Şimdi Ara

Usb'den boot edemiyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, USB ile format atmak için USB'ye .iso dosyasını yükledim. Usb'yi boot etmeye çalıştığımda ise başlıktada belirttiğim gibi "Boot from CD/DVD" diye kalıyor. Ne kadar beklersem bekleyeyim hep aynı kalıyor. USB'den boot etmeme rağmen neden böyle bir hata ile karşılaşıyorum anlamış değilim. Ayrıca CD/DVD sürücüsü içerisinde CD bulunmamakta. 2 farklı .iso yu USB'ye yazdırmayı denedim. İkisinde de aynı hata. Birisi yardım edebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pala Dayi -- 5 Ocak 2018; 14:31:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam anlamamakla beraber şöyle bir cevap vereyim.Sen iso dosyasını direk usb mi atıyorsun?
    2.soru "Boot from CD/DVD" hatasını nerde alıyorsun windowsta formatta dosyaları yükleme yaparken mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Tam anlamamakla beraber şöyle bir cevap vereyim.Sen iso dosyasını direk usb mi atıyorsun?
    2.soru "Boot from CD/DVD" hatasını nerde alıyorsun windowsta formatta dosyaları yükleme yaparken mi?

1- Iso to USB adlı yazılım ile isoyu USB'ye yazdırdım.

2- PC açılırken F9'a basınca Quick Boot seçeneği çıkıyor. Oraya basıp Harddisk -> USB aygıtını seçiyorum. Boot başlarken Verifiying DMI pool data ....... yazıyor ardından "Boot from CD/DVD" yazısı çıkıyor.

• Kardes boot programini degistir sana multiboot usb yi oneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu programımı kullanıyorsun kullanmıyorsun bununla dene bakalım hiç sorun yaşamadım.Eğer yine sorun yaşarsan iso dosyanda problem olabilir diycem oda düşük ihtimal.
    WarezTurkey
  • En yakın zamanda deneyeceğim. Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Şu programımı kullanıyorsun kullanmıyorsun bununla dene bakalım hiç sorun yaşamadım.Eğer yine sorun yaşarsan iso dosyanda problem olabilir diycem oda düşük ihtimal.
    WarezTurkey

- Windows USB/DVD Download Tool ile denedim ve aynı hata mevcut.

- BIOS pilini çıkartıp geri taktığımda ise sorun aynı.

- CD/DVD kablolarını söküp deneyince, "Verifiying DMI Pool Data" yazısı gözüküp bekletiyor.

- "Verifiying DMI Pool Data" yazdıktan sonra bekletirken USB'yi çıkarttığım zaman, "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" hatası çıkıyor.

Yani hiçbir şekilde USB üzerinden boot edemiyorum.

Sorunun .iso dosyasında ya da yazdırma programında olduğunu düşünmüyorum. Farklı farklı .iso ve yazdırma programları denedim ve sonuç aynı.

• Çözümü buldum arkadaşlar, sorun USB'nin NTFS olarak biçimlendirilmesinden kaynaklı. Önceden böyle boot sorunu yaşamamıştım neden böyle oldu bilmiyorum ama iso yazdırma programında NTFS'den FAT32'ye geçirin arkadaşlar. Böyle boot başarılı oldu.

• Pala Dayi P kullanıcısına yanıt
    rufus adlı programı kullanın, usb belleğin nasıl biçimlendirileceğini kendisi otomatik ayarlıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.