Şimdi Ara

Uygun fiyata üst sınıf hoparlör kablosu seti seçeneği fırsatı! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
7
Favori
29.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enerji78

quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Kesinlikle normal. En saf bakır kabloların bile açıkta kalan kısımları zamanla kararır.

Çok fazla dert edilecek bir durum olduğunu zannetmiyorum. Sonuç olarak saf bakır olan her ürün oksijenle reaksiyonu sonucu bir süre sonra kararır.Benimde kullandığım TTAF 2x4mm kabloların açık kısımları bir süre sonra kararıyor.

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum zaten. Yukarıda yazdığım testi uygulamak isteyenler uygulasınlar. Bakalım en güvendikleri kablolar çok kısacık bire süre de kapkara oluyor mu? Olmuyor mu? Yahu tam anlamıyla saf bakır bile çok kısa sürede kararıyor derken neyin israrını yapılıyor anlamıyorum.

• OFHC kablo ya da kararmayan gümüş'le kaplı bakır hibrit kablo. o kadarcık...
  • Öyle olduktan sonra niyet, o zaman PCOCC kablo tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Bir kere alalım, tam alalım dersek en iyisi gümüş kaplamalı bakır kablodur. yani hibrit kablo tavsiyemdir. kablonun iki hattıda gumuş kaplı olsun. zira hem gümüşün üst freknas cevabı bakırdan daha iyi ; hem bakırın alt frekans cevabı gümüşden daha iyi. bu sayede dengeli ses bir kablo olmuş olur. sırf oksijenle temas ettiğinde kararmayan bakır kablo OFHC kablo olmasına gerek yok. OFC olacağına OFHC olsun. özel kimyasal kaplamayla kaplanıp işlenen Gümüşte kararma yapmaz. senelerce super kondisyonda kullanılır. ben de bu kabloların devreler için coaxial ve inceleri var. acayip cook sever ve beğeniyorum. izloasyonuda darbeden ezilmez kesilmez polypropylene silver cable oldun mu tadından yenmez. yakında alacağım inş. boyle bir 3 ve ya 4 mm kesitli kaliteli gümüş kablo. military grade işi...

Vdh revelation'un hiç bu şekilde tarifini okumamıştım, çok veciz ifade etmişsiniz .

• Cantan büyük bir ihtimalle sen de biliyorsundur ki, örgülenmiş sıradan tek damarlı telefon kablolarıyla yapılan hoparlör kabloları bile, bakır gümüş karışımlı hoparlör kablolarını şaşırtıcı bir şekilde tokatlayabilmektedir. Ben geçen seneler aynı şeyi Cat6 kabloyu parçalayarak soyduktan sonra şarlı matkaba bağlayıp örgülemiştim. Yani perlemiştim. Sonuç müthişti diyebilirim. Aynı tür kabloyu halen kullanan bir kaç arkadaşım var. Değiştirmek bile istemiyorlar. Aslında hoparlör kablosuna fazla para vermek istemeyen, bütçesi sınırlı olan ve şaşırtıcı performans almak isteyen arkadaşlara da tavsiye ederim. Biraz el becerisi ve yeteneği olan herkes yapabilir. Bir de bu arada unutmadan. Gümüş de çok çabuk okside olur.
  • İlgilenen ve biraz daha detay bilmek isteyen arkadaşlar için dünyadan da örnekler vereyim.

Uygun fiyata üst sınıf hoparlör kablosu seti seçeneği fırsatı!

Bu da açıklayıcı başka bir link.

http://www.venhaus1.com/diycatfivecables.html

http://www.xtremeplace.com/yabbse/index.php?topic=56599.0

• merhaba,

Rca kablo kaliteli ürün çeşitlerini internet sitemiz üzerinden alabilirsiniz .15 TL'den başlayan fiyatlar ile sitemizden satın alabilirsiniz

www.depodijital.com

http://www.depodijital.com/Rca-Kablo-Cesitleri,LA_418-2.html

• quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

quote:

Bir kere alalım, tam alalım dersek en iyisi gümüş kaplamalı bakır kablodur. yani hibrit kablo tavsiyemdir. kablonun iki hattıda gumuş kaplı olsun. zira hem gümüşün üst freknas cevabı bakırdan daha iyi ; hem bakırın alt frekans cevabı gümüşden daha iyi. bu sayede dengeli ses bir kablo olmuş olur. sırf oksijenle temas ettiğinde kararmayan bakır kablo OFHC kablo olmasına gerek yok. OFC olacağına OFHC olsun. özel kimyasal kaplamayla kaplanıp işlenen Gümüşte kararma yapmaz. senelerce super kondisyonda kullanılır. ben de bu kabloların devreler için coaxial ve inceleri var. acayip cook sever ve beğeniyorum. izloasyonuda darbeden ezilmez kesilmez polypropylene silver cable oldun mu tadından yenmez. yakında alacağım inş. boyle bir 3 ve ya 4 mm kesitli kaliteli gümüş kablo. military grade işi...

Vdh revelation'un hiç bu şekilde tarifini okumamıştım, çok veciz ifade etmişsiniz .

@Yaşar bu ancak sizin gözünüzden kaçmazdı.
    @Teknika
    epeyden beri CAT6 kablosu ile yapılan bu kablo deneyini merak ediyordum. kabloları almıştım. işyerinde hat döşüyorlardı arttı. oradan almıştım. hazır kış gelmişken bir deneyeyim bakayım. işlerim azalıp zamanım artıyor. ve evet yekpare bakır kabloda daha iyi çalabilmektedir. hatta bakıra karşı sempatim daha çok. lakin dinlenince bunun kesin standartı olmuyor. ne kadar istesek de istemesek de dünyada fezada herşey görecelidir.
    birde ekliyeyim gümüş de çabuk okside olur ama kaplamada kullanılan gümüş, özel kimyasal işlmeden geçirilir ve hiç kararmaz. parıl parıl parlar. kablosuda var elimde. büyüğünü alacağım inşallah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

quote:

@Yaşar bu ancak sizin gözünüzden kaçmazdı.
    @Teknika
    epeyden beri CAT6 kablosu ile yapılan bu kablo deneyini merak ediyordum. kabloları almıştım. işyerinde hat döşüyorlardı arttı. oradan almıştım. hazır kış gelmişken bir deneyeyim bakayım. işlerim azalıp zamanım artıyor. ve evet yekpare bakır kabloda daha iyi çalabilmektedir. hatta bakıra karşı sempatim daha çok. lakin dinlenince bunun kesin standartı olmuyor. ne kadar istesek de istemesek de dünyada fezada herşey görecelidir.
    birde ekliyeyim gümüş de çabuk okside olur ama kaplamada kullanılan gümüş, özel kimyasal işlmeden geçirilir ve hiç kararmaz. parıl parıl parlar. kablosuda var elimde. büyüğünü alacağım inşallah.

O gümüş üzeri kalay ya da kromnikel olduğunda öyle olur.

Açıkta duran Saf gümüş, her şart ve koşulda kesinlikle kararır. Bakır da aynı şekilde. Her ikisinde de sadece hava almayan bölümler kararmaz.

• Bu arada Cat6'yı dene. Süper diyebilirim. Telefon kablosuyla da süper oluyor. Metreyle absült fiyata satılan Çin malı taklit kablolardan çok daha verimli oluyor.
  • ya ne ise işte... ben zaten kablo uçlarını kesinlikle açıkta bırakmıyorum. mutlaka izlasyon sağlıyorum. bu bant olur kablo olur başka bir şey olur. mecbur kalmadıkca banana, spade uç kullanmıyorum. kablonun tam ucu soyulduğunda dahi birini daima diğerinden kısa tutuyorum. biribirlerine temas etmesinler. çok uyuz eder beni. kaç defadır az daha yakıyordum amfiyi. ama teller çıplak çıplak gözükmesin sevmem.
    OFHC kablo yahut yine yazıyorum kararmayan gümüş kaplama olur. saf gümüş elbette kararır. elimde 50-70 senelik gümüş kaplamalı kablolar var. pırıl pırıl... military-aircraft grade yahut Ham Radio ürünleri... bunun yanında Western Electric fast oil kondansatorler, fast paper & oil kon. Sprague VitaminQ 10uF/400V -1uF600V, 4uF/600V, 0,1, 0,001 vb. 0.22uF/1000Vdc, Hyrel, Acushnet,
    Gudeman, Sangamo, Astron, Aerovox, west-cap, Sprague Vitamin Q ve Hyrel kon.ler. acaip kaliteli kablolar... gümüş koaksiyal kabloları... malzeme bilimi yatıyor burada oradan bir kaç şey öğrendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Bu arada Cat6'yı dene. Süper diyebilirim. Telefon kablosuyla da süper oluyor. Metreyle absült fiyata satılan Çin malı taklit kablolardan çok daha verimli oluyor.

önerini mutlaka deneyeceğim.
  • quote:

ya ne ise işte... ben zaten kablo uçlarını kesinlikle açıkta bırakmıyorum. mutlaka izlasyon sağlıyorum. bu bant olur kablo olur başka bir şey olur. mecbur kalmadıkca banana, spade uç kullanmıyorum. kablonun tam ucu soyulduğunda dahi birini daima diğerinden kısa tutuyorum. biribirlerine temas etmesinler. çok uyuz eder beni. kaç defadır az daha yakıyordum amfiyi. ama teller çıplak çıplak gözükmesin sevmem.
    OFHC kablo yahut yine yazıyorum kararmayan gümüş kaplama olur. saf gümüş elbette kararır. elimde 50-70 senelik gümüş kaplamalı kablolar var. pırıl pırıl... military-aircraft grade yahut Ham Radio ürünleri... bunun yanında Western Electric fast oil kondansatorler, fast paper & oil kon. Sprague VitaminQ 10uF/400V -1uF600V, 4uF/600V, 0,1, 0,001 vb. 0.22uF/1000Vdc, Hyrel, Acushnet,
    Gudeman, Sangamo, Astron, Aerovox, west-cap, Sprague Vitamin Q ve Hyrel kon.ler. acaip kaliteli kablolar... gümüş koaksiyal kabloları... malzeme bilimi yatıyor burada oradan bir kaç şey öğrendim.

• Kablo tavsiyesinden ziyade kablo inceleme ve standarlarını anlatan keyifli bir başlığa dönüşmüş güncel ilave ve bilgiler ekleyerek geliştirilmesi devam ettirilen bir başlık olarak kalması harika olur .

Bu arada üçtan oksitlenme başlamış kabolarda bekleme yapmadan kısaltma işlemi yapılması bence çok faydalı olacaktır oksit çürük gibidir devamlı ilerler temizlenmesi kabloyu daha uzun ömürlü kılar Tahmin ediyorum senede 1-2 cm kısaltılması tavsiyesininde temele esasen bu tarz sebeplere dayalıdır.

@cantan Üstad o eski işcilikli özenli ve kaliteli malzemeli ne kablo nede başka bir şey kalmadı koca dünyada malesef
  • eski bir dizayndır. iyi kablodur kimber.

@keyman2 hocam eski analog teknolojinin el yapımı point to point devre ve cihazlarını görseniz beyin donuyor resmen. eski uretimler hakikaten çok başka.
  • quote:

eski bir dizayndır. iyi kablodur kimber.

@keyman2 hocam eski analog teknolojinin el yapımı point to point devre ve cihazlarını görseniz beyin donuyor resmen. eski uretimler hakikaten çok başka.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Özellikle de The Fisher gibi eski lambalıların el yapımı point to point tasarımlarına.
  • aynen sevgili Teknika kesinlikle.
  • quote:

eski bir dizayndır. iyi kablodur kimber.

Üstad yaş olmuş 41 ,Abartısız 36 senedir elime ne geçse hemen içini sökerim çocuklukda evde ne saat ne pikap ne radyo aklınıza gelen bilimum aletler sökülüp itina ile peder beye çaktırmadan toparlarım

Tabi o gunden bu güne huy aynı malum can çıkmayınca huyda kalırmış .
    Mesleki olarakda yıllarca elektromekanikle ugraşmışıgım vardır
    Atolye takım tezgahı eski onarma biriktirme dönüştürme en büyük hobim malum bizlerin çocuklugu gençligi başka bu devir bambaşka şimdiki bordlar zaten akıl almaz kaç katmanlı belli degil ama eskiler dediğiniz gibi bambaşka ikiside ayrı güzel ne diyelim ki

• Babamın şirketinin adı da Elektromekanikti.

Ben de babamın yurt dışından getirdiği harika bir vermut şişesini o her seyahate gittiğinde çaktırmadan bir yudum içerek tadar ve aynı şekilde eski yerine koyardım. Ama babam şüphelenip bir gün şişeye işaret koymuş. Kurşun kalemle bir çizgi! Arkadaşım farketti ve biz de birer yudum içtikten sonra çaktırmadan silip yeni yerini işaretledik.

Babam seyahatten gelince sen bunu içmişsin dedi. Tabi ki ben de kendimden emin bir şekilde "hayır!" dedim. "Oğlum şişeye işaret koydum!" dedi. Sen dik dururken olanı silip yeniden çizmişsin ama yan yatırınca koyduğum işareti silmemişsin diyerek diğer çizgiyi göstermez mi? Hiç unutmam!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.