Şimdi Ara

[Ücretli] CS:GO - Oyun & Mouse dalgalanma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CS:GO'da uzun zamandır çözemediğim bir problem var, araştırmadığım yer veya yöntem kalmadı. Çözüm bulabilen kişiye 100 TL yardımından dolayı ödeme yapacağım, bu konuyla ilgili güven için referans olarak R10 profilimi bir tek gösterebilirim, 11 senelik üyeyim ve bu problem artık problem olmaktan çıktı benim için veya nasıl bir güven anlaşması yapabilirsek problem yok o konuda. Daha önceden pürüzsüz bir şekilde mouse hareketleri vardı fakat artık videoda belirttiğim şekilde bir problem var ve çözülemiyor. Problem 2-3 aydan beri var çözemedim, tekrar bu aralar kafayı taktım. Problem hakkında video paylaşıyorum, çekimler bana ait değil fakat aynı problem;

Bilgisayar özellikleri;

MSI 7978
    Intel i5 6400T - 2.20 GHz
    GeForce GTX 1050 Ti
    480 SSD
    8 GB RAM
    60 Hz monitör.

Bu arada 2-3 ay önce problemsiz oynuyordum, format atmak zorunda kaldım ve formattan sonra bu hale geldi. Bu arada bir teknik servise götürdüm, onun bilgisayarında da (i7 ve 2080 vardı aynı problem oluştu fakat bu yöntemlerden birinin o bilgisayarda bu problemi çözeceğini düşünüyorum)

Yani şu anda herkes böyle, problemli şekilde oynuyor olamaz.

Denediğim yöntemler;

Termal macun yenilendi, kasa temizliği yapıldı.
    HPET kapalı denendi.
    NVIDIA Inspector ayarları ile denendi.
    Windows 7, 10, UEFI olarak denendi.
    Arkaplan uygulamaları, oyun modu, dvr vb. çözümler denendi.
    Exploit protection, CS GO geçersiz kılınarak denendi.
    V-Sync kapalı, düşük gecikme modu vb. denendi.
    Timer yazılımları denendi. (Intelligent Standby List vb. yazımlar ile)
    CS:GO başlatma seçenekleri varyasyonları denendi.
    Mouse DPI, HZ ayarları değiştirilip denendi.
    m_rawinput 1 - 0 olarak denendi, zaten 0 olarak çok daha fazla dalgalanma oluyor.

Ve daha birçok yöntem denedim, aklıma geldikçe güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhankirtay -- 10 Nisan 2020; 9:9:29 >

• Bende de tam aynısı olmasa (sorununuzu tam anlayabilmiş değilim) da benzer bir sorun yaşadığımı hatırlıyorum. Eğer Nvidia denetim masasında CS ayarlarında Düşey Senkronizasyon "Hızlı" olduğunda bende hafif stutter yaşatıyordu.
    Belki yardımcı olabilir, bir bakın

burada geniş kapsamlı yazılmış, bir bakın internette genel olarak önerilen çözümler bir araya toplanmış

ve oyunda HRTF ses modu açıksa onu kapatın, onunla alakalı bir sorun yaşadım ve performansıma etki etti

• quote:

Orijinalden alıntı: ben husrana komsuyum

Bende de tam aynısı olmasa (sorununuzu tam anlayabilmiş değilim) da benzer bir sorun yaşadığımı hatırlıyorum. Eğer Nvidia denetim masasında CS ayarlarında Düşey Senkronizasyon "Hızlı" olduğunda bende hafif stutter yaşatıyordu.
    Belki yardımcı olabilir, bir bakın

burada geniş kapsamlı yazılmış, bir bakın internette genel olarak önerilen çözümler bir araya toplanmış

ve oyunda HRTF ses modu açıksa onu kapatın, onunla alakalı bir sorun yaşadım ve performansıma etki etti
    Hocam tüm varyasyonları denedim, düşey senkronizasyon ile alakalı. Reddit makalelerine de baktım, DDU ile driverı kaldırıp belki stabil değildir diye bir kaç sürüm önceki nvidia sürümlerine de döndüm yine değişen bir şey olmadı. Hatta reddit konularında Google'dan arayıp son 1 ay, 1 hafta olan sonuçlara direkt bakıyorum bir çözüm sağlayamadım oradan da.

• CS Go ses ayarlarına gelip ses çıkışını kontrol eder misiniz stereo hoparlör veya stereo kulaklıkta kalmış olablilir hangisinden ses çıkışı alıyorsanız ona göre ayarlayıp tekrar deneyebilirsiniz. Eski bilgisayarımda buna benzer bir olay oluyordu bu şekilde çözmüştüm belki sizde de çözüm olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bableg

CS Go ses ayarlarına gelip ses çıkışını kontrol eder misiniz stereo hoparlör veya stereo kulaklıkta kalmış olablilir hangisinden ses çıkışı alıyorsanız ona göre ayarlayıp tekrar deneyebilirsiniz. Eski bilgisayarımda buna benzer bir olay oluyordu bu şekilde çözmüştüm belki sizde de çözüm olur.
    Maalesef hocam, zaten tek realtek gözüküyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.