Şimdi Ara

Türklerin savaş (dövüş) sanatı Sayokan !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Zihinsel ve Bedensel Faydaları:

Sayokan Teknikleri:

Sayokan Kurucusu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes4125 -- 9 Aralık 2013; 12:33:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

SAYOKAN :

Zihinsel ve Bedensel Faydaları:

Sayokan Teknikleri:

abi ne türk savaş sanatı yaa. izledim bunları hep. adam karate'yi, kung-fu'yu karıştırıp birşey çıkarmış ortaya. ya hadi dese ki '' ben şununla şunu harmanladım. ortaya amerikanın kick boks'u gibi türkiye'ye de bir alternatif çıkardım '' dese ve tekniklerin işe yararlılığı boks, kick boks, muay thai alanları gibi dünyaca kanıtlanmış olsa sorun yok. ama düpedüz kandırmacadan başka birşey değil bu. o hilal taktiği dediği olayın daha düzgün olanını muay thai'de clinch'de kullanıyoruz. rakip seni clinch'e alır ve clinch'e alınan kişi, avuç içi ile rakibi gırtlaktan iter, ve hızlı bir şekilde elini rakibin dirsek arasına sokar ve eklemine bastırarak kolunu kol ile kitleyerek rakibin başı diz mesafesine kadar itilir. bu nakavtlık bir teknik zaten

• general_skyx kullanıcısına yanıt
    Ben kickboks yapıyorum bunu Tay boksa benzetmişsin. Ama bence Kick boksa la muaythainin birbirine benzerliği kadar bir benzerlik yok.
  • quote:

Ben kickboks yapıyorum bunu Tay boksa benzetmişsin. Ama bence Kick boksa la muaythainin birbirine benzerliği kadar bir benzerlik yok.

onu ben örnek açısından söyledim dostum. muay thai'ye ve kick boks'a benzerliği yok tabiki. ama son videoya bakarak söylersek self defans ağırlıklı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: general_skyx
    onu ben örnek açısından söyledim dostum. muay thai'ye ve kick boks'a benzerliği yok tabiki. ama son videoya bakarak söylersek self defans ağırlıklı gibi

Skyx; yine bilmediğin konularda yazıyorsun. 3-5 aylık sporcusun, ona buna yetişiyorsun.

neyse...
    SAYOKAN, Ashihara karate kökenli bir spordur arkadaşlar.
    Ashihara'ya çok az ekleme yapılarak ve kıyafetler ile unvanlarda (yabgu vs.) yenilikler getirilerek ortaya çıkarılmış bir spordur.
    YANİ TÜRK vs. değil Japon sanatının yeniden adlandırılmış halidir, o kadar.
    (Taekwondo da Shotokan'ın yeniden adlandırılmasıdır bu arada. Iran'ın Kung Fu Toa'sı da öyledir misal )

Türklükle alakası falan SIFIRDIR ama sokakta etkili olabileek bir eğitim verilir.
    SAYOKAN işe yarar yani; ÇÜNKÜ netice itibariyle tam vuruşlu karatedir!

• quote:

Orijinalden alıntı: Chief of Tabernacle

quote:

Skyx; yine bilmediğin konularda yazıyorsun. 3-5 aylık sporcusun, ona buna yetişiyorsun.

neyse...
    Ashihara'ya çok az ekleme yapılarak ve kıyafetler ile unvanlarda (yabgu vs.) yenilikler getirilerek ortaya çıkarılmış bir spordur.
    (Taekwondo da Shotokan'ın yeniden adlandırılmasıdır bu arada. Iran'ın Kung Fu Toa'sı da öyledir misal )

Türklükle alakası falan SIFIRDIR ama sokakta etkili olabileek bir eğitim verilir.

e biz ne dedik ya la

• quote:

quote:

neyse...

Şu paylaştığım videoları izlediğine eminmisin acaba ?

• daha önceleri izledim ama hepsini izlemedim.
    sana işin hakikatini anlatıyorum, videodan bir şey izyerek spor öğrenilmez.
    SAYOKAN'ı ben bilirim gençler, adının Goshin olduğu zamanlardan beri takip ettiğim bir oluşumdu bu!
    Altınpark-Ankara'da çalışılırdı eskiden (1998 civarı olabilir)
  • quote:

daha önceleri izledim ama hepsini izlemedim.
    sana işin hakikatini anlatıyorum, videodan bir şey izyerek spor öğrenilmez.
    SAYOKAN'ı ben bilirim gençler, adının Goshin olduğu zamanlardan beri takip ettiğim bir oluşumdu bu!
    Altınpark-Ankara'da çalışılırdı eskiden (1998 civarı olabilir)

Kesinlikle dövüş sporları öyle kendi kendine öğrenilmez ama ben tanıtım amaçlı hani Türkiyenin bi vuruş sporu varmış diye paylaştım.
  • quote:

Kesinlikle dövüş sporları öyle kendi kendine öğrenilmez ama ben tanıtım amaçlı hani Türkiyenin bi vuruş sporu varmış diye paylaştım.

ben de yok demedim zaten, SAYOKAN diye bir spor var,
    ben sadece bu dalın kaynağını-tarihini anlattım!
    SAYOKAN yapsa keşke herkes.
    hem etkili bir sanattır hem de savunma kapasitenizi arttıracaktır.
  • yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kill4time -- 15 Ocak 2014; 0:07:12 >
  • Sayokan'ın 2 türlü şekli vardır birisi müsabaklara yöneliktir ve gerçekten karateye ashihara ve kyokushin olanına benzer full-contact'dır ancak eklem tekmesi gibi fakrlı teknikler vardır, yüze darbe yasaktır. Bununla birlikte sokağa yönelik olanda genellikle hilal teknikleri kullanılır rakibi hilal içine alıp çeşitli darbeler vurulur. Kısa bir süre yapmış ve devam edecek biri olarak genel itibariyle başarılı bulduğum bir dövüş sporudur ancak diğer dövüş sporlarından üstündür ya da daha az kullanılabilirdir gibi söylemlerde bulunamam her dövüş sporunun avantaj ve dejavantajları vardır. Yalnız şu kadar söyleyim sokakta dövüşmek isteyenler sayokanda dahil olmak üzere win tsun, krav maga ve sayokan ne yaparlarsa yapsınlar sert olmaya özen göstersinler hepsinin teknikleri işe yarayabilir ancak sert ve hızlı tekrar etmezlerse hareketleri hiçbir işede yaramazlar. Gerçekçi olmakda fayda var bunun yanında yine saydığım sokağa yönelik tekniklerde bıçaktır sopadır bunlara pek çalışılmasını tavsiye etmem zira istenildiği kadar çalışılsın sözgelimi bir bıçapğı darbe almadan bloklamak her zaman yüzde 50nin altındadır bence. Saygılarımla sayokandan önce kickboks, kudo (japon mma'i) yapmış biriyim. Sayokan'ın yanında mma'e (özellikle muay thai ve bjj tekniklerine devam etmeyi planlıyorum)

• general_skyx kullanıcısına yanıt

Araştırırsan Türk yapımı bir dövüş sanatı olduğunu öğreneceksin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.