Şimdi Ara

Tüv ağır kusur ''uzun hüzmeli far:yanlış renk''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler iyiakşamlar. benim araç bu gün muayeneden geçmedi.(2008 symbol 1.4)

(Ağır Kusur) arka servis freni : fren etkisi farkı kabul edilebilir düzeyde değil (%30dan daha büyük)
    (Ağır Kusur) uzun hüzmeli far : yanlış renk
    (Hafif Kusur) sıvı gaz sistemi:camlar üzerinde ikaz etiketleri yok
    (Hafif Kusur) sinyal lambaları:rengi solmuş
    (Hafif Kusur) kısa hüzmeli far:yönü hatalı
    (Hafif Kusur) stepne:bağlantısı uygun değil

Frenleri yaptırdım da bu ''uzun hüzmeli far : yanlış renk'' ne demek ? yani orijinal farları üzerinde rengini falan değiştirmedim ben. farlar biraz solmuştu geçen yıl biraz zımpara yapıp düzeltmiştim.

tekrar muayeneye gitmeden önce ne önerirsiniz arkadaşlar? bu renk hikayesini anlamadım ben

• gıcık bir istasyona denk gelmişsiniz. benim uzun farlarım beyaz, kısalar sarı ampuldü bu zamana kadar hiç bir muayenede sözü bile geçmedi.
  • Normal halojen takıp bir de arka frenleri ayarlatıp gidin geçin hocam.
  • evet gıcık istasyona denk geldik herhalde.. farlarım zaten orjinal fabrika çıkışı neyse o farklı birşey takmadım yani..
    uzunlara mavi falan ampul taksam tamam diyeceğim :)
  • İstasyonda sorsaydınız keşke. Gerekli izahı yapmak zorundalar.
  • 'amca frenleri yaptır gerisi önemli değil' demiş teknisyen bizim peder beye.. işin ilginçi önemli değil dediği far yanlış renk hikayesine de ağır kusur yazmışlar. neyse frenleri yaptırdım zaten farları da tekrar bi zımpara, pasta cila, koruyucu cila uygulamasıyla biraz daha güzelleştirdim. yarına tekrar randevu aldık bakalım ne olacak.

bir de tüvün sitesinde randevu tekrarı aynı istasyonda olmalı diyor. bana verilen sonuç raporunda ise aynı il sınırı içinde farklı bir istasyonda da muayene tekrarı yapılabilir diyor.. farklı istasyona aldık bakalım ne olacak göreceğiz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.