Şimdi Ara

Uyuz Hastalığına Yakalanan Var Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
89.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uyuz bulaşan ya da bu hastalığa yakalanan var mı ? Çok temiz bir insanım ancak nerden geçtiğine dair hiçbir fikrim yok spor salonu diye düşünüyorum. Var mı bu hastalığa yakalanıp geçen ? Kaşınıp duruyorum.

• Doktora git alerji olabilir kurdeşen de dişten olabilir 2 dolgu yap gecer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 007captiva kullanıcısına yanıt
    Kurdeşen tedavisi de oldum hiçbir işe yaramadı en son 1-2 doktora daha gittim bu uyuz dediler. Dişlerimde dolgu var zaten sıkıntı yok ki ağrı sızı da yok dişimde, sıkıntılı dişi de çektirdim
  • Ben her yaz oluyorum malum Giresunluyum. Her yaz fındık toplamaya gideriz ve 2 dönümlük bahçede hangi ahlak yoksunu canlı yapıyorsa bir yerlerde bi şey yapıyor, oraya oturan,çömelen, bekleyen falan herkes 3 gün boyunca it gibi kaşınıyor. Kolonya sürmek hafifletiyor bende. Ama kesin çözüm değil. Sana nerden gelmiş bilemem ama 3 4 gün boyunca o ızdırabı çekeceksin. Sonra gidiyor merak etme.
  • Kwellada verdiler uyuz için bir işe yaramadı doktor kükürtlü karışım yaptı

• arkadaşlar aralık ayı başında annem memlekete gitti. Döndüğünde kaşınıyorum vs dedi. Annemin yattığı yatağa ben de 3 4 gün yattım. Sonra ben de kaşınmaya başladım. Doktor uyuz kapmışsınız dedi ve kwalweda denen losyonu verdi. 2 tüp kullandık. geçmedi, son 1.5 aydır CREBROS isimli hapı almaya bailadık. Bu hapı içince kaşıntımız geçiyor. ama ne zaman bıraksak tekrar başlıyor. Acaba başka bir şey mi var? Batma hisli kaşıntı oluşuyor.

• [QUOTE="npz0717, post: 53259488, member: 852503"]

Uyuz için 3. dozu yaptık eşimle ( onun ilk dozlarla 7. Benimse 5. Oluyor aslında) bu gece bakalım.... onda daha çok çıkıyor uyuz taneleri... dün doktor baktı ısrarla, bunlar uyuz değil diyor ama güvenemiyorum çünkü çok hızlı ve kaşıntılı çıkıveriyor... dua edin nolur kurtulalım bu illetten kış geldi evde halı yok 3 aylık kızım emziremiyorum rahat dokunamıyor kucağıma alamıyorum sinirlerimiz altüst :/ hergün çarşaf kıyafet kaynatıyorum setüstü ocakta düşünün uyku kalmadı huzur yok yoruldum yıprandım Ne zormuş Allah'ım Sorsanız alt tarafı uyuz denir ama çok zor çok kızımı çok özledim öpeceğim sarılacağım günü hayal ediyorum hep:KK43:!(

[/QUOTE]

Bulaşıcıysa ve silion gördüyseniz uyuzdur bence.

Sizi çok iyi anlıyorum, ben de geçmesine rağmen , hala oğluma sarılmıyorum, güven payı olsun bi 10 gün daha geçsin diye bekliyorum. Bir ara (kwellada-wilkinson zamanında) depresyona girdim. Alt tarafı uyuz denir ama öyle değil gerçekten. Benzil benzoatlı ilaç ile kendime geldim.

Ben de halıları kaldırdım. Giysileri 60 da yıka-kurut, bazen 95 de yıka-kurut yapıyorum. Birkaç gündür aynı çarşaftayım artık.

Oğlumdakini annem kwellada ile geçirdi: Doktorun yönlendirmesi ile günde birkaç kez kwellada kullanarak ve dayanabildiği kadar sıcak su ile fırçalayarak yıkayarak. Üstüste kwellada sürdü.

Ama bizdeki kwellada/metrin ile geçmedi. Wilkinson pomad daha etkili. katran ve kukurtlu bir pomad, cok kotu kokuyor ve esyalara siniyor. 3 gün yıkanmadan bu pomadı sureceksiniz, 3.günün sonunda temizleneceksiniz. çalışanlar cuma aksamı baslayıp pazartesi sabah yıkananabilir. yalnız bu pomad yumurtaları öldürmüyor, bu yuzden bu tedaviyi tekrarlamanız gerekecek.

3 gün aynı kıyafetleri giyeceksiniz. alez kullanın ve varsa gozden çıkaracagınız carsaf vs kullanın. geçmiş olsun.

Benim en sevdiğim ilaç ise %20 benzil benzoat. Dermatologlar sanırım tahriş edici oldugu için bu ilacı sevmiyorlar ve Türkiye'de üretimi yok. 2 firma var ama üretimleri yok:
    https://www.ilacrehberi.com/s/p03ax01/6/

internette bir majistral formül var, yapan eczacı bulunabilirse:http://www.pharmetic.org/uyuz-tedavisinde-benzil-benzoat

Benim bir tanıdıgım Rusya'dan getirdi.

%20 lik benzil benzoatlı ilaç çok etkili, tavsiye ederim, sadece biraz yakıyor, seyrek kullanılabilir. Aşağıdaki aynısı değil ama etken maddesi aynı (%20 benzil benzoat). Benimkini geçiren bu oldu çok şükür. Kullanımı rahat ama biraz yakıyor. Zararlı mı, değil mi sini siz araştırın. Ben bir daha uyuz olsam bunu kullanırım sanırım. Yurtdışından ebaydan sipariş verecekler , ilacın gümrüğe takılmaması için doktor reçetelerinin olması gerekiyor. Belki eczacılar da burda yapabilir. Kullanımı kwellada gibi: boyun/çeneden aşağı heryere sürülüyor nokta bırakmayacak şekilde, 3-4 gün sonra tekrarlanıyor.
    https://www.ebay.com/itm/Benzyl-Benzoate-cream-20-25-g-Scabies-Lice-Treatment-Antiparasitic/163652570020?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

İlacın gelmesi 25 gün falan sürüyor. Gümrük e-posta ile fatura,kimlik ve reçete talep ediyor. Bilginize..

Geçmiş olsun.

• Geçmedi benim malesef. wilkinsona geri döndüm. bakalım olcekler mi?
  • Permetrine dirençli uyuzu geçirebilen var mı? varsa yardımcı olsun lütfen.
  • Merhaba. Uyuzu geçirebildiniz mi? Benim %90 geçti ama o son %10 geçmio bir turlü. Kaşıntısız olsam da bir süre sonra kasıntılar baslıyor ve herşeyi 60 derecede yıka kurut yapıyorum. saklandıkları bir yeri mi atlıyorum vucutta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: budi77

[QUOTE="npz0717, post: 53259488, member: 852503"]

Uyuz için 3. dozu yaptık eşimle ( onun ilk dozlarla 7. Benimse 5. Oluyor aslında) bu gece bakalım.... onda daha çok çıkıyor uyuz taneleri... dün doktor baktı ısrarla, bunlar uyuz değil diyor ama güvenemiyorum çünkü çok hızlı ve kaşıntılı çıkıveriyor... dua edin nolur kurtulalım bu illetten kış geldi evde halı yok 3 aylık kızım emziremiyorum rahat dokunamıyor kucağıma alamıyorum sinirlerimiz altüst :/ hergün çarşaf kıyafet kaynatıyorum setüstü ocakta düşünün uyku kalmadı huzur yok yoruldum yıprandım Ne zormuş Allah'ım Sorsanız alt tarafı uyuz denir ama çok zor çok kızımı çok özledim öpeceğim sarılacağım günü hayal ediyorum hep:KK43:!(

[/QUOTE]

Bulaşıcıysa ve silion gördüyseniz uyuzdur bence.

Sizi çok iyi anlıyorum, ben de geçmesine rağmen , hala oğluma sarılmıyorum, güven payı olsun bi 10 gün daha geçsin diye bekliyorum. Bir ara (kwellada-wilkinson zamanında) depresyona girdim. Alt tarafı uyuz denir ama öyle değil gerçekten. Benzil benzoatlı ilaç ile kendime geldim.

Ben de halıları kaldırdım. Giysileri 60 da yıka-kurut, bazen 95 de yıka-kurut yapıyorum. Birkaç gündür aynı çarşaftayım artık.

Oğlumdakini annem kwellada ile geçirdi: Doktorun yönlendirmesi ile günde birkaç kez kwellada kullanarak ve dayanabildiği kadar sıcak su ile fırçalayarak yıkayarak. Üstüste kwellada sürdü.

Ama bizdeki kwellada/metrin ile geçmedi. Wilkinson pomad daha etkili. katran ve kukurtlu bir pomad, cok kotu kokuyor ve esyalara siniyor. 3 gün yıkanmadan bu pomadı sureceksiniz, 3.günün sonunda temizleneceksiniz. çalışanlar cuma aksamı baslayıp pazartesi sabah yıkananabilir. yalnız bu pomad yumurtaları öldürmüyor, bu yuzden bu tedaviyi tekrarlamanız gerekecek.

3 gün aynı kıyafetleri giyeceksiniz. alez kullanın ve varsa gozden çıkaracagınız carsaf vs kullanın. geçmiş olsun.

Benim en sevdiğim ilaç ise %20 benzil benzoat. Dermatologlar sanırım tahriş edici oldugu için bu ilacı sevmiyorlar ve Türkiye'de üretimi yok. 2 firma var ama üretimleri yok:
    https://www.ilacrehberi.com/s/p03ax01/6/

internette bir majistral formül var, yapan eczacı bulunabilirse:http://www.pharmetic.org/uyuz-tedavisinde-benzil-benzoat

Benim bir tanıdıgım Rusya'dan getirdi.

%20 lik benzil benzoatlı ilaç çok etkili, tavsiye ederim, sadece biraz yakıyor, seyrek kullanılabilir. Aşağıdaki aynısı değil ama etken maddesi aynı (%20 benzil benzoat). Benimkini geçiren bu oldu çok şükür. Kullanımı rahat ama biraz yakıyor. Zararlı mı, değil mi sini siz araştırın. Ben bir daha uyuz olsam bunu kullanırım sanırım. Yurtdışından ebaydan sipariş verecekler , ilacın gümrüğe takılmaması için doktor reçetelerinin olması gerekiyor. Belki eczacılar da burda yapabilir. Kullanımı kwellada gibi: boyun/çeneden aşağı heryere sürülüyor nokta bırakmayacak şekilde, 3-4 gün sonra tekrarlanıyor.
    https://www.ebay.com/itm/Benzyl-Benzoate-cream-20-25-g-Scabies-Lice-Treatment-Antiparasitic/163652570020?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

İlacın gelmesi 25 gün falan sürüyor. Gümrük e-posta ile fatura,kimlik ve reçete talep ediyor. Bilginize..

Geçmiş olsun.
    Lütfen denemeyiniz.
    Arkadaşlar uyuz hastalığı ile ilgili kendi deneyimlerimi paylaşıyorum. Doktor değilim, dermatolog değilim. Yaptıklarım doktor tavsiyesi değildir, çoğunu da önermem,yarardan çok zarar görebilirsiniz. Önerilerimi tedavi garantisi de vermez.

• Arkadaşlar uyuz hastalığı ile ilgili kendi deneyimlerimi paylaşıyorum. Doktor değilim, dermatolog değilim. Yaptıklarım doktor tavsiyesi değildir, çoğunu da önermem,yarardan çok zarar görebilirsiniz. Önerilerimi tedavi garantisi de vermez.

Yeni denememi de eklemeden geçemeyeceğim:
    Şu anda benim kaşıntım yok. Ama, hijyene dikkat etmeme rağmen, kaşıntısız durumdan kaşıntılı duruma birkaç kez geldiğim için vucudumdan tam olarak temizlendiklerini düşünmediğim için şu an diatomiti (diatomaceous earth) deniyorum. Pudra gibi. Bir web sitesinde şöyle bir kullanımı da var:

take a small tupperware container, put about 1/4 a cup of a healing body lotion, and mix in a couple spoonfuls of diatomaceous earth. The mix will end up looking fairly grayish, but it should still apply to your skin just like normal lotion. Apply this mixture multiple times daily, making sure to cover your entire body. Take extra care to apply to spots like in between your fingers, the backs of your knees, and anywhere you might miss during a normal lotion application.

You can use several different kinds of carrier oils for this as well, all economical and fairly easy to find. My recommendations are almond oil and grapeseed oil, but you can use others if you have them on hand. Make sure you use oil that is meant for your skin. You can prepare and apply the oil the same way you would with the lotion.

• kwellada bi ise yaramaz yakin zamanda uyuz tedavisi gordum bulsan uyuz kolay kolay gecmez ve uyuzun temizlikle bir alakasi yok eski kiz arkadasimdan bulasmisti genital bölgeden zaten en cok uredigi noktalar
    genital bolge ,karin diz kapagi arkasi , baldirlar
    birisinden gecen uyuzu gecirmek cok zor
    4-5 kez doktora gittim ilk basta
    kwellada losyon + alerseth(kasinti giderici hap)
    verildi sonra
    kwellada + ripatrin ancak 4 kez kwellada uygulamama ragmen gecmedigini bundan kurtulmak.istedigimi dile gedirtim
    wilkonson pomad verilidi(igrenc kokan bir ilac)
    icerogonde kukurt olan her ilac kötü kokar ama bu igrenc gercekten
    3 gün 24st araliklarla (vucuda su degmeden) bas haric tum.vucuda surdum 3 gun sonun da tum elbise nevresim.gibi seyleri yikadim utuledim tum odalari elektirikli süpürge ile süpürdüm
    suan geceleri uykumdan uyanmiyorum ama hâlâ kaşıntı var ama tedaviden 10-15 sonra geciyormus kasinti ve kasirdaniz biraktigi yumurtalardan uyuz mikrobu cikip tekrar sizi yemeye basliyormus
    kendimi tutamiycagim bir kasinri yok suanki durum da
    evin ve malzemelerin temizlenme olayi ise esyalardaki uyuzu oldurmek 4 gune kadsr yasiyormus utu atamiycaginiz yerlere buhar atin utuyu de buharli yapiniz
    suan su gibi boncuk boncuk olan o kucuk delikler yaraya donustu testislerimde ki kabarmalar sislikler indi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Beyler şaka maka çok ciddi bir durum

1 Aydır çekiyorum geceleri kaşınmaktan duramıyorum.

Normalde aşırı titiz bir insanım her gün duş alıyorum ama biraz zamparayım haftada 3-4 kadın elden geçiyorum.

Birinden bulaştı ama kimden geçti bilmiyorum bilsem zaten ... :D

neyse konumuz bu değil.

İlk başta cildiyeye çıktığımda alerji tanısı konuldu ilaçlar verildi vs 2 hafta oldu geçen birşey yok dahada arttı.

Neyse dedim tekrar çıkayım çıktım ve çıktığım doktor uyuz olduğumu metrin kullanmamı söyledi.

Metrin artık satılmıyormuş heryerde aramama rağmen bulamadım. Kwalledemidir nedir o losyonu kullandım.

Tabi hiç bir işe yaramadı 1 hafta oldu devam ediyor.

Araştırıyorum her yerde 1 konu buldum kükürtlü sağlam bir karışımdı 2-3 kişi kullanınca geçtiğini yazmış.

Soufre precipite 30 gr
    Huile de cade 36 gr
    Savon noir 45 gr
    Crai preparee 45 gr
    Lanoline 135 gr
    Vazelin 135 gr

Bu karışımı eczaneme yaptırdım ve eczacı dayı senin gibi akıllı adamın bu hastalıkda ne işi var dedi :)

Neyse bu karışımı kullandım 3 gün ama hayatım karartan bir karışım kullanmayın aşırı gereksiz işe yarıyor mu eve yarıyor ama bende geçirmedi.

Katran sabunudur + kükürtlü sabundur herşeyi kullandım ama halen geçiremedim.

Ek olarak 2 defa hamamada gittim +50 derece suya girdim kese attırdım bir işe yaramıyor !

Bunu yazarken halen kaşınıyorum bi çare bulun.

• quote:

Orijinalden alıntı: uyuz26

Beyler şaka maka çok ciddi bir durum

1 Aydır çekiyorum geceleri kaşınmaktan duramıyorum.

Normalde aşırı titiz bir insanım her gün duş alıyorum ama biraz zamparayım haftada 3-4 kadın elden geçiyorum.

Birinden bulaştı ama kimden geçti bilmiyorum bilsem zaten ... :D

neyse konumuz bu değil.

İlk başta cildiyeye çıktığımda alerji tanısı konuldu ilaçlar verildi vs 2 hafta oldu geçen birşey yok dahada arttı.

Neyse dedim tekrar çıkayım çıktım ve çıktığım doktor uyuz olduğumu metrin kullanmamı söyledi.

Metrin artık satılmıyormuş heryerde aramama rağmen bulamadım. Kwalledemidir nedir o losyonu kullandım.

Tabi hiç bir işe yaramadı 1 hafta oldu devam ediyor.

Araştırıyorum her yerde 1 konu buldum kükürtlü sağlam bir karışımdı 2-3 kişi kullanınca geçtiğini yazmış.

Soufre precipite 30 gr
    Huile de cade 36 gr
    Savon noir 45 gr
    Crai preparee 45 gr
    Lanoline 135 gr
    Vazelin 135 gr

Bu karışımı eczaneme yaptırdım ve eczacı dayı senin gibi akıllı adamın bu hastalıkda ne işi var dedi :)

Neyse bu karışımı kullandım 3 gün ama hayatım karartan bir karışım kullanmayın aşırı gereksiz işe yarıyor mu eve yarıyor ama bende geçirmedi.

Katran sabunudur + kükürtlü sabundur herşeyi kullandım ama halen geçiremedim.

Ek olarak 2 defa hamamada gittim +50 derece suya girdim kese attırdım bir işe yaramıyor !

Bunu yazarken halen kaşınıyorum bi çare bulun.
    Kanka naptin gecirdin mi 1 ay olmus?

• Kısır Hamide kullanıcısına yanıt
    Valla kanka çevremdeki herkes kaşınmaya başladı.

Artık toplucana birbirimizi kaşıyoruz.

Neyse şakayla karışık geçti benim karışım etkiliymiş sanırsam alerjik etkenleri devam etti.

Ama arada halen ufak tefek kaşıntılarım mevcut psikolojik olabilir bilmiyorum.
  • bende bir şey yok ben konuyu okurken kaşınmaya başladım
  • 007captiva kullanıcısına yanıt
    Ben oldum suriuedeki mayın tarlalarına döndüm bir yerimi kaşıdımmı hemen şişerdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başbilen

Ben oldum suriuedeki mayın tarlalarına döndüm bir yerimi kaşıdımmı hemen şişerdi
    Naptin nasil iyilesti ne kadar surdu?

• Tekrarlıyor gençler çözüm yok!

Etrafımdaki herkesle birlikte kaşınıyoruz :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.