Şimdi Ara

Ufak fanmı buyuk Fanmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çap olarak Ufak fanmı daha etkili sogutma yapar küçük fanmı
    ufak fan daha hızlı dondugu için daha fazla havayı devirdayim yapar gibi geliyor ?

• ufak fan çok devirli çalışır ama çok ses yapar büyük fanlar büyük kanatlarla tek seferde daha çok hava üfler daha yavaş döner ve sessiz çalışır. eğer dediğiniz gibi olsayı piyasada zilyon tane 80-92mm fan çeşidi olurdu daha etkili ve daha sessizki piyasadaki fanların çoğu 120 mm sizde mutlaka sessiz ve daha performanslı olan kasanıza uygun 120-140 mm lik fanları seçin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

ufak fan çok devirli çalışır ama çok ses yapar büyük fanlar büyük kanatlarla tek seferde daha çok hava üfler daha yavaş döner ve sessiz çalışır. eğer dediğiniz gibi olsayı piyasada zilyon tane 80-92mm fan çeşidi olurdu daha etkili ve daha sessizki piyasadaki fanların çoğu 120 mm sizde mutlaka sessiz ve daha performanslı olan kasanıza uygun 120-140 mm lik fanları seçin

teşekkürler
    bir sorum daha olucak bu bağlamda hocam
    intelin orjinal 775 pinlik işlemci fanı q8300 2,500 ghz işlemcimi overlok yaptıgımda yüksüzken, 2,800 ghz ye cıkardıgımda 55 dercelere cıkıyo, ısı prime 5 programında 4 çekirdeğe yuklendiğinde ise ısı 90 derecelere cıkıyor
    saglam bir o.c için sogutucu soleyebilirmisiniz..

• extreme overclock için noctua dh14, thermalright silver arrow, coolink corator alabilirsiniz ancak bunlar üst seviye soğutucular ve maliyetleri yüksek bunlardan daha ucuzları 60-70 tl bandında gelid, red scorpion, sunbeam core contact gibi soğutucular var bunlarda f/p ürünüdür ve 2.8 ghz gibi sıcaklıklarda başarımları kötü değildir. bana göre elinizdeki işlemciye yeteceklerdir ancak ben ileride sistemi güncellerim üstü düzey oc yaparım derseniz ilk baştaki üçünden birisi olabilir testlerde benzer sonuçlar veriyorlar hava soğutmanın en iyileri
  • Fanın boyutlarının kasaya uyup uymadığını nasıl anlayabilriz? Arka tarafta olan FAN genelde 120mm mi oluyor?
    Bendeki kasanın adını bilmiyorum ama hurricane olabilir ( 3-4 yıl oluyor alalı )
    Ön alt kısmında büyük bir fan içeriye hava alan, yan tarafında ufak bir fan şeffaf bir kapak ve birde arka tarafında büyük bi fan war.
    ZALMAN CNPS9500A LED aldım ve arkadaki fandan daha küçük yani kasa fanı 140mm mi? :S
  • tam modelinı bulabilirsen oradan garanti olur ama genellikle egzos fanları 120 mm olur bundan büyükse 140 mm dir küçükse 80 mm ölçebilirsinde cetvel vb ile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.