Şimdi Ara

UPS Alıcam Bakarsanız sevınırm.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kesıntısız Guc kaynagı UPS almak ıstıorum fakat pc konfıgurasyonum ıcın hangı urun yeterlı olur?Bazı UPS ler yaterlı gelmıormus hatta Lazer yazıcıyı bıle bagladıgında cok yuk bındı uyarısı verıormus!
    Pc KOnfg:
    E6400 Intel CPu+Sapphire X1900XTX+Thermaltake TsunamıDream Kasa+TAgan 530WPSU+
    Asus P5b-Deluxe Anakart+Twınmos 1gb Sıngle kanal DDR2 667 mhz ram+LG Flat ez-T710BH 17"Monıtor+ve masaustu hoparlor var.
    Bulduugm bır urunun lınkını koyuyorum bı yardımcı olurmusunuz?Sızce bu urun yeterlı ve ıyımıdır?Yada ne onerebılırsınız?
    İlgi ve alakanıza sımdıden tşkler..

• ups ler çeşitli boyutlardadır herşeyden önce senin ne tür bir kullanım için istedigin önemli mesala ev kullancısı isen ve sadece elektirikler gittiginde makinanı kapatacak kadar bir zaman saglamsını istiyorsan sana 600w lık bir ups yeterlidir eger profösyenel bir kullanım amaclıyorsan iş için ve uzun kullanımlar için (seni yanıltmayayım ortalama 1 saat ) 2kw lık ups kullanman gerkiyor.şöylede yapabilirsin 1kw veya 1,2kw lık alıp akü takviyesi uygulayabilirsin senin sistemini bu güç yeterli gelecektir. fakat akü kapasiteleri düşük oldugu için belki yarımsaat çalışır akü takviyesi burda devreye giriyor nekadar büyük akü okadar uzun dayanma gücü ..........
  • Yo elektrık kesıntılerı ve dusuk ve yuksek gelen voltlar ıcın dusunuorum
    10-15 dk lık yeter
    bu yukarıdakı postumda verdıgım urun yeterlımıdır?yoksa bana onerebılıcegın varmı?
    100-150ytl cıvarı
  • benim sana marka olarak önerebilecegim bir marka yok ama meslegim geregi sana bazı tavsiyelerde bulunabilirim bu konda öncelikle bütceni biraz zorlayıp en az 1000watlık almanı ve ups in biraz büyük olmasını ve biraz agır olamsını tavsiye ederim senin elektronikten anlamadıgını var sayarak bunları söylüyorum sebeplerine gelince öncelikle bu tip güç üniteleri asla üzerinde yazanı vermez vede veremez bu veriler son takat sınırıdır .yani bir arabanın kadranı 240km olabilir ama bu arabanın sürükli 240la gidecegi anlamına gelmez arasıra bu hızlara çılabilecegini ve bu hızlada ise tüm tehlikelere acık oldugunu söyler ups te böyledir tabi bu sadece upsler için geçerlidegil aynı şey jeneratörler içinde geçerlidir biraz büyük olmalı diyorum çünkü 1000wlıkbir bir ups trafosu baya iridir bunu konturol eden devrede öyle.. agır olmalıdır çünkü sagolsunlar trafolarda bakırdan tasarruf edip alemiyon telden sarabiliyorlar buda tabiki ups in kalitesini öldürüyor yanlız bu söylediklerim sinüs dalga üreten (şebeke gerilimine en yakın dalga şekldir)ups ler içindir
    siwiçmod. dedigimiz sistemle üretilmiş upsler daha hafif daha küçük olurlar ama ben tavsiye etmem yapıları geregi önce yüksek frekans sürülürler sonradan 50 veya 60hz lere düşürülürler bu tip upsler karedalga elektirik verir buda bazen cihazlarında sorun yaratır . en ideali sinüs dalga veren upslerdir sanırım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K -- 13 Ekim 2006; 1:28:10 >

• benim aklımda bu 625lik vardı açıkçası

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=23545

bide bu 1000lik var

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18983

bende lcd monitör için düşünüyodu ama satıcı gerekmez dedi

• yukarıdaki postunu hiç okumadın sanırım...link falan göremedim...

bu arada neyi nerede arayacağın hedefine ulaşman açısından çok önemli..

buradan devam edersen emin ol sorun kalmaz...
    http://forum.donanimhaber.com/m_7175263/tm.htm

ayrıca bilgi olarak bende de 1000AP powercom vardı çok memnundum imzamdaki sisteme yetti sana da yetecektir..monitörüm 17 crt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InTerCeptor -- 13 Ekim 2006; 9:07:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.