Şimdi Ara

USB Girişlerim çalışmıyor lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1 hafta önce bilgisayara format attım dün akşam bi anda biri hariç hiçbir usb girişlerim çalışmamaya başladı o bi taneside bazı şartlarda çalışıyo harici diski çalıştırmıyor sadece mouse'yi çalıştırıyor pc açıkken mouse'yi çıkardıgımızda tekrar taktıgımızda yine çalışmıyor pc reset atmak gerekiyor. lütfen yardım edin vallahi deliricem.şimdiden sagolun
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: rasgal

arkadaşlar 1 hafta önce bilgisayara format attım dün akşam bi anda biri hariç hiçbir usb girişlerim çalışmamaya başladı o bi taneside bazı şartlarda çalışıyo harici diski çalıştırmıyor sadece mouse'yi çalıştırıyor pc açıkken mouse'yi çıkardıgımızda tekrar taktıgımızda yine çalışmıyor pc reset atmak gerekiyor. lütfen yardım edin vallahi deliricem.şimdiden sagolun

3lü prizi çıkarıp diğer türlü ters yönde takın düzelecektir.
  • Bilgisayardaki statik elektriği kaldır belki onunla alakalıdır. Bir de bilgisayarla beraber verilen driver cd'sinden anakartın driverlarını tekrar yükle, usb controller mesela. Sorunun düzelmesi lazım. HDD için ise kablo sıkıntısı olabilir. Emin ol, oluyor böyle durumlar. PC'ye restart atık hdd'nin içine su dökme. Kolay gelsin.
  • Bilgisayarın usb sürücülerini güncelleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tükrük

Bilgisayardaki statik elektriği kaldır belki onunla alakalıdır. Bir de bilgisayarla beraber verilen driver cd'sinden anakartın driverlarını tekrar yükle, usb controller mesela. Sorunun düzelmesi lazım. HDD için ise kablo sıkıntısı olabilir. Emin ol, oluyor böyle durumlar. PC'ye restart atık hdd'nin içine su dökme. Kolay gelsin.

Benim başıma geldiği zaman bahsettiğim yöntem işe yarıyor nedense :)
  • tükrük kullanıcısına yanıt
    kardeş bilgisayarı 2008 yılında falan almıştır sony vaio.hiç bir kablo,cd falan yok ardında.bu dedigin şeyi nasıl yukleyebilirim başka türlü
  • driver scannerle tüm update'leri yaptım.bunu mu bahsediyosun?
  • arkadaşlar ayrıca aygıt yoneticisinde bu usb'yle ilgili olan şeylere baktım. Universal Serial Bus (USB) Controller'in üstünde sarı ünlem var.
  • rasgal kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın marka modelini google'da arat, driverlarını bul uygun işletim sistemine göre, anakart driverini indir. inf sürücüleri falan olur içinde. yükle. sorun düzelir inşallah-u teala.
  • O zaman girişlerde sorun var yada yeniden format atın belki düzelir birde bios güncelleyip deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bi tane program var pc'nin anakart falan soyluyor ama hangisi ne oluyo cozemedim bi foto atıyım sorun olmazsa sen soylesen https://store.donanimhaber.com/3f/ca/cf/3fcacf3450ca214e8ff0c8dff0f4a383.pnghttps://store.donanimhaber.com/91/26/17/912617d93f14a7702c0c7936df7415dc.png
     USB Girişlerim çalışmıyor lütfen yardım edin USB Girişlerim çalışmıyor lütfen yardım edin

• kardesim cidden o kadar bilgim yok bios nasıl guncellenir bilmiyorum
  • kardeş buradaki linktekini indir kur, driverları tanısın indirsin senin için.
    http://www.intel.com/support/chipsets/inf/sb/CS-009270.htm
    kardesim sagolasın ugrasmıssın link atmıssın cok tesekkurler ama ben orda link bulamadım bişey indiricek.https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=816&DwnldID=20775&ProductFamily=Software+Products&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%C2%AE+Chipset+Software+Installation+Utility&lang=eng eger bunu kastediyosan indirdim kuruldu ama kurulan şey bomboş 28kblik bişey var içinde o da bir işe yaramadı

• Drivereasy indir kur. Bundan nönce bak bakalm pc açlrken sistem gelmeden mousenin ışığı yanyomu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sorun çözüldü hepinize teşekkür ederim.
  • rasgal kullanıcısına yanıt
    usb lerin hızları farklı olabiliyor(2.0, 3.0 , 4.0) iyi olanların ayrı driverleri oluyor. driverlerini tarat. aygıt yöneticisine gir. usb sürücülerine gel(usb değilde evrenler baglanma yöntemleri yada diğer aygıtlar vs de olabilir) sağa tıkla, özellikler + aayrıntılar. tike tıkla altta donanım kimlikleri var onu seç. donanımın kimlikleir çıkacak onu koplaya david.info sitesinin arama cubuguna yapıstırıp uygun sürücünü bulabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.