Şimdi Ara

Türknet bağlantı hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün tam olarak ttnet'ten turknet'e geçişim sağlandı bağlantı hızım çok düşük 35 mb olarak anlaştım ama bana gelen 12.5 en fazla çoğu siteye erişemiyorum örnek facebook , Twitter tarzı torrent kullanamıyorum önceden ttnet'te de bu hızdan faydalaniyordum ama yeterli geliyordu turknet'e geçerek hatamı ettim daha sonra düzelir mi bu hız sorunu ne yapmam gerek acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TT de adsl iseniz Turknet e adsl geçersiniz daha sonrasında VDSL e alınırsınız adsl 16 ya kadar VDSL şimdilik 35 ile anlaşmışsınız dediğinize göre

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Evet ttnet'te adsl kullanıyordum şuan sistemden bakınca da 35 mb olarak görünüyor hattım ama gelen hız çok düşük teknik destekte kayıt oluşturdum birkaç defa hız ölçümü yapın dendi daha sonra teknik ekip yonlendireceklermis sizin dediğiniz vdsl kendiligindenmi oluyor bana soruyorlar mi ?

• trablus35 kullanıcısına yanıt
    Oim den teknik bilgiler sayfasının görüntüsünü atın. Normalde kendisi geçmesi lazım ama siz de destek kaydı açabilirsiniz

Dediğiniz gibi yaptım bugün mail geldi önce hızınız altyapıya uygun 24 mpbs sabitliyoruz diye ardından bir msj daha geldi vdsl altyapısına uygunsunuz hızınızı 35 mpbs yükseltiyoruz diye ölçüm yapınca en yüksek 17 mpbs alıyorum modemi değiştirmek mi gerek acaba

ben buraya atın demek istemiştim eksik yazmışım. Modem marka modeli nedir ? Oim teknik bilgileri atın, bir de bulabiliyor iseniz modem ara yüzünden hat değerlerini atın bakalım
    Modem marka modeli bu
    TENDA D301 4 PORT USB 300MBPS ADSL2+
    Modemin arayüzüne erişim sağlayamıyorum dışarıda olduğum için daha sonra atabilirim anca.

Türknet bağlantı hızı

Modem adsl modem 16 dan fazlasını almaz, sinyal VDSL e döndüğü zaman adsl lambanız yanmaz.

Siz şu an internete erişiyor musunuz ? Teknik bilgilerden değerler gelmemiş ya da okuyamamış.

Teknik bilgilere anlık hız bilgisinin yansıması lazım idi

Şuan internete erişimim var o halde vdsl geçtiğini adsl yanmaynca anlayacağım doğrumudur ?

Teknik bilgiler kısmı şu an böyle
    Türknet bağlantı hızı

size verilmemesi gerek adsl2+ 24/1 verilmiş o modemde çalıştığına göre.

Ya da vdsl verildi dslam baktı karşıda adsl modem var adsl sinyal vereyim dedi. Telekom un çok az cihazlarında bu özellik var diye yazanlar olmuştu. Vdsl hatta adsl modemi görür ise BELKİ dslam adsl sinyal gönderir diye %1 ihtimal

siz vdsl bir modem bulup test yapın :)
    Yani verilmişte olabilir diyorsunuz modem bulmak mesele olmadı ikinci el bir modem alicam başka çare yok :)

sahibinden de geçen vodafone huawei hg658v2c yi 60 tl ye aldık arkadaşa (istanbul) (geçen hafta sonu)
    ben let go dan geçen sene full kutu tt tp link w9970v3 u 40 tl ye almıştım (karabük)

bakın bakalım elinizde vdsl modem olur ise hazırlıklı olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kütahyalı_ramazan -- 21 Mart 2019; 10:29:16 >
    Ben bakinayim şimdiden uygun bişey denk gelirse alicaz artık çok teşekkür ederim ilginiz için.

• D-Link DSL-224 kullanıyorum fiyatı uygun işinizi görecektir. Türknet VAE 100/4 mbit olan paketteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Modem adsl modem 16 dan fazlasını almaz, sinyal VDSL e döndüğü zaman adsl lambanız yanmaz.

Siz şu an internete erişiyor musunuz ? Teknik bilgilerden değerler gelmemiş ya da okuyamamış.

Teknik bilgilere anlık hız bilgisinin yansıması lazım idi
    adsl modemler ile 24/1 şeklinde adsl 2+ hız alabilirsiniz ancak çok sağlıklı çalışmazlar t11 denilen sistemlerde verilir bu hızlar çok yaygın bir profil değildir...eğer ki 24/1 profil var ise vdsl modem ile daha sağlıklı çalışacaktır ama adsl modem ile de kullanım yapılabilir
  • bsliali kullanıcısına yanıt
    Vae de 24/1 adsl2+ i resmi olarak satan bir tek benim bildiğim netspeed vardı en son onlarda kaldırmış. Bir tek TT veriyor anlaşılan.

T11 de 24/1 3-4 ay kadar kullandım sıkıntısız (yanlışlıkla tanımlamıştı TT backofice i - ki farklı iss müşterisi idim user pass de bandwith limit de yokmuş) (zte t11-a ya bağlıyım ancak illa T11 kabin olacak diye bir şey yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kütahyalı_ramazan -- 23 Mart 2019; 22:59:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.