Şimdi Ara

Üniversiteyi Bırakma Kararı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,Trakya Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri bölümü 1. sınıf öğrencisiyim ilk senemde kazandım geldim pek istemeyerek geldim bölümden dolayı başka şeyler düşünüyordum aslında ama her zaman ki o "aile baskısı" yüzünden buraya geldim.Başlarda iyi gibiydi yeni ortam yeni yaşam,aileden zaten uzaklaşmak istiyordum bir yandan o hoşuma gitmişti ama zamanla sıkılıp,bunalmaya başladım. Eve çıkmayı düşündüğüm oda arkadaşlarımdan birisi bu sene BESYO'ya hazırlanıyor diğeri ise seneye hazırlanacak. Bende başta abartıyorlar alışılır diyordum ama alışamadım hala Kadıköy'den kalkıp Keşan'a gelince ne yazık ki alışması zor oluyor. Pek bi üniversite havası/yaşantısı yok belkide bunun sebebi yurtta olmamızdır evde olunca başka olur.

İşte artık bende seneye arkadaşımla beraber hazırlanmayı planlıyorum ama tam olarak aklımda bir bölüm yok. Yabancı dilden girmeyi düşünüyorum ama okuduktan sonra iş olanakları ne olur korkusu yaşamak,aileme tekrar masraf yaşatmak istemiyorum. Kafam karışık hani bölümüm aslında güzel ama pek bir ilgim yok yapabilsem de. Şimdi önümde 2 seçenek var ; ya bölümüme devam edip kendimi hem bölüm olarak hem diğer yönlerden geliştireceim artık katlanacağım ortama ya da 2. sınıfta çalışıp tekrardan öss sınavına gireceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.