Şimdi Ara

Ucuz&Sıfır&Sedan -Hangi Araç- Linea mı Symbol mü?(Detaylı Karşılaştırma) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63
Cevap
1
Favori
5.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2011 classic kasa ve 2013 model yeni kasa linea kullandım ve halen 2013 model 30bin km de 1.3 urban kullanicisiyim.
    Aracımı almadan önce symbol ü de inceledim.

Kalite bakımından linea daha iyi. Hem lineanin hemde sembol ün kapısını açıp kapatın yada kaportasinin değişik yerlerine parmağında vur anlarsın zaten ne demek istediğimi.

Yakıt bakımından symbol önde, aynı kasa kuzenimde var. Aynı güzergahta 0,5lt kadar daha az yakıyor.

Vergi bakımından 1.3 avantajlı. Zaten yakıt farkı vergiden kendini amorti ediyor.

Bakım konusunda linea diyorum.
    10 binde bir bakım aralığı var. 10,30,50 bin gibi tek haneli bakimlar 200 tl civarı tutuyor.
    Ben 30 bin bakımına 180 tl vermiştim.
    20,40,60 bin gibi çift haneli bakımları ise 450-500 gibi bi rakam tutuyor.
    Symbol ün bakımları hakkında bilgim yok.

Motor ömrü bakımından yin mj diyorum.

Bütçeniz nedir bilmiyorum ama 52 bin tl ye yeni kasa urban alabilirseniz alın derim. İç mekan görüntüsü symbolden bence daha iyi. Otomatik klima deri direksiyon dokunmatik ekran yokuş kalkış desteği ön kol dayama sis farı çelik janti park sensoru gibi özellikleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

dizel almak düşüncesindeyim.

ancak linea pop modelini şirketler çokça kullandığı için en çok tutulan model oldu. en çok indirim bu modelde alınıyor diye biliyorum.

dediğiniz gibi symbolün yakışı daha az ama tip olarak pek hoş durmuyor.

İki aracın teknik ve donanımsal özelliklerini kıyasladığımızda birbirlerine ahım şahım bir üstünlüğü yok. üstünlükleri anca sorun çıkarmama arıza yapmama konusunda olabilir diye düşünüyorum.

Lineanın Artıları
    1-) 1300cc altı motoru olduğu için yıllık 350 lira daha az vergisi var.
    2-) Daha ağır bir araç. Sağlamlık konusunda tatmin edici.
    3-) Lastik basınç kontrol sistemi, yol bilgisayarı, yokuş kalkış desteği, elektrikli arka camlar, refakatçi aydınlatma özellikleri

Symbolün Artıları
    1-) Daha düşük yakıt tüketimi
    2-) Daha yüksek tork ve hızlanma
    3-) Usb girişi ve bluetooth bağlantısı (ayrıca forumdan bir arkadaşımızdan öğrendiğimiz kadarıyla yol bilgisayarı ve yokuş kalkış desteği servisten açtırılabiliyormuş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonidas26 -- 30 Kasım 2015; 13:45:18 >

• 3-4 bin daha köy kesinlikle bunu al

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-akyol-taksi-den-2015-dizel-0-km-linea-1.3-m.jet-urbanlar-238612983/detay

• Respectformuslims kullanıcısına yanıt
    hep binecem uzun yıllar satmayacak dersen tabiki urban versiyonunu almak mantıklı.
    ama bir kaç yıl sonra arabayı değiştiririm dedin mi şuanda pop versiyonunda başkası alınmaz.
    çünkü tutulan versiyon bu.
    millet sahibindene giriyor bakıyor en çok hangisinden varsa direkt o modele bakıyor üst model bu urban diyorsun ama urban falan anlamıyor maalesef
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarı lineanin tüm modellerinde standart. Lastik basınç sensoru ve yokuş kalkış desteği de ööyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 30 Kasım 2015; 14:22:08 >
  • 2004 clio var ona gore yorum yapim.

parca rahat bulunuyor. sanayide ustasi cok. az yakiyor bagaj genis (lpg ile 21 krs karma tuketim)

iki aracida dener kararimi oyle verirdim.

ben olsam symbol alirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40.000 km 2014 linea 1.3 mjet kullandim 2-3.000 km de symbol, lineanim verdigi güven sembolde yok maalesef. Bem olsam dusunmeden linea alırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

lienaya symbole binen yok mu arkadaşlar ? herkes mi zengin bu forumda

Son 100 km ilk tüketim değerini paylaşayım sizinle tüketim önemli bir husus ise çok işinize yarayacaktır.

Bildiğiniz dur-kalk trafik. 3. Vitese zor geçiyorum ve kısa mesafe kullanıyorum. Hava burada 2-3 derece :)

Ucuz&Sıfır&Sedan -Hangi Araç- Linea mı Symbol mü?(Detaylı Karşılaştırma)

Bu şartlarda dizel otomatik 3008 hdi motora rağmen 10.1 litre yakıyordu. Bu şartlarda lpg bile düşünmüyorum :)

Edit yukarıda yazdığınızı farkettim. Symbolde de lastik basınç sensörü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 30 Kasım 2015; 15:31:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

lienaya symbole binen yok mu arkadaşlar ? herkes mi zengin bu forumda

Son 100 km ilk tüketim değerini paylaşayım sizinle tüketim önemli bir husus ise çok işinize yarayacaktır.

Bildiğiniz dur-kalk trafik. 3. Vitese zor geçiyorum ve kısa mesafe kullanıyorum. Hava burada 2-3 derece :)

Bu şartlarda dizel otomatik 3008 hdi motora rağmen 10.1 litre yakıyordu. Bu şartlarda lpg bile düşünmüyorum :)

Edit yukarıda yazdığınızı farkettim. Symbolde de lastik basınç sensörü var.

ben yazın 6.2 ye kadar düşürebilmiştim şehiriçinde,kışın 7-8 arası değişiyor kullanıma göre.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Şimdi şehir içi olup da çevre yolunu kullanırsam 30-40 km ortalama hız verisi elde ediyorum bende 5.5-6 litre ile geziyorum ancak senin ortalama hızın ne ?

Bu hızlarda 1.6 benzinli motorlar 11-12 litre yakıyor en az

• vetenes kullanıcısına yanıt
    benim arabada yol bilgisayarı yok işte sorun orda,köprü trafiğinde bile 7 lt yakıyordu yazın. zaten rölantisi bile 500 devirde çalışıyor öyle fazla bir artış olmuyor.
    şuan depo ölçümüne göre 7 lt yakıyor.yani diyeceğim 3.5 yıldır 8 lt üzerini hiçbir şekilde görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

benim arabada yol bilgisayarı yok işte sorun orda,köprü trafiğinde bile 7 lt yakıyordu yazın. zaten rölantisi bile 500 devirde çalışıyor öyle fazla bir artış olmuyor.
    şuan depo ölçümüne göre 7 lt yakıyor.yani diyeceğim 3.5 yıldır 8 lt üzerini hiçbir şekilde görmedim.

Ne diyeyim garip. Şu ortalama hızı görse bundan daha aşağı yakmaz imkansız. Daha önce kullandım 1.2 logan tokatta benzer tüketim yakalıyor.,

• vetenes kullanıcısına yanıt
    arkadaşın dediği araç symbol değil dacia olduğu için ufak farklılıklar yakıtı değiştirebilir. motor aynı olsada ağırlık kasa farkı vardır.

sonuç olarak benzinli fabrika verisine göre zaten 7.9 yakıyor. bu civarlarda olması normal. garantisini bozmadan fabrika çıkışı veya bayi çıkışı lpgli alma ihtimali yok mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Ne diyeyim garip. Şu ortalama hızı görse bundan daha aşağı yakmaz imkansız. Daha önce kullandım 1.2 logan tokatta benzer tüketim yakalıyor.,

aynı güzergahta palio 1.4 10-11 lt yakıyordu,hatta ozamanlar trafikte azdı.bence çok ekonomik 1.2 16 v .
    şehirdışında çok daha inanılmaz tüketimi var.

• quote:

arkadaşın dediği araç symbol değil dacia olduğu için ufak farklılıklar yakıtı değiştirebilir. motor aynı olsada ağırlık kasa farkı vardır.

sonuç olarak benzinli fabrika verisine göre zaten 7.9 yakıyor. bu civarlarda olması normal. garantisini bozmadan fabrika çıkışı veya bayi çıkışı lpgli alma ihtimali yok mu acaba?

Hocam ne yazık ki bu grupta garanti bozulmadan lpg takacak model yok. Yalnız sadece motor garantisi biter. Onu da size sağlayan lpg firmasının garantisi. Büyük şehirde iseniz prins taktırın geçin mis gibi.

• Linea 1.3 mj daha avantajlı duruyor. Şu an favorilerimde de bir kaç araç var
  • Madem konu ucuzluk olmuş az tüketim açısından Renaultmotoru daha mmantıklıdır. Ha 2-3 koyup accent blue yada hatchback i20 alınabilir. İlla sedan almak lüzumsuz geliyor. Yılda 1-2 defa tatile giderken tavana bagaj atarsiniz olur biter

• Leonjdas Jandarma Asayiş Vakfı Javsu almaya devam ediyorum ama yöneticiler surekli konuları kapatıyor iinadına çeşitli bahanelerle anlam veremedim nedense

• udmexpert U kullanıcısına yanıt
    dış mihraklar jandarmamızın önünü kesmek istiyor demek ki
    anlayamadım gitti. neyse fazla kişi almasın zam gelir sonra.
    hyundai de artık zamlanmış eski fiyatlar yok. indirim de yapmıyorlar. i20nin dizeli 53bin accent blue dizel ise 60bin olmuş. 3-5 bin olayı yok yani hocam. çok fiyat farkı var.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    hocam senede 10-15bin km yapacaksan linea 1.3mj daha avantajlı ama çok daha yüksek km yapacaksan kesinlikle symbol 1.5dCi almak lazım. çünkü yakıt açısında çok fark var aralarında.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.