Şimdi Ara

UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları artık Tivibu'da; TRT ve Tivibu 4K yayınlara başlıyor [Özel Değerlendirme] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
3
Favori
11.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: kpln04

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

amerikadaki PPV (izle öde) sistemini getirmeleri gerekiyor.genelde boks karşılaşmalarında yapılıyor.bunu digitürk ve tivibu da yapabilir.maç başı izle öde daha mantıklı .

kahvehaneye gidip maç başı para vereceğine evinde verir ve çok daha fazla satış yapılabilir.

yapılıyor da accayiiip kazık fiyattan malumunuz bjk-tromso maçına 80 tl istemişti dsmart stadda izlesen 25 lira

evet fiyatlar oldukça yüksek.en fazla 10 lira olmalı.

ayrıca amerikada sanırım bu sistem sadece belli kutulara sahip olanlar değil her kutu sahibi istediği kanalda ppv varsa satın alabiliyor.misal dsmart a sahip olmasada ppv izleyebilmesi lazım.

fiyatlar uygun olursa tutacak bir sistem aslında.

aynen herkesin rahatlıkla ödeyebileceğini bir miktar olsa sürümden kazanırlar ama onlar illa pahalı fiyattan birkaç kişi çarpmanın peşindeler

Bunların taktiği pahalı fiyatla sürümden kazanmak.

Başarıyorlar da. Ülkemizde durumu iyi olup neye ne para verdiğini önemsemeyen insan topluluğu var, gerçekten.

Ben hiç bir platforma üye olmadım olmam da. Tivibu yu aylık 1 lira iken denemiştim.

Soygundan başka bir şey değil.

aynen onlar yüzünden bu haldeyiz param var sanane diyor adam tamam banane de senin yüzünden adamlar geliştirme ihtiyacı duymuyor ne versek alacaklar diye

Aynısı aslında iss ler için de geçerli.

Ciddi bir sayıda tahahütleri biten üyeler üyeliklerini iptal ettirip bir hafta kadar üyelik almasalar bence geri adım atarlar.

Özellikle de akk konusunda.

Adam sunucu masrafı yapmamak için akk denen şeyi uydurdu.

Neresi adilse artık.

Ceplerindeki para azaldı mı nerde bu devlet diye ağlıyorlar.

75 liraya yakın para veriyorum her ay internete, daha ayın yarısı olmadan akk yi geçiyorum sonra da 144p de izliyorum.

Santrallerini ateşe vereceğim sonunda.

bizim millette örgütlenme zor tepkili olan çok ama protesto eden boykot eden çok az

Kimisi üşeniyor kimisi korkuyor.

Farkında mısınız bilmem ama her alanda tekelleştiler iyice.

hakikaten öyle ama zaten rakibi yok denecek kıvamdaydı ama iyi ki Superonline ve uydunet var gerçi burda yok ama onları bir nebzede olsa dizginliyor internet ellerindeki tek güçlü koz sabit hat telefon artık evlerde yok gibi olanlarda internet yüzünden coguda kullanmıyor halbuki yatırım yapsa herkesi mutlu etse bu onların yararina

Göremiyorlar işte. Yanlış anlamayın ama videodaki konuşma yapan adamlar da tek tip yani. Bu kadarını söyleyeyim siz anlayın artık.

Eskiden yine iyiydi ya 1 mbps ama 29 liraydı.

Şimdi 60-70 den aşağı paket yok ya.

İptal ettirmeyi düşünüyorum bu gidişle.

Biriyle ortak kullanırım ne yapayım.

Uydunette 10 mbt 25 gb akb 30 tl . Akn dolunca hız 3 e düşüyor ben bunu kullanıyorum . Akn az derseniz 50 gb ı 40 tl 75 gb o 50 tl. Dışardan gelenler için kampanya cart curt yapıyolar. Ttnet turkcell digitürk batmasını istedigim 3 firma bunlar insanı hayvan yerine koyuyor resmen kanımızı emiyorlar.

Uydunet şebekesi binamda yok ayrıca kablo tv de almak zorunlu mu?

Superonline dan memnunum aslında ama zorluyor artık. Eskiden biraz daha ucuzdu.

• Keşke 20 Mbit hizmet alındığında bu kesintisiz olsa. Hız testinde bu değere ulaşılsa da gerçekte inişler olduğundan gerçek hız oldukça düşüyor. Online 4K şimdilik ülkemizde hayal ancak bölge bakımından şanslı olan çok az kişiye nasip olacak.

• ulan bilen konusmus bilmeyen daha cok konusmus. Biri diyo ki bu Akk kaldirilmazsa olmaz oteki diyo hiz cok düşük olmaz. Otrki diyo eline yüzüne bulastiracak biri diyo ben almam turk telekom batti hayirli olsun falan. Ulan zaten tivibu ev icin 3 mbit internet olmasi yeterli, Akk yi etkilemiyor zaten. Bu isi dsmart gibi sacma sapan platformlar yerine % 49u devlete ait olan bi sirketin yapmasi benim acimdan cok cok daha iyi . Ayrıca burda almam diyenlerin buyuk bi çoğunluğu tipis tipis alicak bunu da gorucez.Ulan insan bi elestirmeye calismadan (sacmalamadan) önce bi araştırır. Siz bu kafayla giderseniz cok dayak yersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler hali hazırda tivibuev maxi hd paketine sahibim, bu maç yayını muhabbetinden sonra arayıp sordum herhangi bir başvuru yapmamız gerekiyor mu diye eleman bana Haziran ayında 4 adet spor paketi çıkacağını ve bu paketlerden herhangi birisini alarak içeriğini izleyebileceğimi söyledi. Ama şöyle bişey var sadece spor paketi alamıyorsunuz herhangi bir paketin üstüne ek olarak alınıyormuş ayrıca ücretleri hakkında da bişey söylemediler bende 3 aylığına dondurdum üyeliğimi

• benim 16 mgbit var ama nedense adil kullanım kotası 3 mgbit kullanıyorum burayı düşününce ttnet :)

• Artık Ercan tanerin ağzından avrupa ligi maçı izleyemicekmiyiz. Adam ne güzel demba ba diyordu, kötü oldu bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k mı ? Sokakta röportaj yapsalar gülerdim heralde. Doğru düzgün internet hizmeti vermeden 4k yayına geçmeye çalışıyorlar. Elbet bir taraf iyice aksayacak
  • İyi yine salı günü eskisinden iyidir. Trt nin spikerleri anlatmaz maçı inşallah.

• Bu youtube yuklemesini bekliyoruz demeyin sebep ttnetin yada youtube un bize ayirdigi kota ip degistirin ayni videoyu acin bakalim donma yasayacakmisiniz.

3 mbite dusunce ulke ile iliskimi kesiyorum butun sitelere ip degistirerek giriyorum.

Turkiye kaynakli girince acilmasi icin 1 dk bekledigim video ip degistirince direk aciliyor ve hizli sekilde dolduruyor.

• Diğer firmalarda açıkcasi aslinda interneti ttnetten aliyorlar boyayip bize satiyorlar diğer ulkelerdeki gibi rekabet olsa adamlar rusyada kazakstanda almanyada 2dolara sinirsiz net var ve bizimkinden 10kat daha hizli ttnet kafa tutabilecek internet saglayan baska bi firma rekabet olsun bakalim satabiliyormu ttnet 70lira o paketleri gorurum tek elden kurtulmasi lazim.tipki intelin eskiden yaptigi gibi amd cikinca ne kadar insanlar rahatladi. suan amd yerinde sayiyor keske eskisi gibi guzel işlemciler yapabilseler :(.
    Amd Candir ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Walter White

ulan tam hd tv aldık yeni teknoloji diye 4k çıktı harbiden teknolojinin hızına yetişemiyoruz.

4k yı alınca da 8k çıkacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Diğer firmalarda açıkcasi aslinda interneti ttnetten aliyorlar boyayip bize satiyorlar diğer ulkelerdeki gibi rekabet olsa adamlar rusyada kazakstanda almanyada 2dolara sinirsiz net var ve bizimkinden 10kat daha hizli ttnet kafa tutabilecek internet saglayan baska bi firma rekabet olsun bakalim satabiliyormu ttnet 70lira o paketleri gorurum tek elden kurtulmasi lazim.tipki intelin eskiden yaptigi gibi amd cikinca ne kadar insanlar rahatladi. suan amd yerinde sayiyor keske eskisi gibi guzel işlemciler yapabilseler :(.
    Amd Candir ;)

O 2 dolarlık internet burda olsaydı millet nasıl kuyruğa girerdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackshow

Artık Ercan tanerin ağzından avrupa ligi maçı izleyemicekmiyiz. Adam ne güzel demba ba diyordu, kötü oldu bu.

Ertem sener geri doncekmis. Sun twitterda açıklamıştı

• Sivaci ertem mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fatmucu

Sivaci ertem mi?

Aynen oyle. TRT nasilsa devlet kanali rte yerlestirmistir.

• Bende bu hızlara 4K verebileceklerine inanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forward 1905

quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

Beleş Şampiyonlar Ligi maçı olacak mı ondan haber verin.

Olmaz. Uefa her ülke nin yayıncı kuruluşu için haftada 1 maç ücretsiz yayınlayabilme hakkı verdi.

Bir arkadas daha belirtmis. Uefa yayinci kurulus icin en az 1mac sifresiz yayinlama zorunlulugu oldugunu soyluyor. Yanlis bilgilendirmeyelim. Tivibu isterse tum maclari sifresiz olarak verebilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beleş Şampiyonlar Ligi maçı olacak mı ondan haber verin.

Olmaz. Uefa her ülke nin yayıncı kuruluşu için haftada 1 maç ücretsiz yayınlayabilme hakkı verdi.

Yani temsilcilerimizin 3 iç saha maçı olacak mı? Ek olarak gruplardan sonraki her turda bir maç gösteriliyordu bunlar da olacak mı?

Teşekkürler.

İç saha dış saha farketmez.Salı günü olan maçlar şifresiz Çarşamba olanlar şifreli olacak.

Bildigim kadariyla illa sali yayinlanacak diye bir kural yok. Star tv onu kendi yayin akisina gore ayarlamisti. Tivibu istedigi gibi duzenleyebilir. Bunun onunde bir engel yok. Bir hafta sali bir hafta carsamba da verebilir ama genelde dizi vb oldugu icin haftalik yayin akisina uygun olmasi nedeniyle her sampiyonlar ligi haftasi ayni gun mac veriyordu.

• Kaç saniye gecikme olur ki 1080p yada 4k yayında. Maçlarda gecikme olayı çok önemli bence. O nedenle uydudan vazgeçmemek lazım. Aslında devletin bu turksat işine el atıp o bal reklamı yapan saçma sapan çöp kanalları kaldırması gerekir. O yer işgal eden kanallar kalksa çok kaliteli yayınlar verilebilir. 500 tane kanal olacağına 10 tane adam gibi kanal olsun.

Bu işin teknik kısmı hesaplansa güzel olur bence. Bilen birisi varsa 560p sanırım o dandik kanallar 400 tane olsa ne kadar bağlantı hızını işgal ediyorlar merak ediyorum.
  • IPTV'lere de yakında AKK gelir. Maçın 15.dksına kadar 4k, devre sonuna kadar 1080p, ikinci yarının başında 720x480 derken maçıda tost makinesi çekimiyle bitiririz..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.