Şimdi Ara

Ülker-A 101 ortaklığında dolandırılıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar 80 gr Ülker antep fıstıklı indirime girmis dediler aldım ,çok da severim kendilerini .arkasını bir çevirdim 70 gr yazıyor dedim lan 70 gramlığı yoktu bu çikolatanın dedim kasiyere kasiyer de aa hiç dikkat etmemisim dedi ,onun da suçu yok gerçi.. 10 gr önemli değil böyle kandirilmak koyuyor. Buradan murat Ülker e sesleniyorum 2 kuruş için şerefini sattin artık etiden vazgecmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülker mi? Evime sokmuyorum Ülkeri...

Torku, Eti... Daha ne olsun.
  • En güzeli Eti.

• Eti de az değil ki çubuk kraker bile glukoz şurubunu dayıyor. En iyisi komple eve sokmamak

• Ben de fark ettim ama herhalde hep 70 gr dı diye düşünmüştüm. Torku çikolatalarını tercih ediyoru genelde artık.

Birde a101 lerde genelde bir ürüne indirim yapıyorlar fakat kasada geçerken normal fiyatla geçiyorlar. Eğer bunu farkederseniz paranızı alabilirsiniz fakat farketmezseniz indirimli diye normal fiyata ürünü size satıyorlar. Bunu birden çok mağazada yaşadım, aradaki farkı dilenciye sadaka verir gibi verdiler.
  • Allah başka dert vermesin kardeşim...
  • torku cukukata rezalet cok kotu

• torkunun çikolataları çkzl
  • Bir ara bu tür yerler için üretilen deterjan,diş macunu türü seylerinde etkin maddesi az diye haberler çıkmıştı demekki ucuz gösterip başka şeylerden kasılıyor.olmayacak şeyde değil burası Türkiye...sahtekarlar cenneti!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 23 Kasım 2016; 14:13:51 >
  • Ulkerde çalıştım onun yerine askerlik yapsam daha kolay olurdu gerisini dusunun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spor yapıyorum . Vücuduma trans yağ, şeker , unlu mamülleri almıyorum.
    Mutluyum .

• http://www.tarimdanhaber.com/haber/seker-ve-sekerli-mamuller/seker-pancarinin-ve-ciftcinin-olum-fermani-gorucuye-cikti

http://www.tarimdanhaber.com/haber/tarim-gida-sirketleri/cargillde-seker-gibi-kiyak-tedirginligi

Şeker pancarının ve çiftçinin ölüm fermanı görücüye çıktı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan, Üretim Reformu Paketi Kanun Tasarısı Taslağı'ndan Cargill ve Ülker'e büyük bir kota kıyağı çıktı. Taslak, görücüye çıktığı şekliyle tasarılaşırsa, nişasta bazlı şekerlerin kotası tamamen kaldırılıyor. Bu durum dolaylı yoldan şeker pancarının ekiminin Türkiye'de yasaklanması anlamına geliyor.

http://www.kemalyesilcimen.com/haber.php?haber_id=32

EN BÜYÜK ÜRETİCİ CARGILL-ÜLKER

Tokluk hissi vermeyen ve kanserden kalp hastalıklarına ve karaciğer yetmezliğine kadar birçok kronik hastalığa yol açtığı ileri sürülen nişasta bazlı şeker (NBŞ), Fransa, Hollanda ve İngiltere’de yasaklandı. Türkiye'de ise tüketim rekoru kırıyor!

Türkiye’de NBŞ üreten sadece 5 şirket var!
    TÜRKİYE’de NBŞ üreten 5 tesis var. Bunlardan Cargill’ın kapasitesi 400 bin ton, Adana’da bulunan Amylum’un kapasitesi 250 bin ton, Ülker- Cargill ortaklığındaki Pendik Nişasta’nın kapasitesi 110 bin ton, Tat firmasının kapasitesi 70 bin ton ve Sunar’ın kapasitesi 55 bin ton mısır. Bu 5 tesisten biri olan Pendik Nişasta Sanayi, Ülker Grubu’na ait. Ülker Grubu, Pendik Nişasta Sanayi tesisinde Cargill ile ortak olarak mısır şurubu üretiyor.

DAHA UCUZ KOLA, DAHA ÇOK NBŞ
    Üç büyük kola üreticisi (Coca-Cola, Pepsi-Cola ve Cola Turka), içeceklerini tatlandırmak için pancar şekeri yerine, ton başına 250-300 dolar daha ucuz olan “mısır şurubu” kullanmayı tercih ediyor. NBŞ üreten 5 firma arasında yer alan Ülker, piyasanın en büyük şirketi olan Cargill’a ortak ve neredeyse tekel konumunda. Ülker aynı zamanda NBŞ’yi en çok kullanan gıda üreticisi olduğu için de bu üretimden en çok kâr eden firma konumunda. Üstelik Ülker daha önce Bakanlar Kurulu’nun üretim kotasını aşmayı da başarmıştı.

FRANSA, HOLLANDA VE İNGİLTERE YASAKLADI!

NİŞASTA BAZLI ŞEKER ALARMI!

HER ŞEY TON BAŞINA 250-300 DOLAR İÇİN

ÜRETİMDE 25 AVRUPA ÜLKESİNİN TOPLAMIYLA YARIŞIYORUZ

ÜRETİP GIDAYA DÖNÜŞTÜREN TEK ŞİRKET CARGILL ÜLKER

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ AÇIKLADI: HER 3 KİŞİDEN BİRİ ŞİŞMAN!

Hastalıklar salgına dönüşüyor

GIDA GÜVENLİĞİ DERNEĞİ: ELİMİZDE VERİ YOK

İNSAN YAPISIYLA UYUMLU DEĞİL

KARIN İÇİ YAĞLANMAYA DİKKAT EDİLMELİ

GIDALARI TATLANDIRIYOR RAF ÖMRÜNÜ UZATIYOR

Fruktoz şurubu, yalnızca tatlandırıcı değil nemi çekme özelliği yanında gıda aktivitesini düşürmekte ve gıdaların raf ömrünü uzatmaktadır. Alkollü, gazlı, kolalı içeceklerde, tat verici olarak meyve suyu sanayiinde, tadı artırma ve fermante edilebilirlik için de çikolata şekerleme, tatlılar, bisküvi, unlu mamuller sanayiinde kullanılır. Raf ömrünü uzatma, nem dengesini koruma amacıyla da kullanılan NBŞ, süt ürünleri, ketçap, mayonez, hazır çorba gibi işlenmiş gıdalarda ve meyve sebze ürünlerinin salamurasında da kullanılıyor.

Obezite ve depresyona yol açıyor

GAZLI İÇECEKLER UYUŞTURUCU GİBİ

Kanser hücrelerinin büyümesini hızlandırıyor

ABD KOTA KOYDU

http://www.kemalyesilcimen.com/haber.php?haber_id=32

• Cok genel bir durum bu.
    Butun biskuvilerde ayni durum var mesela.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.