Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE OKUYUP TEKRAR HAZIRLANAN ARKADAŞLARIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kyk dan burs alıyorum, sınava tekrar hazırlandığım için salladım bütün dersleri, dolayısıyla burs, derslerden kaldığım için kesilecek. Fakat bursun kesilmesiyle beraber krediye döneceği, bir de şimdiye kadar aldığım bursların da kredi almış gibi görüneceği ve onlarıda ödemek zorunda olacağım söylendi. Bu doğru mudur arkadaşlar? Eğer doğruysa iptal ettirebiliyorsak finallere girmeden iptal ettirebilir miyiz? KYK nın sitesine girdim çok karışık şu yazı dikkatimi çekti;

quote:

BURS ALAN ÖĞRENCİLERE BAŞARISIZLIK VEYA VAZGEÇME SEBEBİYLE ÖĞRENİM KREDİSİ VERİLMESİ

Öğretim kurumunca başarısız olduğu bildirilen öğrencilerin bursu kesilir ve tekrar burs verilmez. Bursu kesilen öğrencilere, burslarının kesildiği tarihten itibaren Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliğinde belirlenecek esaslara göre kredi verilebilir.

Burs almaktan vazgeçen öğrencinin bursu, vazgeçtiği tarihten itibaren kesilir ve bir daha burs verilmez. Ancak bursun kesildiği tarihte öğrenim kredisi almak isterse Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerince kredi verilebilir.

Cevaplayan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

• Kardeşim selamlar,
    KYK Burslarının borcu sigorta bazı üzerinden ödenir bu yüzden sen bursları bıraktıgın veya bitirdigin halde o bursları sadece sigorta ile ödeyebilirsin.Yani şöle sölim ne zaman işe girersin ne zaman sigortan olur o zaman kesilir hesabından zorla ödetmezler yani sıkıntı etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just_Savagery

Kardeşim selamlar,
    KYK Burslarının borcu sigorta bazı üzerinden ödenir bu yüzden sen bursları bıraktıgın veya bitirdigin halde o bursları sadece sigorta ile ödeyebilirsin.Yani şöle sölim ne zaman işe girersin ne zaman sigortan olur o zaman kesilir hesabından zorla ödetmezler yani sıkıntı etme.

Hocam cevapladığınız için öncelikle teşekkürler. Şimdi ben bursu iptal ettirsem bile ödemek zorunda mıyım aldıklarımı? Bursu normalde karşılıksız olarak biliyorum. Eğer iptal ettirebiliyorsam dilekçede ne yazmam gerekiyor?
  • bu konular cok karısık bi arkdsmda farklı bi durumdaydı kyk yı arayıp dogru bilgi alırsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.