Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.177
Cevap
4
Favori
253.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar muayeneden bu kadar korkmayın. ben 92 model samarayı gereklı bakımlarını yaparak tek seferde geçirdim. muayeneden once gereklı bakımları yaparsanız buyuk ıhtımalle bır sorun cıkmaz.
  • TÜVTURK, randevu sistemi ile araç muayene hizmetini 22 ile çıkardı.

TÜVTURK'ten yapılan açıklamaya göre, araç sahiplerinin işlemlerini hızlı ve kolay gerçekleştirmeleri için çeşitli çalışmalar yapan TÜVTURK, bu kapsamda geliştirdiği ''Randevu Sistemi Uygulaması''nı genişletiyor.

TÜVTURK'ün İstanbul'da 12, Ankara merkezde 4, İzmir merkezde 3 istasyonunda olmak üzere toplam 19 istasyonunda 15 Mart 2009 tarihinde başlattığı randevu sistemi uygulaması, 23 Mart'ta Bursa'da devreye girerken, dün itibariyle Adana, Antalya, Balıkesir, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İçel, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon'da da randevu sistemiyle araç muayene hizmetine geçildi.

TÜVTURK, uygulamaya koyduğu randevu sistemiyle haftanın belirli günlerinde veya gün içinde belirli saatlerde oluşan dengesiz talep yoğunluğun en aza indirilmesini sağlamayı hedefliyor.

TÜVTURK'ün açıklamasına göre, araç sahipleri, randevu sistemi uygulamasına geçen istasyonlar için TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları resmi internet sitesini (www.tuvturk.com.tr) ziyaret ederek bir gün sonraya veya daha ileri bir tarihe alınabiliyor.

TÜVTURK Çağrı Merkezi ya da internet sitesi aracılığıyla randevu alacak araç sahiplerinden, ''aracı randevuya getirecek kişinin adı, soyadı ve iletişim bilgileri, aracın plakası, aracın cinsi, araç tescil belgesindeki seri numarası, hangi tarihte, hangi il ve istasyonda randevu alınmak istendiği'' gibi bilgiler talep ediliyor.

Randevu tarihi ve saatinin onaylanması durumunda randevu kaydedilerek, araç sahibine istasyon, tarih ve saat bilgisinin bildirilmesi ile işlem tamamlanıyor.

Telefonla randevu almak isteyen araç sahiplerinin ise haftanın 7 günü 08.00 20.00 saatleri arasında hizmet veren 0212 444 80 08 numaralı TÜVTURK Çağrı Merkezini aramaları gerekiyor.

HABER VERİLMEDEN GELİNMEYEN RANDEVU İPTAL EDİLİYOR

Haber verilmeden gelinmeyen randevular, sistemde iptal şeklinde değerlendirilirken, randevunun gerçekleşeceği aynı gün içinde randevu değiştirilemiyor.

Bir yıl içinde aynı plaka için 2 kere randevu iptali ve/veya yer ve zaman değişikliği yapılabilirken, yılda 2 kere değişiklik yapan veya randevusu iptal edilen araç plakaları, aynı yıl içinde randevu hizmetinden yararlanamıyor. Bu kısıtlar ile rezervasyon sisteminin amaç dışı kullanımları sonucunda oluşabilecek rezervasyon kapasite ve hizmet problemlerinin önüne geçilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Araç sahiplerinin, randevu alınan saat aralığından 10 dakika öncesinde istasyonda olmaları gereken uygulamada, 15 dakikadan daha fazla geç kalınması halinde randevu iptal ediliyor ve araç randevusuz sıra ile işlem görüyor.

Randevu için istasyona gelindiğinde, plakanın girilmesi ile randevulu sıra numarası alınıyor. Bu sıranın araç sahibi tarafından istasyondaki sıra ekranlarından takip edilmesi gerekiyor.

Araç muayene işlemine başlanabilmesi için ruhsat, geçerli trafik sigortası ve LPG'li araçlar için bir aylık gaz sızdırmazlık test raporunun temin edilmesi, ayrıca araç sahibinin vergi ve trafik cezası borcunun olmaması gerekiyor. Bu evraklarda eksiklik olması durumunda, aracın muayene işlemleri başlatılamıyor ve randevu iptal ediliyor.

Alıntıdır.

• diğer muayene istasyonlşarını bilemeyeceğim fakat kurtköy ve sultanbeyli muayene istasyonlarında en geç 30 dakikada muayene işlemi tamamlanmış oluyor.
  • Güzel olmuş, özellikle de Adana'da. Keşke muayene istasyonu 2 milyon insanın yaşadığı şehre göre yapılsaydı. TÜVTÜRK ADANA SEYHAN İstasyonu kapasitesin bence çok küçük.

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde
  • [size=1] tüvtürk çalışanlarına ve diğer arkadaşlara bir sorum olacak

benim aracın lpg tankında tse yokmuş ve sızdırmazlık raporu alamadım buara 250 tl karşılıgında el altından ankara dışında sadece ruhsatı gönderip muayene yaptırıp (eski sistem Karayolları) 3 gün içinde işi haleden arkadaşlar var bunlara ruhsatı versem nasıl olur sakat birşey çıkarmı. bizim bir tanıdık yaptırdı baktım ruhsatına aynı karayollarının holoğram pulu ve soğuk mühürü mevcut yalnız iki ay öncesi tarihe yapıyorlar.

değerli bilgileriniz şimdiden için teşşk..
  • eee.. 206cc yada Benzeri fabrika çıkışından stepnesi olmayan araç ile giden sorun yaşayan oldumu ... Malum 206cc de stepne yokda : )
  • quote:

Orjinalden alıntı: hotmot

[size=1] tüvtürk çalışanlarına ve diğer arkadaşlara bir sorum olacak

benim aracın lpg tankında tse yokmuş ve sızdırmazlık raporu alamadım buara 250 tl karşılıgında el altından ankara dışında sadece ruhsatı gönderip muayene yaptırıp (eski sistem Karayolları) 3 gün içinde işi haleden arkadaşlar var bunlara ruhsatı versem nasıl olur sakat birşey çıkarmı. bizim bir tanıdık yaptırdı baktım ruhsatına aynı karayollarının holoğram pulu ve soğuk mühürü mevcut yalnız iki ay öncesi tarihe yapıyorlar.

Ben de bunu anlamıyorum.
    250TL'ye sahte evrak için acımıyorsunuz ama standartları karşılayan "adam gibi" bir ürün kullanmaktan kaçıyorsunuz. Sırf birkaç yüz lira daha ucuz diye.
    Peki birisi size çarptığında o standartları karşılamayan LPG tankı darbe alır almaz bomba gibi patladığında, siz veya sevdiklerinizi de havaya uçurmanın maliyeti daha "katlanılabilir" bir maliyet midir?

Sakat bir şey çıkar mı diyorsunuz, en büyük sakatlığı kendinize, sevdiklerinize ve çevrenizdekilere yapıyorsunuz.

İşte Türk milletinin özü budur.

Muayeneye girerken birbirine lastik kiralayanları da okuduk. Daha neler neler var kim bilir.
    Adamlar sadece ve sadece kendi iyiliğinizi, güvenliğinizi, bu sayede dolaylı yoldan trafikte seyreden diğer insanların da güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Ama aldırış eden kim. Geçtiğimiz sayfalarda adamın biri "kornam çalmıyor diye muayeneden geçirmediler" diye TÜV'e çıkışıyordu. Sizi görmeden yola çıkan birine camdan bağırarak sesinizi duyurursunuz artık....

@kaananabak,

Bu tarz araçlarda durum anlaşılıyor merak etmeyin, TÜV salakça davranmıyor :)

• quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

quote:

Ben de bunu anlamıyorum.
    250TL'ye sahte evrak için acımıyorsunuz ama standartları karşılayan "adam gibi" bir ürün kullanmaktan kaçıyorsunuz. Sırf birkaç yüz lira daha ucuz diye.
    Peki birisi size çarptığında o standartları karşılamayan LPG tankı darbe alır almaz bomba gibi patladığında, siz veya sevdiklerinizi de havaya uçurmanın maliyeti daha "katlanılabilir" bir maliyet midir?

Sakat bir şey çıkar mı diyorsunuz, en büyük sakatlığı kendinize, sevdiklerinize ve çevrenizdekilere yapıyorsunuz.

İşte Türk milletinin özü budur.

Muayeneye girerken birbirine lastik kiralayanları da okuduk. Daha neler neler var kim bilir.
    Adamlar sadece ve sadece kendi iyiliğinizi, güvenliğinizi, bu sayede dolaylı yoldan trafikte seyreden diğer insanların da güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Ama aldırış eden kim. Geçtiğimiz sayfalarda adamın biri "kornam çalmıyor diye muayeneden geçirmediler" diye TÜV'e çıkışıyordu. Sizi görmeden yola çıkan birine camdan bağırarak sesinizi duyurursunuz artık....

@kaananabak,

Bu tarz araçlarda durum anlaşılıyor merak etmeyin, TÜV salakça davranmıyor :)

TAMAM GÜZEL SÖYLEMİŞSİN TEŞEKKÜR EDERİM ZATEN BU İŞE GİRMEKTEN VAZGEÇTİM ADAM GİBİ MUAYENEMİ YAPTIRACAĞIM FAKAT ŞÖYLE BİR OLAY VARKİ BU TÜP ARABAYA TAKILDI PROJELİ FATURALI VE RUHSATA İŞLENDİ İŞLENDİĞİ TARİHTEN SONRA EN AZ 4 KEZ MUAYENEYE GİTTİ VE BU TÜPE 2 KEZ SIZDIRMAZLIK RAPORU VERİLDİ LAKİN ŞİMDİ 2 YIL ÖNCE AYNI TÜPE SIZDIRMAZLIK VEREN KURUM ŞUAN TSE BELGESİ YOK DİYE RAPOR VERMEDİ SAYIN YETKİLİLERİMİZ 6 YILDIR BU ARABANIN LPG SİSTEMİ UYDUNGUR SAĞLIKLIDIR DERKEN BU YILKİ MUAYENEDE UYGUN DEĞİL DİYOR BENİ KIZDIRAN BU YOKSA SAHTE İLE FELAN İŞİMİZ OLMAZ.

• Arkadaşlar selamlar,
    Benim aracımda (93 SLX) farlarda beyaz lamba var bunlar muayenede ne gibi sorun çıkarır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: raja52

Arkadaşlar selamlar,
    Benim aracımda (93 SLX) farlarda beyaz lamba var bunlar muayenede ne gibi sorun çıkarır?

Bildiğim kadarıyla far ayarınızda sorun olmadıkça bir şey çıkmaz.
  • Umarım dediğin gibi olur kardeş muayeneye de az kaldı. Frenlere falan ayar cektirdim lambaları sökmeyim bir de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaananabak

eee.. 206cc yada Benzeri fabrika çıkışından stepnesi olmayan araç ile giden sorun yaşayan oldumu ... Malum 206cc de stepne yokda : )

Orjinalinde olmayan birşey aranmaz.Lastik Tamir Kiti olan bir sürü araç var artık piyasada.Fakat muayeneden önce bu konuda yine de sözlü olarak memuru bilgilendirin.Dalgınlığına gelebilir.Kusur yazılmaz.
  • Geçen gün Trafik sigortasını yaptırdım (161Tl)
    Bu sabah (dün yani) erkenden egsoz pulu aldım (21 Tl)
    Arabayı yıkattım, Silivri TüvTürk'e randevu için gittim.
    Bir arkadaş Adana için yeterli değil demiş, Bizim nispeten küçük sayılacak ilçemizde olmasına rağmen, yine Silivri beldesi olan Selimpaşa'da da var. İkisinin arası 10-15 km.
    Bu yüzen sıra yoktu.

Sıra olmadığı için hemen alabiliriz dediler(123,90Tl). Ben de 2. reflektör falan olmadan, aracın farına-stobuna bakmadan soktum.
    20 dakika falan sürdü-sürmedi fren lambalarından biri yanmadığı için geçemedik.
    Ayrıca hafif k. olarak
    1.Eleman motor numarasını okuyamamış
    2.Far ayarı birz bozukmuş
    3.Tüpün tarihi geçmiş
    4.2. reflektör yokmuş

Sanayi yakın. hemen 1 liraya bir ampul taktırdım ve 10 dakika sonra tekrar gittim.
    Bana diğer hafif kusurları yaptırdın mı diye soruyor. Neyse tekrar fren testlerine sokmaları gerekiyormuş.
    15 dakika daha bekledikten sonra üstte yazdığım 4 HK ile geçtik.

Bu aracımın 2. muayenesi. 2 sene öncekini hatırlıyorum da, çamur içinde bir alanda kaputu bile açmadan, beni arabadan indirmeden karadüzen yapılan muayene ile kıyaslayamıyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 3 Nisan 2009; 1:44:33 >

• quote:

TAMAM GÜZEL SÖYLEMİŞSİN TEŞEKKÜR EDERİM ZATEN BU İŞE GİRMEKTEN VAZGEÇTİM ADAM GİBİ MUAYENEMİ YAPTIRACAĞIM FAKAT ŞÖYLE BİR OLAY VARKİ BU TÜP ARABAYA TAKILDI PROJELİ FATURALI VE RUHSATA İŞLENDİ İŞLENDİĞİ TARİHTEN SONRA EN AZ 4 KEZ MUAYENEYE GİTTİ VE BU TÜPE 2 KEZ SIZDIRMAZLIK RAPORU VERİLDİ LAKİN ŞİMDİ 2 YIL ÖNCE AYNI TÜPE SIZDIRMAZLIK VEREN KURUM ŞUAN TSE BELGESİ YOK DİYE RAPOR VERMEDİ SAYIN YETKİLİLERİMİZ 6 YILDIR BU ARABANIN LPG SİSTEMİ UYDUNGUR SAĞLIKLIDIR DERKEN BU YILKİ MUAYENEDE UYGUN DEĞİL DİYOR BENİ KIZDIRAN BU YOKSA SAHTE İLE FELAN İŞİMİZ OLMAZ.

Hocam o zaman bu çıkışım için kusura bakmayın.

Anlaşılıyor ki, önceden de bu kontrolü demek ki öylesine yapıyorlardı, TSE aranacak diye talimat geldi herhalde. Bu tabi ki gıcık bir durum ama yapacak bir şey yok. En azından muayeneden geçmeyi boşverin, TSE belgeli bir ürün kullanmış olun, içiniz rahat etsin. Yani en azından böyle iyi yönünden bakın.

Piyasada öyle abuk subuk ürünler oluyor ki... İnsan kime güveneceğini de şaşırıyor. Bu durumda da en iyisi "belgeli" ürünler kullanmak tabi.
    Taksiye biniyorsunuz, leş gibi LPG kokuyor mesela. Adam ucuz olsun diye kimbilir ne kullanıyor. Demek ki içeride camlar kapalı gidemeyeceğiz...

Siz de para verip yaptırmışsınız sonuçta, insan sinir olur haliyle... Ama dediğim gibi en azından olumlu yönünden bakın, muayeneden geçmek için değil de, kullandığınız ürünün en azından bazı standartları karşıladığını, sizi koruduğunu bilerek kullanırsınız.

• Muayene için internetten randevu almak istedim. Ancak, plaka no. ile araç tescil belgesinin seri no.sunun tutmadığı gerekçesiyle randevu işlemini tamamlayamadım. Sorunu çözmek için trafik tescile gtmem gerekiyormuş...

Halbuki her ikisini de ruhsatta yazdığı gibi girdim. Boşluk, büyük harf/küçük harf gibi şeylere mi duyarlı acaba yoksa başka bir sorun mu vardır?

Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: özbalkesli

Muayene için internetten randevu almak istedim. Ancak, plaka no. ile araç tescil belgesinin seri no.sunun tutmadığı gerekçesiyle randevu işlemini tamamlayamadım. Sorunu çözmek için trafik tescile gtmem gerekiyormuş...

Halbuki her ikisini de ruhsatta yazdığı gibi girdim. Boşluk, büyük harf/küçük harf gibi şeylere mi duyarlı acaba yoksa başka bir sorun mu vardır?

1-Benim ruhsatta iki sayfanın seri numaraları farklı. Sayfalardan birinin üzerinde "Zayiden verildi" yazıyor. Sanırım o değişmiş. (Muayenelerin işlendiği yaprak) Şimdi ben hangi sayfadaki seri numarasına göre randevu almam gerekiyor? Değişmeyen sayfadakine göre mi? TÜV eşleştirme yapıyormuş çünkü randevuyu doğrulamak için.
    2-Yukarıda belirttiğim problemden dolayı internet yerine çağrı merkezinden randevu alabilir miyiz? Onlar numara ile plakayı o anda eşleştirebiliyorlar mı?
    3-İki ay sonrasına randevu alabiliyor muyum?
    4-İstanbul'daki hangi istasyonu tavsiye edersiniz? TEM'in hemen yanında Viaport'un ordaki istasyon hangisi?

• quote:

Muayene için internetten randevu almak istedim. Ancak, plaka no. ile araç tescil belgesinin seri no.sunun tutmadığı gerekçesiyle randevu işlemini tamamlayamadım. Sorunu çözmek için trafik tescile gtmem gerekiyormuş...

Meseleyi çözdüm...

İnternette defalarca deneyip başaramayınca TUV Türk'ün çağrı merkezini aradım. Görüştüğüm bayan kendisi de denedi; o da başaramadı.

Çaresiz İskitler'deki Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil birimine gittim. Hemen girişte "tescil danışma" bankosu vardı, oradaki polise durumu izah ettim. Önündeki bilgisayardan baktı, seri no.nun bilgisayara yanlış kaydedildiğini tespit etti ve hemen düzeltti.

İşyerime geri dönüp tekrar denediğimde randevu almayı hiç zorlanmadan başardım. Sorun giderilmişti...

Emniyetteki işim beş dakika bile sürmedi ama işyerinden izin alıp Emniyete gitmek gelmek oldukça zor ve masraflı oldu. Çok da yağmur vardı, bayağı ıslandım!

Zamanında bilgisayara girişi kim yaptıysa; onun hatası bana oldukça pahalıya patladı. Maalesef bürokrasi sistemimizde bu tür hataların hesabını sorma şansımız yok!

• quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

quote:

1-Benim ruhsatta iki sayfanın seri numaraları farklı. Sayfalardan birinin üzerinde "Zayiden verildi" yazıyor. Sanırım o değişmiş. (Muayenelerin işlendiği yaprak) Şimdi ben hangi sayfadaki seri numarasına göre randevu almam gerekiyor? Değişmeyen sayfadakine göre mi? TÜV eşleştirme yapıyormuş çünkü randevuyu doğrulamak için.
    2-Yukarıda belirttiğim problemden dolayı internet yerine çağrı merkezinden randevu alabilir miyiz? Onlar numara ile plakayı o anda eşleştirebiliyorlar mı?
    3-İki ay sonrasına randevu alabiliyor muyum?
    4-İstanbul'daki hangi istasyonu tavsiye edersiniz? TEM'in hemen yanında Viaport'un ordaki istasyon hangisi?

Bugün çağrı merkezini aradım. Ve yukarıdaki bazı sorulara cevap aldım.
    Ruhsattaki her iki sayfadaki farklı iki numara da plakaya tanımlanmış. Yani iki farklı seri no bir plakaya tanımlanabiliyor, bana biraz ilgiç geldi. Konuyu bilenler bilgi verirse çok iyi olur.
    Ama görevli ad soyadın yazdığı sayfadaki numara ile randevu alınmasını tavsiye ediyor.
    Randevu en fazla 15 gün sonrasına alınabiliyor.

• aman hocam sahte araç muayene işi yapanlar varmış ve sahte araç muayene yaptırdığın zaman yaptıranda yanıyormuş. istanbul, denizli ve ankara da çeteler yakalanmış.

Kaynak :http://arac.muayenesi.com/haberler/1-son-haberler/209-istanbul-denizli-ankara-sahte-arac-muayene.html

quote:

• araç muayeneden geçmek için lastik diş derinliği 1,6mm olmalı bunun yanında yanlış lastik veya jant ebadıda araç muayeneden kalmaya neden olabiliyor.

kaynak :http://www.arac.muayenesi.com/arac-sorgulama/37-arac-lastik/205-lastik-bilinmesi-gerekenler.html

quote:

Orjinalden alıntı: EXPOXL

lastiklerin diş derinliği ne kadar olmalı muayeneden geçmesi için
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.