Şimdi Ara

Uçakta el bagajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pegasusta tüm el bagajını detaylı tartıp boyutlarını detaylı ölçüyorlar mı arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok büyük olmadıkça bakmazlar
  • El bagajını tartmazlar, bana hiç denk gelmedi. YUrtdışı seferlerinde bile bu olmadıysa şehir içi hiç bakmazlar. El bagajında sıvı vb akıcı hiçbir şey bulundurma direkt çöpe yollarlar.

Ancak büyük bavulda maks 20 kg tartan kişiyede kalmış benim 23 kg geldigi zamanlarda oldu sorun çıkartmadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 4 Temmuz 2018; 1:15:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helalinden 10

çok büyük olmadıkça bakmazlar
    Decathlondaki forclaz 60 litre sırt çantasınıhttps://www.decathlon.com.tr/forclaz-sirt-cantasi-60-l--id_8300843.html el bagajı olarak götüreceğim inşallah bi sorun çıkarmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇıkarımSenleHerYola -- 4 Temmuz 2018; 1:25:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇıkarımSenleHerYola

Decathlondaki forclaz 60 litre sırt çantasınıhttps://www.decathlon.com.tr/forclaz-sirt-cantasi-60-l--id_8300843.html el bagajı olarak götüreceğim inşallah bi sorun çıkarmazlar

Alıntıları Göster
    Hmm o boyut olarak biraz büyük hocam ben decathlondaki 20likle falan girdiğimde bakmamışlardı falan ama normal diye. Belki boyutlarını ölçebilirler ama kabine girerken genelde denk gelmedim. İnşallah sıkıntı olmaz hocam hafif olsun da önemli olan o, kabine alınmamasının sebebi zaten güvenlik gerekçesi. Kimse olası bir durumda kafasına 25 kilo yük düşmesini istemez

• quote:

Orijinalden alıntı: Helalinden 10

Hmm o boyut olarak biraz büyük hocam ben decathlondaki 20likle falan girdiğimde bakmamışlardı falan ama normal diye. Belki boyutlarını ölçebilirler ama kabine girerken genelde denk gelmedim. İnşallah sıkıntı olmaz hocam hafif olsun da önemli olan o, kabine alınmamasının sebebi zaten güvenlik gerekçesi. Kimse olası bir durumda kafasına 25 kilo yük düşmesini istemez

Alıntıları Göster
    7-8 kilogram civarında çanta binebilirsem uçağa editleyeceğim hocam

• ÇıkarımSenleHerYola kullanıcısına yanıt
    6-7kg sırt çantasını tarttırmadan birçok kez bindim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇıkarımSenleHerYola

7-8 kilogram civarında çanta binebilirsem uçağa editleyeceğim hocam

Alıntıları Göster
    Aynen problem olmaz eğer küçültebiiyorsan görsel olarak da küçültürsen hiçbir sorun olmaz
  • Tam emin olmamakla beraber bir arkadaşım 9 kg el bagajıyla bindiğini söylemişti ancak bu çanta biraz fazla dikkat çekebilir.
  • pegasus çalışanıyım boarding sırasında gateler arasında dolaşıyoruz gözümüze batanı tartıyoruz 8-9kg nin üzerinde çıkarsa yüklü bir miktar ödemek zorundasın hocam bilgin olsun bu arada içerisinde 100ml nin üzerinde sıvı olmaması gerekiyor (parfüm, krem vs vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markowic -- 6 Temmuz 2018; 11:36:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: markowic

pegasus çalışanıyım boarding sırasında gateler arasında dolaşıyoruz gözümüze batanı tartıyoruz 8-9kg nin üzerinde çıkarsa yüklü bir miktar ödemek zorundasın hocam bilgin olsun bu arada içerisinde 100ml nin üzerinde sıvı olmaması gerekiyor (parfüm, krem vs vs)
    hocam ortanın bir üst boyutundaki sert bavul içi tamamen yazlık kıyafetler doluyken kaç kg gelir tahmininizce? ek bagaj paketi almama gerek olur mu dersiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hem gidişte hem dönüşte bahsettiğim çantayla uçağa binebildim boyutu her iki havalimanında da sorun olmadı ilkinde tartmadılar (7.5kg idi ben tarttım)
    üsküpten dönerken tarttılar 9.1 kg geldi ama bir şey demediler zaten deseler de arkadaşımın çantasına aktaracaktım bir şeyler.
  • Pegasus kabin bagajına tırnak makası, permatik vs. taşınmasına izin veriyor mu?
  • Bazıları abartıyor kocaman büyük boy valizle geliyolar iki saat onu sokmaya çalışılıyorlar bu sırada koridor tıkanıyor bunu birkaç kişi yapsa zaten...

• BusteID B kullanıcısına yanıt
    Hocam onları zaten uçağa binmeden önceki son güvenlik kontrolünde kontrol ediyolar yani bütün havayolları için ortaktır o kurallar

• AppleFB kullanıcısına yanıt
    Yani el bagajında/yanımızda bunlar taşınabiliyor mu?
  • Hocam taşınmaz diye biliyorum sivri ve kesici şeyler sokulmuyordu en son ama siz yinede internet sitelerinden kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppleFB -- 14 Aralık 2018; 15:33:50 >
    https://www.uzakrota.com/el-bagaji-kurallari/

Buna göre alınıyor.

https://www.sunexpress.com/tr/bilgi/bagaj/el-bagaji/

Buraya göre alınmyor. Pegasus'u aradım, bayan çok bilgili değildi. Biraz bekletti. Taşınmıyor dedi.
  • BusteID B kullanıcısına yanıt
    Hocam siz pegasus a göre hareket edin güvenlik sıkı oluyor ayrıca permatik ve tırnak makası bu kadar önemli mi gittiğiniz yerde alın

Tırnak makası önemliydi.

Ben aslında daha önce sorun olmaz diye okudum, son dakika değişikliği oldu. Oradan alacağım artık. Bagaj beklemek istemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.