Şimdi Ara

unutmamak için

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar biryerden okuduğuma göre ;

1. tekrar konuyu öğrendikten 10 dk sonra ve 15 dk uzunluğunda olmalı
    2. tekrar konuyu öğrendikten 1 gün sonra ve 15 dk uzunluğunda olmalı
    3. tekrar konuyu öğrendikten 1 hafta sonra ve 15 dk uzunluğunda olmalı
    4. tekrar konuyu öğrendikten 1 ay sonra ve 15 dk uzunluğunda olmalı
    5. tekrar konuyu öğrendikten 6 ay sonra ve 15 dk uzunluğunda olmalı
    6. tekrar konuyu öğrendikten 1 yıl sonra ve 15 dk uzunluğunda olmalı

eğer bu şekilde sürdürürseniz uyguladığınız konu 5 sene gibi uzun bir süre boyunca aklınızda bulunuyor . Bana biraz saçma biraz da olası geldi. Teog sınavlarına çalıştığımdan işime yarar diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Eagle7 -- 11 Mart 2014; 20:59:23 >

• Black.Eagle7 kullanıcısına yanıt
    aynısınıhttp://forum.donanimhaber.com/m_87607474/f_//tm.htm#87607474 bu konnumda 3. mesajımda kendim yazmıştım gayet doğru bir sistem hafıza tekniklri kitabında da var
  • quote:

Orijinalden alıntı: _savaş32_70

aynısınıhttp://forum.donanimhaber.com/m_87607474/f_//tm.htm#87607474 bu konnumda 3. mesajımda kendim yazmıştım gayet doğru bir sistem hafıza tekniklri kitabında da var

30 dk ders 15 dk tekrar şeklinde mi çalışmam lazım ? Yoksa 45 dk ders 15 dk tekrar şeklinde mi ?
  • Aslında bu sorun kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Sen derslerinde uzun süreli çalışamıyorsan 30 dk yap

Çalışabiliyorsan 45dk yap. Moladan sonra derse dönebiliyorsan (toparlanabiliyorsan) 15 dk mola uygun ancak dönmiyorsan 50 dk y 10 dk diye kısalta bilirsin
  • 45 dk ders + 15 dk tekrar + 15 dk mola şeklinde çalışacağım. Ayrıca kaç saat ders çalışsam yeterli olur ? Ben bir türlü çalışma düzenimi kuramadım. Çalışıyorum ama hep düzensiz oluyor . Yani 45 dk çalışıp 10 dk mola verirdim eskiden ve günde 4-5 saat arası çalışırdım. Şimdi etüt saatleri de dahil oldu . Etütten döndükten sonra halsiz oluyorum genellikle. Ayrıca bu konuda da yardımcı olabilecek birileri var mı ?
  • yardıcı olurum nden olmasın

bence şukadar çalış ytrli olurdan ziyade ogün matematikde ne gördünüz misal: köklü sayıları rasyonel sayıya çevirme
    Bu ders te 45dk ders 15dk tekrar 15dk mola yap sonra yetmezse biraz daha yap bide test çöz o ogünkü matematik için yetrlidir her ders için böle yapman lazım kaçta yatıyorsun bide ona göre erken veya geç çalış
    ben msela gece çalışmayı daha çok severim onun için 00.00-02.00 arası yatıyom
  • quote:

yardıcı olurum nden olmasın

bence şukadar çalış ytrli olurdan ziyade ogün matematikde ne gördünüz misal: köklü sayıları rasyonel sayıya çevirme
    Bu ders te 45dk ders 15dk tekrar 15dk mola yap sonra yetmezse biraz daha yap bide test çöz o ogünkü matematik için yetrlidir her ders için böle yapman lazım kaçta yatıyorsun bide ona göre erken veya geç çalış
    ben msela gece çalışmayı daha çok severim onun için 00.00-02.00 arası yatıyom

Saat 6:40'da ders başlıyor okulda. Bu nedenle akşam erken yatmaya çalışıyorum çünkü geç yattığım zaman diğer gün okulda çok halsiz oluyorum ve derslere katılmak istemiyorum. Saat 10 gibi uyuyorum . saat 1'den sonra genellikle boş oluyordu ta ki etütler başlayana kadar. 1-4 arası okulda olmam gerekiyor. yani bu aralarda çalışmam imkansız. Eve gelince 10 saat ders dinlemenin yarattığı yorgunluktan dolayı halsiz oluyorum. Bu durumdan gerçekten nefret etmeye başladım . Önceleri etütlerden önce yani çalışmakla ilgili bir problemim yoktu. Etütler ile birlikte halsizlik ve yorgunluk başladı . Sonra derslerden sıkılma ve çalışma hissinin kaybolması. Şimdi 2. dönemdeyiz ve 1. Dönemdeki TEOG sınav sonuçlarım benim için tam bir felaketti. Bu dönemde bahsettiğim konunun olumsuzluğu nedeniyle ne yapacağımı bilmiyorum. Haa bu arada en çok 1-4 arası verim alırdım derslerden .Özellikle yaz aylarında kendimi eğer bu dersi iyi çalışırsam veya bu testleri çözersem dışarı çıkıp müzik dinliyerek veya gezerek ödüllendireceğim diye motive ederdim. İşin acayip tarafı çok yararı dokundu . Dışarı çıkıp daha fazla gezmek değil , bir sonraki çalışmayı bitirip gezmek istiyordum . Ama maalesef bu çözüm yolu da kapandı. Etütlere gitmeyi de kesemem öğretmenlerin benden büyük beklentileri var . Çok fazla konu eksiğim var hemde tüm derslerden . İşte böyle . Çıkmaza girmişim gibi bir hava var sanki

Ve ben 45 dk ders + 15 dk tekrar + 15 dk mola işlemini de yapamadım . Çünkü 45 dk ders çalıştıktan sonra tekrar sadece 5 dk sürüyor Çoğu derste böyle .

Yardımcı olursan sevinirim . Bu cevabı görenlerde bi el atarsa süper olur . Bu arada ilgilendiğin için teşekkürler.

• Black.Eagle7 kullanıcısına yanıt
    rica ederim bnm için bir zevk

ders saatlerini tam olarak bilmiyorum çünkü bi ara sabahçıydımda şimdi tam gün okuyorum saatlerini tam hatırlayamıyomda bizimki etüt günleri bazı gıdık hocalar yapmadı pazartesi salı çarşamba oluyor şöyle etütler okuldan 1 saat önce ve sonra oluyor yani bizim okul 9 da başlıyo(bazı nedenlerden dolayı) 8 de 1. etüt 15.15 de okul bito 16 da 2. etüt bito bizim 8 saat oluyor bide oğle arası ymeği var 12.20-13.30 arası
    etütlerinizde ne yapıyosunuz biz genellikle test çözeriz siz eğer tekrar filan yapıyorsanız derse filan katıl sonra eve gelince o günkü konuların tekrarına çok abanma çünkü etütde yapıyorsunuz nede olsa. test filan çöz okulda anlamadıysan evde istediğin kadar çalış anlamazsın onun için dersi derste öğren evde test filan çöz telefonun varsa 8lrin whatsapp grubu var oraya katıl bide inekle.com var orada 4 dakika 1 lira olarak vriliyo bilemediğin soruların olduğu zaman alırsın bi 10 dakka her soru 5 dakka bile sürse 1.25 tl ye bir sorunun cevabını öğreniyon çokmu yani yada konu anlattırıyon 10-20 dakika oda 2,5 tl ye filan tekamül ediyor

• quote:

rica ederim bnm için bir zevk

ders saatlerini tam olarak bilmiyorum çünkü bi ara sabahçıydımda şimdi tam gün okuyorum saatlerini tam hatırlayamıyomda bizimki etüt günleri bazı gıdık hocalar yapmadı pazartesi salı çarşamba oluyor şöyle etütler okuldan 1 saat önce ve sonra oluyor yani bizim okul 9 da başlıyo(bazı nedenlerden dolayı) 8 de 1. etüt 15.15 de okul bito 16 da 2. etüt bito bizim 8 saat oluyor bide oğle arası ymeği var 12.20-13.30 arası
    etütlerinizde ne yapıyosunuz biz genellikle test çözeriz siz eğer tekrar filan yapıyorsanız derse filan katıl sonra eve gelince o günkü konuların tekrarına çok abanma çünkü etütde yapıyorsunuz nede olsa. test filan çöz okulda anlamadıysan evde istediğin kadar çalış anlamazsın onun için dersi derste öğren evde test filan çöz telefonun varsa 8lrin whatsapp grubu var oraya katıl bide inekle.com var orada 4 dakika 1 lira olarak vriliyo bilemediğin soruların olduğu zaman alırsın bi 10 dakka her soru 5 dakka bile sürse 1.25 tl ye bir sorunun cevabını öğreniyon çokmu yani yada konu anlattırıyon 10-20 dakika oda 2,5 tl ye filan tekamül ediyor

Şu 8'lerin whatshapp grubunu nasıl bulabilirim ? Ayrıca haklısın sonuçta hayatını bile değiştirebilecek konular var . Paranın bir öneminin olmaması lazım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Eagle7 -- 20 Mart 2014; 19:43:34 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_87910798/tm.htm burada var kişi sayısı yüksek olan bide yeni çıkan konu var oradan bulabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.