Şimdi Ara

USB Wireless Adaptor Bağlantısı Kopuyor..!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar usb kablo ile diğer odaya uzatılan wireless adaptoru kullanıyorum
    fakat bir süre sonra bağlantı kopuyor ağ bulmada hiçbir ağ bulamıyor. usb kabloyu cıkartıp tekrar taktıgımda tekrar bağlantı geliyor.

sürekli böyle oluyor ne yapmalıyım..

Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: cash53

Merhaba,

fakat bir süre sonra bağlantı kopuyor ağ bulmada hiçbir ağ bulamıyor. usb kabloyu cıkartıp tekrar taktıgımda tekrar bağlantı geliyor.

Teşekkürler..

slm.
    sanırım güç problemi yaşıyorsunuz. harici adaptör girişi olan bir usb hub ile kablonuzu pc'ye takar
    ve adaptörle güç verirseniz sorun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Orijinalden alıntı: cash53

Merhaba,

Teşekkürler..

slm.
    sanırım güç problemi yaşıyorsunuz. harici adaptör girişi olan bir usb hub ile kablonuzu pc'ye takar
    ve adaptörle güç verirseniz sorun çözülür.

ÖNCELİKLE CEVAP İÇİN TEEKKÜRLER,

SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZİ TAM OLARAK ANLAMADIM. AÇABİLİRMİSİNİZ?

BİR KABLO İLE USB ADAPTORU DİĞER ODAYA TAŞIDIM. HUB DEDİĞİNİZ NEDİR

• bişey diil.
    yapmanız gereken linkdeki gibi harici dc 5v adaptör yani güç girişi olan bir usb çoklayıcı alıp.
    usb wifi alıcınızı bu cihaz üzerinden çalıştırmak.

pc'nizden çıkan uzun usb kablosunu usb alıcının olduğu odada bu cihaza giriceksiniz bu cihazı elektriğe bağlayıp usb wifi alıcınızıda
    cihaza girdiğiniz anda bu cihaz usb alıcınıza gerekli elektrik gücünü verecek.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birim-1-to-7-port-guclu-cogaltici-kutu-usb-2-0-hub-ac-adaptorlu-stokta-67133247/detay

• daha onceden bu sorunu yasamıyordum ama
  • bu biraz göreceli bir durum. 18 metre cat-5 ile uzatıyorsun usb alıcıyı bi pc'ye takıyorsun
    sorunsuz çalışıyor diğer bir pc'de çalışmıyor. sanırım anakartlardaki usb beslemeleri farklı olduğu için.

usb alıcının markası ne?
  • quote:

bu biraz göreceli bir durum. 18 metre cat-5 ile uzatıyorsun usb alıcıyı bi pc'ye takıyorsun
    sorunsuz çalışıyor diğer bir pc'de çalışmıyor. sanırım anakartlardaki usb beslemeleri farklı olduğu için.

usb alıcının markası ne?

tplink wn 321g dediğim gibi daha önceden böyle birşey yoktu ilk defa böyle oluyor
  • aslında yüksek güç ihtiyacı gerekecek bir üründe diil. ben alfa felan vardır diye düşünmüştüm.
    cihazın sürücülerini kaldırıp tekrar son güncel sürücülerini bir kurup denermisiniz.
  • quote:

aslında yüksek güç ihtiyacı gerekecek bir üründe diil. ben alfa felan vardır diye düşünmüştüm.
    cihazın sürücülerini kaldırıp tekrar son güncel sürücülerini bir kurup denermisiniz.

peki öyle yapayım teşekkürler ilginiz için..

bu arada bu adaptorun gücünü arttırabilirmiyim suan baglandıgım aga 1 diş max 2 diş bağlanıyor
  • slm.
    alfa 1 watt ürün alırsanız çekim gücünüz 2-3 kat artar.
    http://resim.donanimhaber.com/m_51695411/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55572788
  • Tekrar Teşekkürler..
  • bişey diil.
  • Bu kopmalar genelde kablo yüzünden ve cihazdan kaynaklanıyor. Cihaz yoğun kullanımda şişiyor ve tamamen wifi den düşüyor. Hiç çekmez oluyor. Veri kaybı az olan kaliteli USB 2.0 kablo kullanabilirsiniz fakat Size tavsiyem uzatma kablosu yerine Anten uzatma kablosu kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 18 Aralık 2011; 23:34:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.