Şimdi Ara

Uydunet snr çalışması hakkında bilgisi olan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler, yaklaşık 1 hafta belki daha fazla süredir upload hızımda peoblem var özellıkle akşam 6-7 den sonra upload hızım sıfıra düşüyor. Upload testi bıle yapamıyorum o derece.

3 kere arıza kaydı verdim, az önce yine aradım tekrar bakıcaklarmış, bölgede snr araması veya çalışması var dediler.

Bu snr nedir ? Kaç güne düzelir hiç başına gelen tecrübe eden oldu mu ?

Ayrıca bu sorun yüzünden interneti kullanamadığım için bu günleri faturadan düşürsünler dedim şikayet kaydı oluşturdular bakalım ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Snr özetle hattaki gürültü oluyor. Senin evinede gelen kablonun bağlı olduğu dolapta birçok aboneyi etkileyen bir arıza problemi.
    Hatta sorun vardır, bir daireden gürültü geliyordur, şenekede arızalı cihaz yda malzeme vardır her neyse bunun tespiti için snr çalışması yapılır. Normalde 1-2 günden fazla sürmez. Arıza kaydı bırakmaya devam et yada il md ünü ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

Snr özetle hattaki gürültü oluyor. Senin evinede gelen kablonun bağlı olduğu dolapta birçok aboneyi etkileyen bir arıza problemi.
    Hatta sorun vardır, bir daireden gürültü geliyordur, şenekede arızalı cihaz yda malzeme vardır her neyse bunun tespiti için snr çalışması yapılır. Normalde 1-2 günden fazla sürmez. Arıza kaydı bırakmaya devam et yada il md ünü ara

Telefondaki kişi eğer bu kez de düzeltmezlerse il müdürlüğüne şikayet yapın dedi, bakalım yarın ne olacak valla bıktım kaç gündür.
    SNR denen şey durduk yere mi oluyor ? Bunu tetikleyen ne yani gürültüyü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

Snr özetle hattaki gürültü oluyor. Senin evinede gelen kablonun bağlı olduğu dolapta birçok aboneyi etkileyen bir arıza problemi.

Telefondaki kişi eğer bu kez de düzeltmezlerse il müdürlüğüne şikayet yapın dedi, bakalım yarın ne olacak valla bıktım kaç gündür.
    SNR denen şey durduk yere mi oluyor ? Bunu tetikleyen ne yani gürültüyü ?

şebekede bir dağıtım dolabı vardır. bu dolap arkasında binalara gelen kablolar. arada yükseltici amfiler ve bölücüler vs.

yağmur yağar dolaptaki teçhizatlar veya bina yüzeyindeki bölücüler su alır arızalanır snrdır.
    bina yüzeyinden geçen kablo mantolamadan, ablamın çamaşır asmasından, mağazanın reklam tabelası asarkenki darbesinden vs nedenlerle ezilir hasar görür snr
    yer altında geçen kablo, menholde çalışma esnasında üstüne basarlar ezilir arızadır snr yapar. yer altındaki yine dağıtıcı, bölücü, ek apartalrı vs yalıtım iyi değildir su alır snra neden olur.
    amcamın tüplü televizyonu vardır. geri yönde ters sinyal basar ve sistemin bina dağıtım kutusunda koruması yoktur hooop şebekeye ters sinyal arıza snrdır. abone kablosu arızalıdır yine şebekeyi etkileyebilir.

vs vs neden çok. şebekenin sağlıklı çalışması için sistemin stabil sinyal seviyelerinin bozulmaması gerekir. ama hasar veya arızalı sistem cihazları bu değerleri alt üst edebiliyor. şebekeden kaynaklı ise tespit kolay ama abone kaynaklı ise sorun büyük. dolaptan başlayarak o sorun çıkartan abone noktasına kadar yayınlar sürekli kesile kesile kontrol edilir. ama atıyorum abone yayın izledikçe şebekeyi bozuyor ve abone arada sırada tv açıyor. kontrol için bekleki adam tv açsın açmazsa sorunu da tespit edemezsin. ama en nihayette max 3-4 gündür sorun çözülür bilemedin 1 hafta. fazlası taşeronun tembelliğidir.

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    Çok açıklayıcı yazmışsınız hocam teşekkür ederim, hep akşam 6-7 den sonra upload hızım sıfıra iniyor demek ki bu snr yapan adam akşam açıyor modemini, ekiplerde gündüz gelip gidiyorlar sorun çözülmüyor bir türlü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.