Şimdi Ara

Türkiye'nin tamamen oyun bilgisayarlarına ayrılmış ilk mağazası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: patren

gtx 1060m laptopu 5700 tlden satan firma

http://www.monsternotebook.com.tr/semruk/MONSTER-SEMRUK-S7-V4-1-1.html#.WCn_zfqLSUk
    performans modeli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

abi cd lazım mı?

aradığım girişimci ruhu budur! yazıcıoğlu style
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

yerli üretici falan değil, clevo cihazlara isim yazıp getirip satıyorlar. yurt dışından bir şeyler getirip yerli diye millete satmak moda oldu.
    http://www.clevo.com.tw/clevo_prodetail.asp?id=907&lang=en

şaşırdım . ama sizide takdir ettim gözünüzden birşey kaçmıyor
  • Masaüstü donanımları üretmeye başlasak ve bunları yurtdısına da ithal edebilsek işte o zaman yerli üretim olur.
    Devletin vestel ve casper in yaptıgı çakma telefonlara değilde bunlara destek vermesi gerekiyor...

• hayırlı olsun güzel marka....

• Yerli ise üretim yapması lazım. Hazır parçaları ver bende pc topliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 15 Kasım 2016; 2:34:6 >
  • Direk clevo Türkiye'ye gelse daha da ucuza alırdık bu ürünleri. Yanlış anlamayın gerçekten yerli bir markamız olmasını isterdim ancak bire bir aynı clevo ürünlerini ithal edip üstüne ismini yazıp kendi kar paylarını alan bir firma bu. Haa kötü mü yapıyorlar bence iyi yapıyorlar. Sonuçta Monster olmasaydı MSİ veya Asus'tan daha kazık fiyata almak zorunda kalırdık böyle laptopları.
    Donanımı kendin üretmek zorunda değilsin tamam amenna ancak tasarım ve mühendislik anlamında da bir şeyler katmıyorsan böyle yorumlar görmek de şaşırtmamalı bence.

• Yıllar önce fokus bilgisayar halindeyken başladılar bu işe. içerde toptan alım satım yaparken 2-3 tane standda monster notbook duruyordu. Kimse yüzüne bakmıyordu. Sonradan insanların oyun merakı güya notebook bana sorarsanız desktop makinelere kayınca monster öne çıktı. İyi tutturdular, güzel reklam yaptılar işi götürdüler. Helal olsun.

Bu arada o dükkan eskiden dönerciydi. İçeriye girince hala tavuk döner kokusu geliyor mu hala?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

quote:

Orijinalden alıntı: patren

gtx 1060m laptopu 5700 tlden satan firma

http://www.monsternotebook.com.tr/semruk/MONSTER-SEMRUK-S7-V4-1-1.html#.WCn_zfqLSUk
    performans modeli..

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/msi-titan-sli-gt83vr-6rf-034tr-i7-6920hq-290-ghz-64gb-1tb-51-P142906346

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir düzeltme lazım ,

Tasarım olarak evet %100 yerli tasarım , evet ama sadece logo tasarımı...

Diğer unurlar hazır , kasa +iç donanım vs.r

Malumunuz clevo ürünleri... Bu arada Clevo'ya email atacağım bakalım fiyat farkı ne kadarmış ?

He diyeceksiniz ki , asus ,hp,acer vs.r kendisi mi yapıyor .Evet kendileri yapıyorlar...
    Ancak monster başarılı mı? evet başarılı.Memlekette anakart ,gpu,cpu tesisi olsa yurt dışına yaptırırlar mıydı....

Yukarıda yazdıklarım ,tekrar tekrar söylenen şeyler .Diyeceğim odur ki ,monster fahiş fiyat politikası sürdürüyor...

• Monster.

Bizim disardan alarak kuracagimiz masaustu pc leri. Direk nvidia marka grafik karti, direk intel marka anakart, ssd, seasonic e urettirilmis monster marka psu, yada benzeri bir guc kaynagi ureticisinden. Keza kendi tasarimi olup imal ettirdigi bir kac farkli kasa gamer tarzda. Birde kaliteli bir panelin kullanildigi 2 k ips tarzi mesela yamakasi gibi kendi adina monitor. Masa ustu komple sistem tek tek toplamaktan yuzde 10 ucuz olsa kimse birakmaz kapar.

• Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın Monster hakkında bir sürü kötü yorum okudum ve hiç Monster ürünü kullanmadım fakat ben anlamadım adam nasıl yerli üretici olsun ne kadar ürünü kendimiz üretiyoruz da adam ekran kartı, işlemci gibi PC bileşenleri kendi üretsin. Kaldı ki bu mantıkla günümüzde çoğu firmaya yüzde yüz 'şuranın' markası diyemeyiz herkes bileşenleri farklı firmalardan alıyor. Evet Türkiye olarak teknoloji anlamında her şeyi dışarıdan almak zorundayız, durumumuz diğerlerinden daha farklı ama sonuçta Monster bir şekilde Türkiye'yi temsil ediyor bu piyasada. Böyle bir mağazanın açılmış olması da beni sevindirdi %90 ihtimalle 200, 300 TL'ye satılan oyunları oradan almayacak Steam ve benzeri sitelerden almaya devam edeceğim ama bu tarz firmaların sayıları artarsa oyun sektörü için olumlu bir gelişme olur.
  • ekran kartı anakart harddisk falan üretmedikten sonra nasıl yerli olacak arkadaş bu?bakın apple a hp dell e adamlar don lastiğine kadar üretiyorlar bilgisayarın.
    ne bilgisayarda don lastiği olmaz mı.sen buna mı takıldın herşeyini kendi yapıyor dediğimi saçma bulmadında?
  • Notebooktan başka bişey varmıydı dükkanda? Oyun bilgisayarı diyorsanız masa üstü de olmalı, değil mi?

• ahmetkep kullanıcısına yanıt
    Monster masaüstü pc üretmiyor. haliyle notebook tan öteye gitmez.
  • Arkadaslar allianwire, razer,gibi markalar ne uretiyor ama dunya markasi neden bizim de bir markamiz olmasin evet bir islemci yada diger donanim uretimimiz yok fakat cogu firma bu sekilde ilerliyor ben hasse adi altinda bir cihazini kullaniyorum ve gayet memnunum.

• 3 Kasım 2016 tarihinde Abra A7 v6.5.1 modelini aldım 5 Kasım da elime ulaştı
    1- garanti 3unde başlamıştı bu ne saçmalık
    2- bilgisayara windows 10 kurdum oyun yükledim bilenler bilir mafia 3 ve Batman arkham knight
    3- oyunlara girerken döndü
    4- teknik servisi aradım gönderdim ve 15 Kasım da tekrar elimdeydi şimdi buradan sonrası çok komik
    servis dedi ki windows tekrar kurmuşlar tamam güzel oyunları açıp oynayın yükledim açtım gene aynısı oyuna girerken dahi dönüyor bilgisayar teamviewer adlı programdan bağlandılar baktılar gene bir şey yok oyundandır diyip geçiştirdiler. Akşamına başka yerden mafia 3 indirip farklı crackle denedim gene olmadı ki bana böyle yapılması söylendi.
    Tekrar orijinal oyun olarak paladins'i indirdim bilenler bilir sistem gereksinimleri yarısı bile değil onda dahi döndü. İade edeceğim. Sakin monster diyip almayın pişman olursunuz.

• Yerli üretici ile yerli markayı birbirinden ayırmak gerek.
    Yerli üretici dediğimiz şey yüzde 50 den fazla parçayı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde üreten firmalara denir bana göre.

Yerli marka ise 2 türlü dür. 1.si sattığı cihazda ki parçaların tasarım ve dizaynında bu parçaların cihazın içindeki yerleşimin de zerre katkısı olmayıp sadece donanım seçip şunu şunu koyun diyerek ülkemize getirip satanlar.
    2.si ise yurt dışında kendi tasarım modellemesi ile özel ürettirdiği parçaları Yine kendi cihaz içi yerleşim planına göre birleştirilmesini sağlayan daha ileri gidip kilit öneme sahip parçaların arge sini kendi yapan ve kendi ülkesindeki halka diğer sattığı ülkelerden daha iyi hizmet ve daha iyi Yan fayda sağlayan lar.

Misal apple. Dizayn Amerika da üretim çinde ama cihazın içindeki her parçaya kendi isteğini yaptıran özelleştiren bir firma. Şimdi bu firma Amerika da ben yerli üreticiyim diye mi reklam yapıyor yoksa Amerika'nın Global markasıyım diye mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.