Şimdi Ara

Uludağ tıp mı akdeniz tıp mı ??(çok kararsız kaldım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
11.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıralamam 4200 gönlümden geçen 9eylul tıp ama olmcak gibi gözüküyor.Ardından da uludağ ve akdeniz geliyor ikisi hakkında da pek bilgim yok sizce hangisini tercih etmeliyim üniversiteler hakkında bilgi verenler olursa çok sevinirim..

• Uludağ üniversitesi daha iyidir bence, tıp açısından da daha daha iyidir hatta. Çünkü "Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi" kampüsün içinde ve oldukça gelişmiş bir hastahane, burada staj yaparsanız diye söylüyorum. Ayrıca üniversite olarak da oldukça iyidir, öğrencileri genelde Ankara-İstanbul tayfasıdır. Akdeniz hakkında çok fazla bilgim olmamakla beraber Uludağ kadar iyi olacağını zannetmiyorum...
  • Akdeniz de zorunlu hazırlık var. İngilizceniz iyi değilse eğer 6 yıl yerine 7 yıl okumak zorunda kalırsınız. Pdö dışında devamlılık şartı yok. Finalleri ilk yıl temmuz 15te bitiyor anlayacağınız çok uzuyor. Çok iyi binalara ve eğitim kadrosuna sahip. Antalya şehrinden bahsetmeye gerek yok sanırsam. Pahalı dense de bir öğrenci çok rahat yaşayabiliyor . Aklıma gelen birkaç olumlu ve olumsuz şeylerden bahsettim. Aklına takılan birşey varsa pm atabilrsin. Tebrikler bu arada
  • Kardeş akdenizin hocaları daha iyi çevremden edindiğim bilgiye göre.Ama uludağ üniversitesi de güzeldir.Gelirsin görüklede ev tutarsın oh mis gibi.Görükleyi zaten üniversiteliler kapatmış durumda sokaklar cıvıl cıvıl.Yalnız tıp okumakta emin misin?Orta halli bi uzman olmak için önünde 10 sene var.
  • benim 2.senem tıp için ilk senemde şanssızlık yaşadım ama 2.sinde oldu.Biliyorum tıpın zorluklarını ama severim tıpı yaw:D ingilizcem de iyi değil bu yaz çalışıyorum biraz ama ne kadar etki eder bilmiyorum.Peki uludağ üniversitesinin hazırlığı var mı ingilizce durumu nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cany91

benim 2.senem tıp için ilk senemde şanssızlık yaşadım ama 2.sinde oldu.Biliyorum tıpın zorluklarını ama severim tıpı yaw:D ingilizcem de iyi değil bu yaz çalışıyorum biraz ama ne kadar etki eder bilmiyorum.Peki uludağ üniversitesinin hazırlığı var mı ingilizce durumu nasıl?

ing hazırlığı var 1 sene ama sonra dersler türkçe.yani ingilzce tıp değil.
  • Uludağ tıp kötü diyorlar eğitim olarak, pratisyen yetiştiriyormuş yani.
  • Akdeniz Tıp iyidir.

Alakasız olacak ancak şöyle de bir anımı anlatayım. Küçüklüğümde vücudumda sinek vb. haşerelerin ısırması sonucu oluşan bir alerji vardı. 2-3 sene kadar Uludağ Üniversitesi doktorları, hocaları, profesörleri dahil tüm doktorlar inceledi ancak bir sonuca ulaşamadı. Devamında taşındığımız Antalya'da gittiğim hastane (Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi) ilk muayenede bir sonuca ulaştırdı bizi. Teşhisi de bir intern doktordu.

Bursa ve Antalya'da yaşamış birisi olarak Antalya yaşamak için daha iyi bir şehirdir diyebilirim. Yazın biraz sıcak olabiliyor ancak şehir dışından geleceğin için yazın memleketine gidersin zaten sıkıntı olmaz sana fazla. Şimdiden başarılar.

Ekleme:
    Profiline baktım da İzmir yazıyor. İzmir gibi bir şehirden sonra Bursa seni boğar bence. Antalya'yı öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-43457567878756 -- 17 Temmuz 2010; 14:42:52 >
  • bnce eskişehir tıpı da düşünebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbaps3

Tıp fakültelerinde yaz okulu oluyor mu?

olmuyor diye biliyorum. vize ve final diye bişey yok. komiteler var. komiteden kalırsan sene tekrarı yapıyorsun .
  • ya inönü tıp ing. hakkında ne düşünüyorsunuz???
  • akdeniz deki eğitim kesinlikle daha iyi diye söyleniyor ancak antalya pahalı diolar kafam karışıor 5100 e eskişehir mi antalya mı yazsam önerileri olan var mı ? tercih kılavuzuda doğru diolar iice kafam karıştı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cany91

benim 2.senem tıp için ilk senemde şanssızlık yaşadım ama 2.sinde oldu.Biliyorum tıpın zorluklarını ama severim tıpı yaw:D ingilizcem de iyi değil bu yaz çalışıyorum biraz ama ne kadar etki eder bilmiyorum.Peki uludağ üniversitesinin hazırlığı var mı ingilizce durumu nasıl?

Kardeş illa tıp okuyacağım diyorsan kesinlikle akdeniz tıp yaz.Uludağ yaramaz
  • Bana da akdeniz daha sıcak geliyo sanırım akdeniz yazıcam teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thoughtless

Uludağ tıp kötü diyorlar eğitim olarak, pratisyen yetiştiriyormuş yani.

Bütün üniversitelerin tıp fakültesini bitirince pratisyen oluyorsun zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: Thoughtless

Uludağ tıp kötü diyorlar eğitim olarak, pratisyen yetiştiriyormuş yani.

Bütün üniversitelerin tıp fakültesini bitirince pratisyen oluyorsun zaten.

Uludağ'ı bitirenler TUS'u kazanamıyor demek istemiş bence.
  • arkadaşlar ikisi hakkında da bilgi verebilir msiniz??
  • uludağ yazacağım ben sıralama 5240 geçen sene 5210 ile kapatmış.Eğitime bakmıyorum zaten sonunda tus var mecbur dershaneye gideceksin ordan kazanacaksın lise gibi.Bence antalya yaz
  • Hocam güzel hortlatmışsınız ben de hortlatayım bari; değişiklik var mı durumda burayı okuyunca Akdeniz fikrim kuvvetlendi
  • Ben bursada yaşıyorum seneye sınava giricem uludağ tıp istiyorum ama akdeniz tıp bence uludağı sollar. Bana göre en iyi iş yapan hastanelerden biridir, organ nakilleri konusunda da başarılıdır. Ama Uludağ kötü müdür, değildir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.