Şimdi Ara

Üniversiteden Atılacağım Yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben suan orta halli özel bir ünide burslu okuyorum. Yüzde yüz bursluyum çünkü ailemin durumu kötü gercekten sadece babam calisiyor o da 1500 tl aliyor, zor yetiyor gecim paramiza.
    ilk dönem 1.6 ortalama getirdim, bazi faktorler etkili oldu tembellik ettim vs . Sinifi gecmek icin min 2.0 gerekiyor. Eger 1 sene sinifta kalirsam bursum kesiliyor ve ailem bursu odeyecek durumu olmayacagindan atilacagim okuldan. Kyk ve onun disinda 2 yerden burs aliyorum toplam 500 tl babamdan cok ender para istiyorum cunku zor yetisiyor adamcagiz. Ve sinifta kalmam durumumda bu burslar da kesilecek kalici olarak.
    .
    Ben bu doneme cok hirsli basladim ama 5 sinavin 2 sinden sifir cektim maalesef. Kendimi cok soyutladim sosyal hayattan sinavlara calismak icin ama olmadi. Ve onumde 1 vize 1 final kaldi geriye ve moralim asiri bozuk.
    Ne gibi tavsiyeleriniz var lutfen yardima ihtiyacim var eger sinifta kalirsam bidaha universiteye hazirlanamam babam bu durumdayken okulu birakir calisirim. Ve ben okumak istiyorum hayatta oncelikli amacim bu..

Edit: imla ve yazim hatalari olabilir mobildeyim kusura bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Açıktan oku ve işe gir.

• Ne okuyorsun

• Tam burslu özel okuycağına devlete girseydin keşke

• Derslere komple gir.

1-2 yakın arkadaşınla birlikte düzenli ders tekrarı yap. Tercihen derslerden hemen sonra.

Arkadaşların fotokopicilere ders notları veriyorlarsa al.Bölümündeki samimi öğretmenlerinin,varsa rehber öğretmenlerinin odasına gir, dobra dobra durumu anlat. "Geçmek için ne şekilde çalışmam lazım?" diye sor.

Üniversitede kendi başına ders çalışma hatasını ben de, komşum da yaptı ve senin gibi düşük aldık. Ne zamanki demin dediklerimi uyguladım, öyle ferahladım.
  • Allah yardımcın olsun keşke tembellik yapmasaymışsın kız falan işleri var ise hiç bulasma kendini derslerine ver babanı gözünün önüne al hep onun gibimi olmak istersin yoksa daha iyimi olmak istersin yanlış anlama babanın aldığı maaşı kücük gördüğüm için değil sadece sana altın tepside sunulan nimetin kıymetini bil zeki birisin tam burslusun değerlendir fırsatı gerekirse okulun boyunca hiç sevgilin bile olmasın cünki sen tam burslu oldun için sıkıntı ufak bi başarısızlık okulunu yakar hep derslerine odaklan aileni ferahlatcağın günleri düşün gerisi gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

Derslere komple gir.

1-2 yakın arkadaşınla birlikte düzenli ders tekrarı yap. Tercihen derslerden hemen sonra.

Arkadaşların fotokopicilere ders notları veriyorlarsa al.Bölümündeki samimi öğretmenlerinin,varsa rehber öğretmenlerinin odasına gir, dobra dobra durumu anlat. "Geçmek için ne şekilde çalışmam lazım?" diye sor.

Üniversitede kendi başına ders çalışma hatasını ben de, komşum da yaptı ve senin gibi düşük aldık. Ne zamanki demin dediklerimi uyguladım, öyle ferahladım.

Aynı çözümler devlet üniversitesinde çalışmayan biri için ne kadar geçerli olur acaba? Samimi öğretmenler falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

Derslere komple gir.

Aynı çözümler devlet üniversitesinde çalışmayan biri için ne kadar geçerli olur acaba? Samimi öğretmenler falan

Yine de denemeli.

Ayrıca notları iyi olan arkadaşlarına da sormalı nasıl çalışıyorlar diye. "Benim derdim sınıfı geçmek,yüksek puan alıp akademik kariyer için sizinle yarışmak değil" şeklinde konuşmalı.

Tabii ki birçok kişi geri çevirip gülebilir,benim de başıma geldi. Ama denemekte fayda var.

• Başka üniversitelerden ders alabiliyormusun araştır. Alabiliyorsan kaldığın dersleri al, yüksek notla geç. Hatta alabiliyorsan daha önceden almadığın dersi de alıp ortalama yükseltmeye çalışabilirsin.
  • merkezi ile baska bi yere geçeceksin kalırsan baskasans yok
  • durumu zaten olduğu gibi farkındasın sen yapman gerekeni biliyosun.. unutma her seçiş bir vazgeçiştir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.