Şimdi Ara

Unity eğimli ve kıvrımlı yollar yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Genelde runner oyunlarında ya da voodoo gamesin oyunlarında gördüğümüz eğimli yollar nasıl yapılıyor? Curve mantığı diye bir şey gördüm ama tam anlamadım. Sağa sola kıvrılan ya da yokuş inip çıkılan yollar yapmam gerek oyunumda ancak bilemiyorum ne yapmam gerektiğini. Asset store'da curve editor diye bir şey var ama tam olarak aradığım şey olup olmadığını bilmediğimden satın almadım. Shaderlar ile ilgili olduğunu tahmin ediyorum yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Objeyi modellersin olur biter zor bir şey değil?

Unity kıvrımlı obje oluşturmayı desteklemiyo. Belki bunu yapan bir asset vardır ama en doğru yol 3d model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 22 Şubat 2019; 0:0:13 >
  • Yani hocam Blender vb bir programda modelleyip yüklememi mi söylüyorsun? Öyle yaparsam colliderlar otomatik mi gelecek? Modelleme işinden çok anlamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Yani hocam Blender vb bir programda modelleyip yüklememi mi söylüyorsun? Öyle yaparsam colliderlar otomatik mi gelecek? Modelleme işinden çok anlamıyorum
    Mesh Collider ile gelir yani evet otomatik. Modeli optimize etmek senin bilgine kalmış.
  • Senin sorunun çözümü tamamen "matematik"te. "Bezier eğrisi" formülü ile istediğin şey gerçekleştirilebiliyor.

Önce Google'dan bezier eğrisi nedir diye yaz, biraz mantığını anla formülüne bak (ezberlemene gerek yok zaten ezberlesen de unutursun kısa sürede).

Ondan sonra YouTube'a "Unity path creation" yaz, bir tane adamın kendi oluşturduğu ücretsiz asset var o videoyu izle çok güzel. İster direk o veya başka bu konudaki bir asseti kullan, istersen de yukarıdaki söylediğim förmülü kendin koda uygulayarak yolunu çiz. Onun için de YouTube'ta güzel videolar var. "Unity bezier curve" yaz çıkıyor direk.

• Hazır paketi var. Easyroad 3d diye beleşi de var sanırım
  • Hort edilmiş madem, söylüyorum. Sprite Shape. Unity'de paket sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.