Şimdi Ara

upgrade sonrası açılmayan bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

anakart+işlemci+ram değişikliği yaptım. bilgisayar açılıyor ancak xp yazısı olduğu ekranda bir müddet sonra çok hızlı bir şekilde görünen mavi ekran ile beraber
    tekrar başlatıyor. ne yaptıysam düzeltemedim.

* dikkatimi çeken bir nokta bios dan baktığımda 1.hdd IDE 2 master, 2.hdd IDE 3 slave , dvd writer ise IDE 1 master olarak görünüyor. ancak bilgisayarın
    açılışında ekranda beliren bilgilerde pri master disk ve pri slace bölümleri none olarak yazıyor. sec master dvd görünüyor.

işlemci : amd fx 6300
    anakart : gigabyte 78LMT-S2PT 760G AM3+
    ram : kingston ddr3 1333
    hdd : seagate SATA1 160GB, western d. SATA2 160 gb
    ekran kartı : geforce gtx 550ti 1gb
    power supply : 550 watt

derdime bi çare

• Aleykum Selam, Selamun Aleyküm, belki blue screen viewer adlı program ile hataya bakabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    mavi ekran hatasını görebilsem bakacam ama maaalesef görme şansı yok son 1-2 denemem de mavi ekran çıkmadan da resetledi
  • Sistemi değiştirdikten sonra format attınız mı ?
  • Hangi bileşenleri yeni aldın veya ekledin onu da belirt
  • anakart+işlemci+ram yeniledim

format atamıyorum , xp yüklü bilgisayarda formatlayıp win 7 yükleyeceğim ama olmadı. elimde otomatik açılan xp cd si var, onunla denedim ama
    onar dediğimde yaklaşık 3,5 saat sürdü (çok fazla sayıda dosyayı bulamadığını söyleyerek ) ama hala devam ediyor sıkıntı.

şimdi zaten format atmaya uğraşıyorum ama hala başaramadım
  • gurdalok kullanıcısına yanıt
    anakart değişince benim bildiğim format şart
    Hocam ramlerin tam modelini yazarmısın bu arada ben anakartın desteğinde 6300 göremedim...
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    kingston kvr13n9s8/4 4gb pc3 10600 cl9 240 -pin DIMM

nasıl yani, am3+ destekliyor yazıyor, işlemci de am3 soketli vatandan aldım eleman işlemciye göre bunu verdi
    anakart model içinde rev4.1 rev 5 rev 3 bişey yazıyormu
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    rev 4.1 yazar

kutusunda işlemci amblemleri var, amd phenom 2 ve bir de unlocked FX processor amblemi var.

barkodunda tam yazan şu:

GA-78LMT-S2PT
    AMD 760G/SB710/rev 4.1
    AM3+/PCI-E2.0x16/Micro ATX
    2 DDR3 2-CH/HD Audio
    GbE LAN/6 SATA 3Gb/s/8 USB2.0
  • Format atmak için Windowsa girmenizin gereği yok. Açılırken F12'ye basın. Açılan yerden nasıl format atacaksanız o yöntemi seçin. HDD'den boot edemezsiniz sistemi değiştirmişsiniz, açılmaması normal. Format için USB kullanıyorsanız Bootable hale getirdiğinizden emin olun.
  • adilazimdegilx kullanıcısına yanıt
    format için windows a girmeye uğraşmıyorum f12 den cdrom seçip windows bootable cd si ile format atmak istiyorum ama olmuyor.
    usb den deniyeceğim bir de tşk
    Sorunun ne olduğunu tam oalrak anlamamışım ilk mesajdan kusura bakmayın.
    IDE ayarları normal gözüküyor zaten sistem DVD'yi görmüş. Daha önce elinizdeki DVD'yi kullanmış mıydınız? Çalıştığından emin misiniz? Kontrol için anakartın BIOS'undan DVD hariç diğer boot seçeneklerini kapatıp deneyebilrisiniz DVD'den boot edecek mi diye. Ya da HDD'lerin sata kablolarını test amaçlı olarak çıkarabilirsiniz. O durumda geriye sadece DVD kaldığı için oradan açması gerekir. Aynı zamanda kabloları da kontrol edebilirsiniz.
  • adilazimdegilx kullanıcısına yanıt
    Dvd den boot ediyor ama windows cd si bozulmuş olabilir ya da bir uyumsuzluk var tam anlayamadım
    mavi ekran olayını aştım ( ram yuvasını ddeğiştirdim, ekran kartını söküp tekrar taktım) ama mavi ekran çıkmasa da yine de reset ediyor, muhtemelen format atmadığım için.
    hd in master slave ayarlarından emin olamamıştım ama düzgün diyorsunuz. tşk

sanırım bir tek format işlemi kaldı , onu da bugün tekrar deneyeceğim
  • Anakart değişimi sonrasında , eski anakart ile uyuşmayhan chipset dolayısı ile işletim sistemini tekrardan kurmanız gerekecek. Bilginiz olsun.
  • herkeze teşekkürler hallettim sonunda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.