Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar gerçekten çok faydalı bi başlık olmuş..çok işime yaradı derli toplu ve aradığım herşeyi bulabildiğim bi başlık..teşekkürler..
  • arkadaşlar harici bi harddisk almayı düşünüyorum ama anakartım eski olduğu için usb 1.1 destekliyo..ben usb'leri
    2.0 yapmak istiyorum..sanırım usb pci kartı almam gerekiyo ama şunu sormak istiyorum benim anakartımda
    bu kartı takcak boş bi slot var mıdır kesin olarak?? markası biostar i845d..

birde bu pci kartları nerden bulabilirim..uygun fiyata satan bi site biliyosanız link verebilir misiniz??
  • quote:

Orjinalden alıntı: edryn

arkadaşlar harici bi harddisk almayı düşünüyorum ama anakartım eski olduğu için usb 1.1 destekliyo..ben usb'leri
    2.0 yapmak istiyorum..sanırım usb pci kartı almam gerekiyo ama şunu sormak istiyorum benim anakartımda
    bu kartı takcak boş bi slot var mıdır kesin olarak?? markası biostar i845d..

birde bu pci kartları nerden bulabilirim..uygun fiyata satan bi site biliyosanız link verebilir misiniz??

Ben de direk googleye baktım (ürün için):
    http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=usb+pci+kart%C4%B1+&btnG=Google%27da+Ara&meta=lr%3Dlang_tr

Birçok seçenek mevcut.

Anakartınızda muhtemelen yer vardır. Sonuçta ankartınızda şu an takılı olan bi ekran kartı bi de ethernet kartı vardır (tv kartı falan yoksa, anakartınızın üzerinde boş yuvanın olması laızm) Görmeden, bişey demek zor.

• sevgili arkadaslar telefonumda micro sd hafıza kartı kullanıyorum ama bu hafıza kartını adaptoru ıle bırlkte bır kart okuyucu ıle pc ye taktıgımda mıcro sd hafıza kartı gorunmuyo yada benım pc tanımıyo. kart okuyucuda problem yok denedım normal kartlarda pc gordu. 10 a yakın adaptör degıstırdım bozuktur dıye ama herbırınde de micro sd hafıza kartını benım pc gormedı. surucuye bır dısk yerlestırın uyarısı verdı. xp kullanıyorum. neden tanımadıgı konusunda yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler
  • Merhaba, öncelikle harika bir topic olmuş emeğinize sağlık

Sormak istediğim şu, verdiğiniz bilgilere dayanarak Aygıt yöneticisinde sadece 2 tane USB' nin 2.0 olduğunu görüyorum. Peki bunların anakart üzerinde hangi USB girişleri olduğunu nasıl anlarım? Anakartın arkasında 6 tane USB girişi var, 2 tanesi boşta, acaba bu boşta olan ikisi mi 2.0 USB oluyor? Ayrıca HDD leri hangi slota takarsam takayım, "Bu aygıt daha hızlı çalışabilir" gibi bir uyarı almıyorum. Yoksa hepsi mi 2.0?

USB Hakkında Herşey

Bir diğer konu ise, USB çoklayıcı tavsiyesi arıyorum. Elimde bir tane var ama, harici 2,5" HDD leri çalıştıramıyor. Tavsiye edeceğiniz, ve harici HDD leri çalıştırabilecek güçte bir USB çoklayıcı markası önerirseniz çok sevinirim.

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: mekteplı

sevgili arkadaslar telefonumda micro sd hafıza kartı kullanıyorum ama bu hafıza kartını adaptoru ıle bırlkte bır kart okuyucu ıle pc ye taktıgımda mıcro sd hafıza kartı gorunmuyo yada benım pc tanımıyo. kart okuyucuda problem yok denedım normal kartlarda pc gordu. 10 a yakın adaptör degıstırdım bozuktur dıye ama herbırınde de micro sd hafıza kartını benım pc gormedı. surucuye bır dısk yerlestırın uyarısı verdı. xp kullanıyorum. neden tanımadıgı konusunda yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

Micro cd kartınız da bi sorun olabilir. Onun çalışabilirliğinden emin olmalısınız.. Başka bir bilgisayarda kartınızı denediniz mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrRain

Merhaba, öncelikle harika bir topic olmuş emeğinize sağlık

Sormak istediğim şu, verdiğiniz bilgilere dayanarak Aygıt yöneticisinde sadece 2 tane USB' nin 2.0 olduğunu görüyorum. Peki bunların anakart üzerinde hangi USB girişleri olduğunu nasıl anlarım? Anakartın arkasında 6 tane USB girişi var, 2 tanesi boşta, acaba bu boşta olan ikisi mi 2.0 USB oluyor? Ayrıca HDD leri hangi slota takarsam takayım, "Bu aygıt daha hızlı çalışabilir" gibi bir uyarı almıyorum. Yoksa hepsi mi 2.0?

USB Hakkında Herşey

Bir diğer konu ise, USB çoklayıcı tavsiyesi arıyorum. Elimde bir tane var ama, harici 2,5" HDD leri çalıştıramıyor. Tavsiye edeceğiniz, ve harici HDD leri çalıştırabilecek güçte bir USB çoklayıcı markası önerirseniz çok sevinirim.

Saygılar.

Büyüh ihtimal bütün USB kökleriniz 2.0 olarak çalışıyordur.. Önlerden şüphelenebiliriz ama bundan da emin olmak için USB info adlı programı kurun.. Ön tarafa herhangi bir usb aygıtı takın ve programl taktığınız kök'ü kontrol edin.. HİG SPEED yazıyor ise o köklerde 2.0 çalışıyor demektir..

1.sayfadan programa ulaşabilirsiniz..
    http://forum.donanimhaber.com/m_12467470/tm.htm

Marka olarak hub önerim malesef yok ama bi tavsiyem var.. Bazı hunlar 1.1 miş. Sahte hublar piyasadaymış Dikkat ediniz..

• evet baska bır pc dede denedım tanımadı. ben xp 2002 kullanıyorum versıon eskı olabılırmı yada yuklemem gereken bır driver olabılırmı. telefona taktıgımda kart kullanılıyo bır problem yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: mekteplı

evet baska bır pc dede denedım tanımadı. ben xp 2002 kullanıyorum versıon eskı olabılırmı yada yuklemem gereken bır driver olabılırmı. telefona taktıgımda kart kullanılıyo bır problem yok

Dostum micro cd kartınız başka bir bilgisayarda çalışmyorsa arızalı demektir.. Bunun bir sürücüsü bildiğim kadarı ile yok... Telefon tanıyabilir ama bilgisayarın da tanınması gerekirdi.. Kartı bir uzman bir servise ya da kişiye kontrol ettiriniz..
  • arkadaşlar
    indirdiğim film ve oyunları zıpten çıkarınca 8-9 gb tutuyo bunları usb external diske atmak isteyince diski temizleyin diye (extr için) uyarı çıkıyo temizliyorum ama
    yinede atmıyo bi yerde engel var ama nedir bilin varmı??

teşekkürler ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nofear72

arkadaşlar
    indirdiğim film ve oyunları zıpten çıkarınca 8-9 gb tutuyo bunları usb external diske atmak isteyince diski temizleyin diye (extr için) uyarı çıkıyo temizliyorum ama

teşekkürler ..

Başka zipli dosyları atarken de sorun oluyor mu? yoksa hep aynı dosyaların atarken mi sorun yaşıyorsunuz? Hddnizin doluluk oranı nedir..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

arkadaşlar

teşekkürler ..

Başka zipli dosyları atarken de sorun oluyor mu? yoksa hep aynı dosyaların atarken mi sorun yaşıyorsunuz? Hddnizin doluluk oranı nedir..?

zip değil zıpleri açıp tek parça dosya oluyo avi yada iso 8-9 gb olarak

hardisk boş 80 gb boş yer var ..

bi arkadaşım 3-4 gb üstünde usb atmaz dedi doğrumu bunu değiştirmenin yolu yok mu

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

arkadaşlar

teşekkürler ..

zip değil zıpleri açıp tek parça dosya oluyo avi yada iso 8-9 gb olarak

hardisk boş 80 gb boş yer var ..

bi arkadaşım 3-4 gb üstünde usb atmaz dedi doğrumu bunu değiştirmenin yolu yok mu

3-4gb mi, yok öyle bir sınırlama, istediğiniz büyüklükte dosyayı harici hddnize USB ile aktarmanız mümkün. Büyük ihtimal sorun kopyalamaya çalıştığınız dosyalarda..

• Arkadaşlar forumda bulamadığım için buraya yazmak durumunda kaldım:kasanın ön panelinde bulunan USB ve Fireware(1394) bağlantılarını anakart üzerinde nasıl yaparım?Ön panelden gelen bir çok kablo var ve ben bunları nereye monte edeceğim bilemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum...
  • sevgili dejaay
    wepcam sorunum vardı.yazdıklarınızı yaptım

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Sürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak "C:WindowsInf" klasörünü girin. Kısa bir süre sonra yeni donanımın başarıyla kurulduğuna dair mesaj, görev çubuğu üzerinde açılan bir pencere aracı lığıyla size bildirilecektir.

sorun devam ediyor.O dosyayı tekrar sistem yerine koyuyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

sorunumla ilgili topiğim:http://forum.donanimhaber.com/m_18500814/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: historick

Arkadaşlar forumda bulamadığım için buraya yazmak durumunda kaldım:kasanın ön panelinde bulunan USB ve Fireware(1394) bağlantılarını anakart üzerinde nasıl yaparım?Ön panelden gelen bir çok kablo var ve ben bunları nereye monte edeceğim bilemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum...

anakartın kitapçığında yazar ona göre yapman lazım kitap yoksa üreticinin sayfasından pdf sini indir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdaryal

sevgili dejaay
    wepcam sorunum vardı.yazdıklarınızı yaptım

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Sürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak "C:WindowsInf" klasörünü girin. Kısa bir süre sonra yeni donanımın başarıyla kurulduğuna dair mesaj, görev çubuğu üzerinde açılan bir pencere aracı lığıyla size bildirilecektir.

sorun devam ediyor.O dosyayı tekrar sistem yerine koyuyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

sorunumla ilgili topiğim:http://forum.donanimhaber.com/m_18500814/tm.htm

Konuna yazdım..

• ilginiz için çok teşekkür ederim.sonucu aktaracağım
  • sorunun çözümünü hlaa bulamadım.başka bilgisayarda da aynı durum oldu.ya cihaz bozuk ya sürücüde problem.birisi bana orjinalini gönderebilir mi acaba?
  • yeni bilgisayar aldım ve pc mi bilgisayarcıya yaptırdım yani parcalarını o taktı xp yi o kurdu ve surekli usb aygıtı tanınmadı hatası verior windows bu aygıtı tanıyamadı dior ve işin garibi herhangi bir usb aygıtı takılı degil bilgisayara format atsam gecermi yoksa sorun usb kablolarını baglamamıslarmıdır
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.