Şimdi Ara

Türknet yoğun saatlerde yurt dışı throttle problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, bir süredir türknet'te akşam saatlerinde yurt dışı çıkışlarında throttle yaşıyorum. Normalde hızım 70 mbps iken yurt dışında 5 kat yavaşlıyor. Problem gündüz saatlerde olmuyor. trace route'ta hem gündüz hem de akşam saatlerinde aynı route'larda gittiği gözüküyor. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı? Bundan dolayı stream gerektiren bir şey yapamıyorum. Altyapım VAE ve istanbuldayım.

• Çanakkaledeyim. Kendi adıma kayıtlı iki tane turknet aboneliğim var. Her ikisinde de bahsettiğiniz bu sorunu ben de yaşıyorum. 3 yıldır falan turknet kullanıyorum. Özellikle son 1 - 1.5 yıldır bu sorunlar devamlı oluyor. Yarın dilekçeyi verip aboneliğimi iptal ettiriyorum. Daha fazla katlanamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I_can -- 15 Mart 2020; 20:6:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I_can

Çanakkaledeyim. Kendi adıma kayıtlı iki tane turknet aboneliğim var. Her ikisinde de bahsettiğiniz bu sorunu ben de yaşıyorum. 3 yıldır falan turknet kullanıyorum. Özellikle son 1 - 1.5 yıldır bu sorunlar devamlı oluyor. Yarın dilekçeyi verip aboneliğimi iptal ettiriyorum. Daha fazla katlanamayacağım.
    Sorun sadece bende değilmiş demek. Böyle devam ederse ben de iptal edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet şuanda bende yavaşlamayı yaşayanlardanım eğer devam ederse iptal ettireceğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

Biraz önce ben de arıza kaydı açtım bu durum için. Son 1-2 aydır çekilmez hale geldi.

Gayet memnundum bunun öncesinde. Sağlayıcıyı değiştirmek gerekecek sanırım .
  • I_can kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba sorunu ben yaşamıyorum ama merak ettim sağlayıcı değişince bana sorunun devam edip etmediğine dair yazabilirmisiniz.
  • Türknet kullanıp bu sorunu yaşamayan ya farkında değildir yada aşırı şanslıdır.
  • Buda son yaptığım hız testim yurt içi serverlerde bile yavaş hızlar. 35 mbit rahatlıkla görebiliyordum bi aralar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu an bende problem yok gibi gözüküyor. Bazen akşamları genel bir kalitesizlik oluyor ama aynı problem mi bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstros

Merhaba,

Biraz önce ben de arıza kaydı açtım bu durum için. Son 1-2 aydır çekilmez hale geldi.

Gayet memnundum bunun öncesinde. Sağlayıcıyı değiştirmek gerekecek sanırım .
    Ben de gayet memnundum. İşten gelince şöyle 1 saat geforce now üzerinden witcher atayım diyorum ama ne yazık ki hem throttle hem de packet loss yüzünden kalite düşüyor.
  • Gün geçtikçe kötüleşiyor şaka gibi.

TR Server:

Alman Server:

Packet Loss:

• Sorunun nedeni Türknetin band kapasitesinin yetersiz kalması Misal telekomdan 10 gbit kapasite kiralıyor Bu kapasiteyi aslında 300 müşteri kullanması gerekiyor Ama türknet gidip 1000 kişiye kullandırıyor hal böyle olunca akşam saatleri hızlar çakılıyor İşleri güçleri çakallık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

Sorunun nedeni Türknetin band kapasitesinin yetersiz kalması Misal telekomdan 10 gbit kapasite kiralıyor Bu kapasiteyi aslında 300 müşteri kullanması gerekiyor Ama türknet gidip 1000 kişiye kullandırıyor hal böyle olunca akşam saatleri hızlar çakılıyor İşleri güçleri çakallık
    Kesinlikle bundan dolayı. Asıl problem bunu gizleyip insanları "aptal" yerine koymaları. Online işlem merkezindeki destek ekibi şaka gibi çözümler sunuyor.

Şuan yoğun saatleri geçtik ve hem throttle düzeldi hem de packet loss.

Packet loss:

Yurt dışı internet hızı:

İnsanları kandırmak yerine dürüst olsalar keşke.

• quote:

Çanakkaledeyim. Kendi adıma kayıtlı iki tane turknet aboneliğim var. Her ikisinde de bahsettiğiniz bu sorunu ben de yaşıyorum. 3 yıldır falan turknet kullanıyorum. Özellikle son 1 - 1.5 yıldır bu sorunlar devamlı oluyor. Yarın dilekçeyi verip aboneliğimi iptal ettiriyorum. Daha fazla katlanamayacağım.
    ikiside yapa mı aboneliklerinizin.

@TurkNetDestek
    çanakkale yapa son günlerde akşam saatler hızlar çok düşüyor

çanakkalede kendi fiber hattınız mı var yoksa ttkom dan mı kiralık?
    tracert te infra-Bb diye bir firma çıkıyor.sizin bir bağlantısı var mı?

yurtdışı çıkışları youtube a turktelekom üzerinden, netflix cogentco üzerinden yapılıyor gördüğüm kadarıyla

turk telekomun kendine hayrı yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 16 Mart 2020; 2:25:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

ikiside yapa mı aboneliklerinizin.

@TurkNetDestek
    çanakkale yapa son günlerde akşam saatler hızlar çok düşüyor

çanakkalede kendi fiber hattınız mı var yoksa ttkom dan mı kiralık?
    tracert te infra-Bb diye bir firma çıkıyor.sizin bir bağlantısı var mı?

yurtdışı çıkışları youtube a turktelekom üzerinden, netflix cogentco üzerinden yapılıyor gördüğüm kadarıyla

turk telekomun kendine hayrı yok :)

Alıntıları Göster
    Bir tanesi YAPA (13mbit altyapı) diğeri VAE telekom altyapılı 35mbit. YAPA olanı bugün dilekçe verip iptal ettirdim.(Şuan iptal talebim işleme koyuldu)

• quote:

Bir tanesi YAPA (13mbit altyapı) diğeri VAE telekom altyapılı 35mbit. YAPA olanı bugün dilekçe verip iptal ettirdim.(Şuan iptal talebim işleme koyuldu)

Alıntıları Göster
    yapa olan adreste diğer firmalar ne hız veriyor ? sadece bakır altyapı mı var ?
  • Bunu her zaman kesin bir dille reddediyorlar.

Evet yapıyoruz diyecek halleri yok tabi :)

• Merhaba, yurt dışı çıkış yaptığımızda cogent'e kadar teslim süresinde problem bulunmuyor. Ancak cogent tarafında bir çok yol bulunuyor. Biz bu durumu cogent tarafına da ilettik. Diğer ISS firmalarında bu durum var mı diye ayrıca kontrol ettiğimizde aynı ping sürelerini aldık. Biz yine de bu sorunun çözülmesi için cogent'e bildiride bulunduk.

Ayrıca akşam saatlerindeki hız düşüklüğünü genel olarak kontrol sağlanması için network ekibimize bildirdik. Gelişme olduğunda bilgi vereceğim.
  • watcherb kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız performans sorununu arkadaşlarımın kontrol edebilmesi için hız testi sonucu ile birliktewww.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • Arkadaşlar boşuna çözüm aramayın, uzun süren konuşmalar sonrasında network ekibi altyapı yetersizliğinden dolayı hız düşüklüğünü kabul etti. Üzücü olan ise bunu belirtmek yerine gizleyerek insanları mağdur etmeleri. Kablonet gibi paketi satarken en baştan belirtilebilinirdi bu. Akşam saatlerinde hız düşüklüğü istemiyorsanız şu kadar daha para ödeyin dese öderdik, bu şekilde olunca türknet benim gözümden düşmüştür. O yüzden akşam saatlerinde yaşadığınız sorunların çözümünü beklemeyin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.