Şimdi Ara

ÜMraniye Nasıl Bir Semttir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
28.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler tasınabilme durumu var, insanları, ulaşımı, mekanları vs baKımından nasıl bir yerdir ? avrupa yakasının şurası anadolunun ümraniyesidir gibi diyebiliceğiniz yer varmı, neresidir. öyle daha iyi kafamda canlanır

• ümraniye koskoca bir ilçe, çok değişir hem insanı hem ulaşım imkanları.ümraniyenin hangi mahallesi olduğunu söylersen daha iyi bir cvp alabilirsin arkadaşım...
  • Ulaşım için iyi denebilir; Kadıköy, Üsküdar ve Bostancı'ya kolayca ulaşabilirsin. Ayrıca Çekmeköy, Sarıgazi vb. yerlere de yakın. Gelişmişlik olarak gelişmiş bir yer denebilir ama çok sakat mahalleleri de var
  • Ümraniye semt değil ilçedir.
    Cevap : Berbat bir yerdir. Adını duyunca başım ağrır. Migrenim azar.
  • iç açıcı bir yer değil
  • Çarşı santral vs farklı (nispeten iyi) mustafa kemal mah. (panzerler geziyordu) farklı semt neresi o önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXUBERT -- 22 Nisan 2012; 4:19:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXUBERT

Çarşı santral vs farklı (nispeten iyi) mustafa kemal mah. (panzerler geziyordu) farklı semt neresi o önemli.

mustafa kemal ataşehire bağlandı ayrıca panzerler gezse de sakin bir yer ataşehire finans merkezi açıldığında varyap meridyanı paladyumu tam karşısındaki mustafa kemal mah. kentsel dönüşümle süper bir yer olacak.
    ayrıca ümraniye alışveriş bakımından çoğu ilçeden iyi -bu arada yukarda arkadaş belirtmiş bostancıya yakın diye bostancıya çok ters bir yer. ulaşımı iyi ama temden gidersen aracınla her yer yakın. ümraniye meydan alışveriş merkezi, kapalı yzme havuzu ve buyaka alışveriş merkezi ile güzel gelişti akşamları trafik kilitleniyor. rezillik resmen topbaş trafiğide halletse bari, batı ülkeleri alışveriş merkezlerini şehir dışına yaparken bizimkiler yandaşlarına şehir içinde yaptırıyor! medeniyet anlayışı bu kadar... siz siz olun sakın akşam ümraniye trafiğine yakalanmayın. hafta sonu tepe üstüne gitmeyin. ambulanslar bile zor geçiyor.son olarak ümraniye insanı,esnafı, bostancı küçükyalı maltepe,acıbadem,çengelköy,beykoz kadıköy semtindeki insanlardan eğitim seviyesi görgü saygı vs. olarak biraz geri kalıyor. çok göç aldı bu yüzden. param olsa rezil ilçede 1dakka durmazdım!

• Tam olarak nereye taşınacagını söyleseydin keşke ama söyle diyeblirim gelişmekte olan biyer ümraniye o kadarda kötü degil gece rahat rahat sokagı çıkabilirsin hani adam kesmiyolar burda.
  • ümraniye deyince aklıma hep sapıklar geliyor. meşhur ümraniye sapıkları... falan...
  • muhafazakar mahalleleri ağır basar diğer yerlere göre.
  • Fakir yerdir genellikle kadinlari temizlikciidir,
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

ümraniye koskoca bir ilçe, çok değişir hem insanı hem ulaşım imkanları.ümraniyenin hangi mahallesi olduğunu söylersen daha iyi bir cvp alabilirsin arkadaşım...

quote:

Orijinalden alıntı: coruja

Tam olarak nereye taşınacagını söyleseydin keşke ama söyle diyeblirim gelişmekte olan biyer ümraniye o kadarda kötü degil gece rahat rahat sokagı çıkabilirsin hani adam kesmiyolar burda.

quote:

Orijinalden alıntı: EXUBERT

Çarşı santral vs farklı (nispeten iyi) mustafa kemal mah. (panzerler geziyordu) farklı semt neresi o önemli.

quote:

Orijinalden alıntı: laapslaaps

Fakir yerdir genellikle kadinlari temizlikciidir,

quote:

Orijinalden alıntı: Bligzer

Ulaşım için iyi denebilir; Kadıköy, Üsküdar ve Bostancı'ya kolayca ulaşabilirsin. Ayrıca Çekmeköy, Sarıgazi vb. yerlere de yakın. Gelişmişlik olarak gelişmiş bir yer denebilir ama çok sakat mahalleleri de var

Tam olarak belli değil çarşı, adliye ,tavukyolumu ne oralardan biri galiba, istanbuldaki semtlerin bircogu fakir, yerleşimi bozuk, apaçi, serseri falan dolu ama benim dediğim su mesela bi bağcılar gaziosmanpaşa esenler var bide zeytinbrnu bahcelievler bayrampaşa falan var, eskiden berbat bi yer diye duymuştumda şuan çok güzel falan diyolar

• çarşı apayrı biryer ulaşımı kolay ve çıkıp yürüyerek alışveriş yapabileceğin ümraniyenin en merkezi noktası...adliye ve tavukçuyolu yine güzel yerler ulaşım yine çok zor değil ama çarşıya göre biraz daha seyrek araç bulursun minibüs seçeneğini değerlendirmek daha doğru. tavukçuyolunun hemen altında şerif ali mahallesi var hızla gelişiyor, ulaşım olanakları da artıcaktır...ümraniye'nin söylediğin semtleri asla bir gaziosmanpaşa değil.
  • Hergün gittigim yerler tavuçkuyolu ordan adliye sonra imes dudullu gelir zaten çarşıya tek otobüs dk başı minübüs var gece 1e kadar apaçisi boldur adliyenin ama yine iyidir ümraniye.
  • trafiğin en yoğun olduğu yerlerden birisi.
  • Ümraniye Çarşıda oturuyorum bence Anadolu yakasında Alışveriş bakımından en gelişmiş yer en ucuzdan en pahalısına kadar istediğin şeyi bulabilirsin, her yere ulaşım rahattır ve üstelik eskiye göre kendini çok geliştirdi.. Yeni finans merkezleri AVMler sürekli gelişiyor... Şimdi burada metro inşaatı başladı sanırsam belediyenin önünde büyük ihtimalle 4 seneye metroda biter. ondan sonra önün alabilene aşk olsun...
  • fazla dinci (dindar değil) bir yer, itici
  • nam-ı diğer: Ümr_reina
  • Kadıköyde 10 olan Ümraniye'de 5 tir..Alışveriş açısından..
  • benim evim tavukçuyoluna ve adliyeye 10 dk yürüme mesafesinde ikbal parkının aşağısında oturuyorum tek kelimeyle söyleyiyim akşam trafiği idare eder 5 ile 7 arası çok yoğun ondan sonrası rahat alışveriş konusunda çok rahat öyle köşe başı apaçi falanda yok olsada sanki tek ümraniyede var siz fatihte oturmamışşınız belliki ama sana tavsiyem örnek mustafa kemal ve üstü 1 mayıs falan uzak dur olaylı bölgeler şimdi rahatladı ama eskiden neydi yaa ve mustafa kemalde binbir türlü insan var ben korkuyorum oraya girmeye o derece yani
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.