Şimdi Ara

++us robotics 9106 wireless bağlantısı sorunu++(kopma)acil!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yukarıda bahsettiğim modem de bağlantı problemi yaşamaktayım sorun şu...(defalarca arama yaptım acılan başlıklarda soruma yanıt bulamadım)

internetim olmasına ramen bilgisayarımda modem bağlı gözükmüyor yani saatin yanındaki simge bağlı değil gözüyor... birince sorun bu...
    ikinci sorun internet belli bir süre sonra birden kopuyor anlam veremediğim bir şekilde... (ve bu kopmalar simge bağlı göstersede göstermede oluyor)

hem bemin WLAN )laptop üstündeki) hemde modem üzerinde ki WLAN lambası sönüyor...

• frekansını bi değiştir bakalım düzelecekmi bende 11 idi değiştirdim düzeldi
  • yeni firmware yükle.modemi 192.168.1.1 den factory defaults yapıp yeniden kur.

ben öyle aştım.hele hız artışından sonra 5 dakikada bir kopuyordu.şimdi hiç birşe yok.firmwareı 2 hafta önce yükledim hiç kapatmama gerek kalmdı
  • muhtemelen 9106 arızalanmış olmalı çünkü o üründe baya bi arızalı çıktı fabrikasyon hatası yani gönder garantiye değiştirmeye çalış başka model ne yap al derim beeeeen
  • yeni konu acaktımda buraya yazıyım dedim aslında bnm sorum sorunu olan arkadasa bende kablo net var evde de 2 bilgisayar ve mecbur biri server olmak zorunda ikisi birden nete girebilmesi için, bu yüzden Wireless bi modem alsam işimi görürmü kullanabilirmiyim.

konuyu biraz saptırdım özürdilerim us robotics 9105 veya us robotics 9106 almayı düşünüyorumda tabi sorunumu çözecekse....
  • hayır kablonet almana gerek yok switch ıle ayır zaten kablosuz kablonet modem yok yanı adsl modemle kablonet modem yapısı farklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: arkitrom

frekansını bi değiştir bakalım düzelecekmi bende 11 idi değiştirdim düzeldi

bunu nasıl yapıcağımı biraz ayrıntılı anlatırmısınız... bide XP ingilizce....

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

yeni firmware yükle.modemi 192.168.1.1 den factory defaults yapıp yeniden kur.

ben öyle aştım.hele hız artışından sonra 5 dakikada bir kopuyordu.şimdi hiç birşe yok.firmwareı 2 hafta önce yükledim hiç kapatmama gerek kalmdı

firmware yüklemesini nasıl yapıcam tam anlamıyorum wireless ten biraz daha ayrıntılı anlatırsanız çok seviniim arkadaşlar
    saygılar...

• arkadaşlar bu yukarıdaki işlemleri bir şekilde öğrenip yaptım fakat sorun hala dewam ediyor bide bağlantı
    1mbps ye düştü (yan odadayım) sorun nerede sizde illaki modemi servisemi götüreceğim yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.