Şimdi Ara

usb ler tam çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar anakartımı daha yeni değiştirdim ve asus p5 gc-mx modelinden aldım. lakin usb ler tam olarak çalışmıyor.

örneğin sony mp3 player ı takınca sistem onu görüyor, ama kingston datatravel flash disk takınca görmüyor. ayrıca cep telefonunuda takıyorum onuda görmüyor. tüm usb girişlerinide dedim ama durum aynı değişen bişey yok.

sizce sorun ne olabilir?

not : windows baştan kurulmuştur. tamamen temizdir. anakartıda kurdum. aygıt yöneticisinde hiç bi aygıtta sorun görünmemektedir. servis pack 2 de kuruludur.

• yardımcı olabilecek kiimse yok mu?
  • anakartınla uyum sorunu var..bi arkadasımda da duymustum..güncellestirme yap bence bir..
  • anakart driverı mı güncellenmeli dostum?
  • Bios tan bir bak bakalım , USB kısmda bütün portlar açıkmı ve USB 2.0 desteği açıkmı diye...
  • ewet ona bakmıştım hepside olması gerken şekilde. 2.0 aktif durumda ve high-speed seçili...
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakco

ewet ona bakmıştım hepside olması gerken şekilde. 2.0 aktif durumda ve high-speed seçili...

Geriye fazla bir seçenek kalmıyor , donanımsal bir problem var o zaman yada senin çalışmayan USB cihazlarında problemlerin vardır...Aynı cihazlar başka PC lerde çalışıyormu diye bi kontrol et...
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakco

ewet ona bakmıştım hepside olması gerken şekilde. 2.0 aktif durumda ve high-speed seçili...

Ankartınızın sitesinden CHİPSET sürücülerinizi güncellemeyi deneyiniz. Olmazsa evrensel seri yol denetleyicileri altındaki usb anadenetleyicilere sağ tıklayarak hepsini teker teker kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yine olmazsa imzamdaki USB Sorun ve Çözümler konusuna bi göz atın..
  • diğer aygıtlar başka bilgisayarlarda çalışıyor denedim bunu.

dejaay bide senin dediğin yöntemi deniyorum teker teker kaldırıp denicem ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.