Şimdi Ara

Ubuntu'dan Windows ISO USB yazdırma?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar bir iki gündür ubuntu kullanıyorum. Tekrar windowsa dönmem gerekli windows 10 iso indirdim fakat USB'ye boot edilebilir şekilde kuramıyorum. Baya uğraştım olmadı , winusb programı ve unetboot'in ile denedim başaramadım gparted inmiyor. Yardımcı olabillecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: peske

Merhabalar arkadaşlar bir iki gündür ubuntu kullanıyorum. Tekrar windowsa dönmem gerekli windows 10 iso indirdim fakat USB'ye boot edilebilir şekilde kuramıyorum. Baya uğraştım olmadı , winusb programı ve unetboot'in ile denedim başaramadım gparted inmiyor. Yardımcı olabillecek var mı?

Unetbootin in bu işi başarabileceğini düşünüyorum ben. Kurulum sırasında ne gibi aksilikler yaşadığınızı açıklarsanız daha iyi yardımcı olma imkanımız olur.
  • os_lnx kullanıcısına yanıt
    yorum için teşekkürler hocam , o gün linux mint kurdum ve oradan wintousb yardımıyla yazdırdım , ubuntuda hata veren yazılım orada çalıştı . ve linux mint için sunu söyleyeyim kesinlikle ubuntudan daha iyi yeni geçiçek biri için kesinlikle ubuntu hiç bulaşılmaması gereken bir işletim sistemi:)
  • öyle durumlarda wine yükleyin, sonra onun üstüne poweriso
  • quote:

yorum için teşekkürler hocam , o gün linux mint kurdum ve oradan wintousb yardımıyla yazdırdım , ubuntuda hata veren yazılım orada çalıştı . ve linux mint için sunu söyleyeyim kesinlikle ubuntudan daha iyi yeni geçiçek biri için kesinlikle ubuntu hiç bulaşılmaması gereken bir işletim sistemi:)

Başarmanıza sevindim. Aslında ubuntunun nasıl yüklenmiş olduğunada bakar. kendi isteğiniz doğrultusunda ve dikkatlice yüklerseniz. Size gelenden çok daha iyi olacaktır düşüncesindeyim. Zira üreticiler yazılım kısmına fazla emek harcamandan üzerine idare edecek derecede bişeyler koyup yollamaya bakıyor. Hele bazen bazı laptoplarda Windows ile beraber gelmesine ve paranın bir kısmını işletim sistemi için ödemiş olmamıza rağmen sürücülerini yüklemek zorunda kalabiliyoruz.

Peki sistemden mint i silip sadece win mi yüklediniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

öyle durumlarda wine yükleyin, sonra onun üstüne poweriso

wine kurmuştum ama power iso yu denemedim rufus gibi yazılımlara bakmıstım onlarda calısmıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Başarmanıza sevindim. Aslında ubuntunun nasıl yüklenmiş olduğunada bakar. kendi isteğiniz doğrultusunda ve dikkatlice yüklerseniz. Size gelenden çok daha iyi olacaktır düşüncesindeyim. Zira üreticiler yazılım kısmına fazla emek harcamandan üzerine idare edecek derecede bişeyler koyup yollamaya bakıyor. Hele bazen bazı laptoplarda Windows ile beraber gelmesine ve paranın bir kısmını işletim sistemi için ödemiş olmamıza rağmen sürücülerini yüklemek zorunda kalabiliyoruz.

evet şuan sadece windows var yazılım geliştirirken windows ortamı çok daha kullanışlı(alışılmış:)) geliyor daha rahat ediyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

evet şuan sadece windows var yazılım geliştirirken windows ortamı çok daha kullanışlı(alışılmış:)) geliyor daha rahat ediyorum

Anladım. Yine bekleriz. .

• winusb ile wındows 10 hariç denenmemiştir çünkü
    Desteklediği sistemler;
    Windows 8
    Windows 7
    Windows Vista
    ( Windows 10 denenmemiştir )

Kurulum;
    sudo add-apt-repository -y ppa:upubuntu-com/system  

sudo apt-get update

sudo apt-get install winusb

Eğer USB görülmez ise yada hata alırsanız terminalden böyle çalıştırın ;

sudo winusbgui

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghots3427 -- 25 Ekim 2015; 15:26:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.