Şimdi Ara

Usb Mouse Sürekli Kopup Gelme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Wheel Mouse Optical 1.1A USB and PS/2 Compatible 5V 100mA fareyi 5 yıldır kullanıyorum. Son 1 haftadır sürekli gidip gelme sorunu yaşıyorum ve bilgisayardan da usb takma ve çıkarma sesleri geliyor kopup gelme esnasında. Bu sorunu yaşayan, yabancı forumlar dahil birçok forumda bir sürü insan gördüm, bu forumda da konusu açılmış fakat çözümünü bulana henüz denk gelemedim ben de 1 gündür tamamen uğraşmama rağmen hala çözebilmiş değilim.

Sistemim Windows 7 64 bit.

Yaptıklarım:

Virüs, trojen taraması. Çözmedi

Sistem geri yükleme. Çözmedi.

Mouse sürücüsünü silip tekrar yükleme. Çözmedi.

Clean boot troubleshoot. Çözmedi.

Aygıt yöneticisinden generic USB hub ve USB kök hub aygıtlarının güç yönetiminde "güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğini kaldırdım. Çözmedi.

Denetim masası> güç planını düzenle> gelişmiş güç ayarlarını değiştir> usb ayarları> usb seçmeli askıya alma ayarı "devre dışı" yaptım. Çözmedi

Konuyu çözmenizde faydası olabilir belki diye son 1 ayda bilgisayarda yaptığım önemli değişiklikleri söyleyeyim.

AMD yazılımı Catalyst Control Center yükledim. (Son formattan sonra silinmiş 1 yıl onsuz kullanmışım haberim yok)
    Assassin's Creed Black Flag yükleyip bitirdim. (1-2 yıldır oyun yüklememiştim bilgisayara, catalyst control center yükleyince canavar gibi oldu)
    Driver Booster diye bir sürücü programı kurdum, onun güncellemelerinin içinde intellipoint mouse güncellemesi de oldu sanırım. Zaten bunun olduğu esnada kopmaya başlamıştı mouse.

Faremi başka bilgisayarda ya da başka fareyi kendi bilgisayarımda denemedim ama bu sorunun fareyi değiştirmeden veya format atmadan çözülebileceğini düşünüyorum hala ısrarla. Yardımcı olabilecek biri varsa çok çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

• ayni sorun bendede oldu bir iki hafta sonra kendi kendine gecti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüzüalevliadam

ayni sorun bendede oldu bir iki hafta sonra kendi kendine gecti

öylece düzeldi mi yani hiç mi bir şey yapmadın hatırladığın kadarıyla?
  • evet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün usb hub'ları silip reset attım ki bilgisayar açıldığında usb sürücülerini kendi yüklesin diye. nitekim 1 saat civarı işe yaradı hiç kopma olmadı ama sonra tekrar başladı aynı şekilde. aklım mantığım almıyor artık arkadaş.
  • Abicim bildiğin kablo kırılması bu. Öyle trojen mrojen taramalarına ne gerek var.
    Büyük ihtimalle kablonun mouse'a giriş yaptığı yer zamanla aşınarak, dışardan gözükmeyecek şekilde, içteki kabloları koparmış. Bu da arada bir temassızlık yaratıyor. Elektronikle ilgiliyseniz mouseunuzu açıp kabloları ölçü aleti ile test edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taptazesut

Abicim bildiğin kablo kırılması bu. Öyle trojen mrojen taramalarına ne gerek var.
    Büyük ihtimalle kablonun mouse'a giriş yaptığı yer zamanla aşınarak, dışardan gözükmeyecek şekilde, içteki kabloları koparmış. Bu da arada bir temassızlık yaratıyor. Elektronikle ilgiliyseniz mouseunuzu açıp kabloları ölçü aleti ile test edebilirsiniz.

en başta öyle düşündüm fakat sürücü güncellemelerinde 1 saat kadar sorunsuz çalışması kafamı karıştırdı. öyle mi denk geliyor bilemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.