Şimdi Ara

Üniversite bölüm sıkıntım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ... üniversitesinde okuyorum şuan hazırlık sınıfı öğrencisiyim üniversitemi pek sevdiğim söylenemez sene sonunda merkezi yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. İTÜ İnşaat mühendisliği ve YTÜ Mimarlık arasında kalmış bulunmaktayım. Hangisini seçmem konusunda yardımcı olurmusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DV10Avenger -- 27 Aralık 2015; 12:03:28 >

• up
  • Mimarlıkla, mühendislik pek aynı şeyler değil bence, garantilik açısından kulağa daha iyi geliyor ama İTÜ inşaat.
  • Eyvallah hocam yaza kadar karar vermem lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabii ki de itü inşaat

• YTÜ Mimarlık en iyi mimarlık değil, önünde daha iyi eğitim veren yerler var.İTÜ İnşaat ise çok köklü bi bölüm bu yüzden büyük şirketlerde özellikle İstanbul taraflarında yüksek mevkilerde mezunları var.Eğitim kalitesi olarak İTÜ-ODTÜ olarak zirvedeler. Bence hangi bölümü daha çok istiyorsunuz öncelikle ona karar verin.İkisinde de kendinizi geliştirip iyi yerlere gelebilirsiniz. Ama ben olsam İTÜ İnşaat'a giderdim.
  • Bana kalırsa mimarlık mühendislikten daha iyi bir meslek. Ama öbür yandan itü YTÜ den daha iyi bir okul.

Bence okul yerine bölüm seç derim. Yani YTÜ mimarlık. Sonuçta YTÜ de yabana atılacak bir okul değil.

• liberum kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ytü mimarlık en iyisi olduğu için orayı demedim zaten puanım en iyi orayı tutuyor. İnşaata gelicek olursakta itüde okumak kesinlikle çok güzel bişey ama benim aklımdaki soru inşaat için mezun olduktan sonra bi şirkette işe gircem mecburen sermayemiz falan yok. Mesela şirket bi baraj bi köprü inşaatı alırda benide oraya şantiyeye yollarlarsa aylarca oralarda kalmak ailemden uzak kalmak bana koyar. Sanırım inşaatı seçmemin önündeki tek engel bu

• Yeni açılan bi üniversitedeyim. Bölümümün bana uygun olduğunu düşünmüyorum (elektrik-elektronik). Ailemdende bayaaaaa bi uzakta kalmakta hoşuma gitmiyor açıkçası. Şehride pek sevdiğim söylenemez tercih dönemi hangi kafadaydım bilmiyorum ama şuan oturup sakin kafayla düşününce istanbulda yaşamayı kendime daha uygun görüyorum.

• İlk dediğinize katılıyorum bende aynı şeyi düşünüyorum hatta. Dediğiniz şey mantıklı aslında ama bi yandada itü var be hocam

• DV10Avenger D kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi iki okulda değerli okullar, İTÜ bi tık önde. Eğitim olarak İTÜ, inşaat için ülkedeki en sağlam 1-2 yerden birisi. İnşaat Mühendisi olacaksanız şantiye toz toprak ortamını göze almak zorundasınız.İstanbul içinde de gayet iyi iş bulabilirsiniz. Masa başında da çalışabilirsiniz, günlük olarak şantiyelerde de olabilirsiniz. Evinizden uzak, şantiyede aylarca kalmalık bi durum olacağını sanmıyorum ki olursa sizin kararınızla olur ve maaş olarak da daha fazla alırsınız.Mezunlardan Rusya'da, Arap ülkelerinde, Afrika'da iyi paralara çalışan çok mühendis var. Bence en mantıklısı hangi mesleği yapmak istediğinizi iyi düşünün.Facebook'tan bölüm mezunlarını bulun ve onlara kafanızdakileri sorun.Sonra da biriken bilgiler neticesinde bi karar verirsiniz.
  • liberum kullanıcısına yanıt
    Evet bu facebooktan mezun bulma işini yapacağım sanırım. En iyi bu şekilde karar verebilirim ya da bilgi alabilirim sanırım. Teşekkürler yeniden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.