Şimdi Ara

ustalardan yardım bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 ay kadar önce 2000 model nissan primera araç aldım, 2 gün önce radyatör suyunu kontrol ettim radyatör yedek su deposunda su yoktu doldurmak için açamaya çalışırken çürümüş olan üst kısmından parmağım içine gömüldü, delik olan kısıma sert plastik parça koyup üzerini ve etrafını çelik yapıştırıcı ile iyice kapladım böyle kullansam herhangi bir sorun olurmu, yoksa değiştirmem gerekirmi

• 3 kuruşluk parça için riske atmayın değiştirin bence...
  • onun içinde çoğu zaman çok çok fazla basınç oluyor yaptığınız tamirat bence riskli yeni bir tane almanız daha sağlıklı olacaktır
  • parçayı bulamadım zaten, az önce forumda sormuştum cevap gelmiş 201.52+kdv diye, yaklaşık 1-1,5 litre su alan plastik kabın yaklaşık 220 tl fiyatı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biologist

parçayı bulamadım zaten, az önce forumda sormuştum cevap gelmiş 201.52+kdv diye, yaklaşık 1-1,5 litre su alan plastik kabın yaklaşık 220 tl fiyatı var.

Nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum ama ist yada Ankara ise hurdacılarda rahatlıkla bulursunuz
  • internette çıkma satan firmaları buldum ve yaklaşık 20 tanesine telefon açtım, sadece bir tanesinde vardı oda 150 tl dedi
    malatyada ikamet ediyorum
  • quote:

merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 ay kadar önce 2000 model nissan primera araç aldım, 2 gün önce radyatör suyunu kontrol ettim radyatör yedek su deposunda su yoktu doldurmak için açamaya çalışırken çürümüş olan üst kısmından parmağım içine gömüldü, delik olan kısıma sert plastik parça koyup üzerini ve etrafını çelik yapıştırıcı ile iyice kapladım böyle kullansam herhangi bir sorun olurmu, yoksa değiştirmem gerekirmi

onu bir tamirciye göster adam gibi silikonlayarak yapsınlar başına bela açma.
  • Sonrada milete tutulmayan araba önerirler.işte böyle olur.
    Bencede riske girmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı normal. Büyük hacimli parçalar ithal arabalarda biraz pahalı olurlar. Eski modelde stok maliyeti de var.

Antifirizli su kararsızdır. Pası bile yüzeyde bırakmıyor, onun için tasarlanmış zaten. İki yüzey arasında (conta yüzeyinde) korunaklı değilse silikonu da dinlemez, yapıştırıcıyı da. Çok daha büyük bir masraf açabilirsiniz. Hararet müşürü genelde yukarda olduğu için, eksilme veya akma durumunda çok geç tepki verir. Yani hararet göstergesi de antifiriz dolu olursa sağlıklı çalışır.

O parçayı ucuza bulmak için de değerinden fazla zaman kaybedersiniz. Tecrübeyi dinlerseniz eğer hala yenisi bulunabiliyorken yeni parçayı alın değiştirin bir sefer, problemi de unutun.

Kaliteli, yani BS-6580 gibi belli başlı standartları karşılayan antifiriz kullanın.
  • Aracınızın motoru tam olarak nedir? Kaç beygir vs??
  • aracım 1.6 motor 100 hp nissan primera
    yeni parça bulamadım, 150 tl çıkma parça için çok yüksek peki başka bir aracın parçasını taktırsam olurmu acaba
    bu parçanın işlevi radyatörden su eksilirse tamamlamak, sıkışırsa da fazla suyu almak değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biologist -- 8 Ekim 2012; 22:34:49 >
  • bugün parçayı malatyada buldum, 2-3 güne kadar elimde olur. yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler
  • quote:

bugün parçayı malatyada buldum, 2-3 güne kadar elimde olur. yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler

ne kadara mal oldu?
  • 45 tl parça fiyatı, taktırmak için usta ne alır bilmem ama çok tutacağını zannetmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.