mesela nortona benzer.
    Benden bu kadar. Kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: dOnEpeZil

Teşekkür ederim dostum.nc yi zaten xp den yada 98 den değil direk DOS'tan kullanıyorum.nc yle ilgili bir sorun yok zaten.ayarlada da sorun yok.kendi klasörlerime dokunmadım bile.sorunu xp kurulurken kendi yarattı.yedi benim klasörlerden birini.

quote:

Kolay gelsin diyelim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.