Şimdi Ara

Uzaktan kontrollu kol sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar soyle bir proje hayata sokmam gerekiyor ama bu konuda bilgili kisilerin yonlendirmesi beni vakit kaybindan kurtaracaktir. Gerceklestirmek istedigim olay bir makineyi wireless kontrollu bir kolla durdurup baslatmak. calisma mantigi su sekilde olacak ben sinyali yolladigimda resmini paylastigim kola 90 derecelik bir hareket yaptiracak durdurmak icinde bu 90 derecelik hareketin tersini yapacak. Bu sekilde wireless kontrollu bir mekanizma icin arduino ile mi baslamak gerekir yoksa daha pratik cozumleri olan var midir varsa yorumlarinizi bekliyorum. Gerek kol gerek sistem icin yorumlara acigim pnomatik hidrolik piston vs her sistemi kullanabilirim.
     Uzaktan kontrollu kol sistem tavsiyesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Siz kumadaya bastınız 90 derecelik bir hareket oldu durdu
    Tekrar kumadaya bastığınızda aksi istikamete 90 derece hareket edip duracak

böylemi çalışacak?
  • evet tek olayı bu ve bu hareketi uzaktan vereceğim bir komutla yapabilmem bunun için wireless bağlantısı gerektiğini düşündüm ama başka öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadLuck -- 8 Haziran 2014; 0:29:44 >
  • Hazır kumadalar ile yapamazsınız bunun için sonlandırma swhic olması gerek ve ona göre de programı yazılması lazım ,

istediğiniz gibi çalışır o zaman .
  • Gerek yok mini silindir piston koy.
    Havayi acinca kolu kaldirsin, kapatinca indirdin.
    Havayi kablosuz açip kapamak istiyorsan işin içine plc girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real_agabey -- 13 Haziran 2014; 13:49:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tane 16f628a yada 16f84 mikroislemci,400mhz rf alici verici isinizi gorucektir.programi ise oldukca basit.Tabi mekanigi dusunmeniz gerekiyor.Eger motor kullanacaksaniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.