Şimdi Ara

Uydu ve Kablo Tv Tesisatı, Priz Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
3.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni taşınacağımız evimize tadilat yapıyorum ve bu arada verimli bir uydu ve kablo tv hattı kurmak istiyorum,

evde hem digitürk,hem kablo tv,hem de uydunet kullanacağım.

bu yüzden bina girişindeki kutudan salondaki tv'nin altında oluşturduğum buat'a rg6-u6 kablo çektim,
    aynı şekilde bu buattan 2 diğer odaya da kablo tv için hat çektim (uydunet'in modemini salonda koymayı düşünüyorum)

şimdi duvardan çıkan hatları sadece uç olarak çıkartıp, f-f konnektörlerle mi dağıtmak daha iyi performans verir
    yoksa görüntünün de güzel olması açısından, sıva altı uydu prizi mi kullanmak gerek,

bir de bu uydu prizlerinin dirençli,dirençsiz 8-10-12 db falan gibi modelleri var, bunlar neyi ifade ediyor?

şimdiden teşekkürler

kolay gelsin

• Uydu cihazına bağlantılarda; LNB yada sviç sonrası, direkt cihaza bağlanması tavsiye edilir. Arada priz olmamalı !!! Yoksa en az 3-5 desibel sinyal kaybı yaşanacağı kesindir. Dikkat en azı 3-5 desibeldir. Normalde kullanılan ekipmanlar nedeniyle bu kayıp, ortalama 10 desibel civarında olabilmektedir.

Kablo Tv hattında ise, uydu prizi olabilir... Zira sayısal aktarımda sinyal kaybı yaşanmaz.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.