Şimdi Ara

Türknet ipv6 ya mı geçiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle bilmediğimden yazıyorum düzenli olarak türknetin karnesini kontrol eden birisiyim

ipv6 haberleri bu son zamanlarda çok çıkıyor türknet de planlı kesintilerinde aşağıdakı bilgileri vermiş acaba ipv6 ya destekli routerlarını mı merkezlerine yerleştiriyor yoksa şuan ki sunucular da ipv4 ve ipv6 altyapısı var mıdır ?

21.05.202002:00:00
    İstanbul (Anadolu)
    -
    N1-DE-EQUINIX-OT-POP
    TurkNet Kaynakli Planli Calisma
    Gayrettepe Internet routerda sonlanan ( 193.192.126.241 interface bundle-eth4) hizmeti Equinix internet routera taşıyacağız. ipv4 address 193.192.124.249 255.255.255.252 ipv6 address 2a02:ff0:2a0::1/64

• kurumsal müşterilere ipv6 hizmeti uzun süreden beri veriliyor, bireysel müşteriler için de çalışma mevcut ama ne zaman aktif olacağı hakkında hala net bir bilgi mevcut değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGR9 -- 14 Mayıs 2020; 0:29:10 >
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Bende sevınmıştım Cgn den çıkacaz diye
  • Türknet ilk önce anadolu yakasındaki ping sorununu çözsün.Rezalete bakın

• darkwood0 kullanıcısına yanıt
    hızınız 3/3 mü ?
  • emreylcn06 kullanıcısına yanıt
    Normalde 35/6 olarak kullanmam gerekiyor işte ama gelen bu

• emreylcn06 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, IPV6 için çalışmalarımız devam ediyor. Ancak IPV6 üzerinden hizmet vermeye başlayacağımız net bir tarih bulunmuyor. Gelişme olması durumunda duyuru yapacağız.
  • darkwood0 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, teknik uzmanlarımızın kontrol edebilmesi için ping tracert test sonuçları ile birlikte www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, IPV6 için çalışmalarımız devam ediyor. Ancak IPV6 üzerinden hizmet vermeye başlayacağımız net bir tarih bulunmuyor. Gelişme olması durumunda duyuru yapacağız.
    uzun süredir bekliyorum umarım en kısa zamanda geçersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isslere baskı yapmak gerek . ipv6 ya gecmek maliyet gerektiriyor biz zorlamazsak sittin sene gecmezler . En basitinden online oyun oynayamıyorum suanda .Daha bircok eksisi var cgn ip'nin.
  • clloyd kullanıcısına yanıt
    Baskı gerek de ben daha turknetten almam gereken 35i alamıyorum 17 vermiş pingler packet losslar havada uçuşuyor, IPv6 için bi reklam yaparlar İstanbul'un elit bir semtine verirler. Sonra da kaymağını yemeye devam ederler uzun yıllar boyu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İPV6 geldiğinde ip havuzu kalkar mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.