Şimdi Ara

Ucuz yollu otomatik vites araba hakkında yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Arkadaşlar nasip olursa 26.000 liraya kadar otomatik vitesli bir araba almak istiyorum. Araç uzun yol falan görmeyecek. İkinci araba olarak işe gidip gelmek için alacağım ve günde ortalama 10 km yol ancak yapacak. Konfor falan aramıyorum aslında. Az yaksın masraf çıkarmasın mümkün olduğunda diyorum sadece. Aklım biraz karıştığı için bilgilerinizden yararlanmak istedim.

Öncelikli hedefim fiat palio gibi. Speedgear denen vites kutusu hakkında kötü yorum fazla görmedim. AKsine yorumlar epey iyi. Subaru üretimi cvt vitesmiş. Bir ilan vardı ama satıldı araç galiba. 2006 model 125.000 km bir araçtı. Bu cepte dursun.

İkinci düşüncem 99-2000 model otomatik polo. Bunun da düşük kilometrelisini bulmaya çalışıyorum. 97 model 124.000 km'de var bir tane. Ama ortalama olarak 150-160 bin aralığında bulunabiliyor. Gerçi polounun şanzımanı nasıldır tam bilgi edinemedim. Elimde kalır mı acaba şanzımanı:)

Bu ikisi arasında seçiminiz hangisi olurdu. Ya da önerebileceğiniz, vites kutusu zırt pırt arıza vermeyecek başka bir araç var mı?

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucandosbik -- 2 Mayıs 2018; 13:8:13 >

• Geçmişte 58.000 km de 2006 model tam otomatik bir araç sahibi olmuş biri olarak kesinlikle eski model otomatik araç tavsiye etmiyorum.

Palio cvt'ye gelecek olursak; o aracın şanzımanında en ufak bir problem olacak olsa tamir edebilecek usta yok.

Manuel'e geçtim, kafam çok rahat. Otomatik alacak olursam da sıfır km japon harici almam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı pahalı olsa da civic alınır hocam 4 ileri tam otomatik şanzımanla kafan rahat binersin 1.6 motorla gidişide iyi lpg de az yakar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sönmeyen Arıza Lambası. kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim. Manuele geçme şansım pek yok gibi. Sıfır japon için de Honda iyidir derim. Fakat honda da cvt kullanıyor:S Bu cvt'nin bakım onarım işini de ekstradan araştırayım ben.
  • Suzuki alto 2005 model civarı. 1.1 motor otomatik abs klima mevcut 23-26 arası fiyatları var.

• mazda2 veya 3 bakın, uzun ömür ve sorunsuzluğu 1 numaradır
  • arkadaş yazmış yukarıda zaten

1. daihatsu sirion 2005
    2. suzuki alto 2005
    3. fiat panda 2005
  • Mitsubishi carisma ve ya Honda civic sizin için uygun olacaktır. 24/25 bin liraya çok temiz bir carisma alınır. Çok da sağlamdır. Her yere de götürür.
  • 2004 polo 12 yil kullandik. Otomatikte bir sorun olmadi. Simdikiler dsg tabi. Dsg yi zaten biliyorsunuz durumunu.

• Merhaba 1999 1.5 gls yumurta kasa hyundai accent kullaniyorum otomatik vites. Aracim 242 bin kmde ve sorunsuz biniyorum. Dusunurseniz tavsiye ederim

• uzak doğu markalarının tam otomatik araçlarından lpg'li olanlarından hangisi olsa alınır binilir.

Çoğu tam otomatik şanzıman olduğu için ustası da nispeten kolay bulunur bence...

Jazz, getz ya da swift ve hatta micra'dan bu paralara varmıdır bilmem ama bunlara bakabilirsin...
  • Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Önerdiğiniz arabaların %90'ı japon tam otomatik. Bir bildiğinizin olduğunu biliyorum ve bu şekilde armaya başladım. Gönderdiğiniz ilanları da kontrol ettim ama ben ankara'da yaşıyorum ve iş nedeniyle izmir vs. gidip araç bakmam çok zor. Bir tane Honda Civic buldum. 2001 model 187 bin kilometrede. Bir arkadaşım da güvendiği bir ustasına ne almalı diye sordu. Civic alsın demiş. Bakımlıysa araba 250 bin kilometreye kadar baksın demmiş. Ben de nasip olursa ona niyetlendim şu an. Civicler biraz pahalı ama bakalım, nasip... Hepinize çok teşekkür ederim.
  • Honda civic, Ford focus, nissan micra tam otomatik olarak az sorunlu araçlar diyebilirim.
  • 1999-2001 arası çıkan kasa corollalara da bakabilirsiniz. Kasa tutmadığından fiyat nispeten düşük oluyor muadillerine göre.
  • Eski otomatik alıncaksa japon veya kore alınır, diğerleri çok daha riskli, bütçenize yeten lancer daha genç olur, yoksa civic, corolla, 323 bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.