Şimdi Ara

Türkiye'nin İlk 7 Gökdeleni ve Ülkemizdeki Diğer Gökdelenler (Toplam sayı 16) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
9
Favori
18.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Kızılay'dakini hep görüyordum doğal olarak ama ilki olduğunu bilmiyordum.

aynen bende
  • bizim anthiller yok

Türkiye'nin İlk 7 Gökdeleni ve Ülkemizdeki Diğer Gökdelenler (Toplam sayı 16)
  •  Türkiye'nin İlk 7 Gökdeleni ve Ülkemizdeki Diğer Gökdelenler (Toplam sayı 16)

keçiörende cumhuriyet kulesi var.
    yapımı iptal edildi 3-4 yıldır böyle duruyor.
    keçiörenliler arasında zenci pipisi diye anılır
  • Tekstilkent Koza Plaza ve Polat Tower Residence ilk mesaja eklenmiştir arkadaşlar...
  • Emeğine sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gereksiz konu üye ban!
  • BUTTİM Plaza

BUTTİM Plaza Bursa'nın en yüksek binasıdır.Binanın yapımı on yıldan fazla sürmüş ve 1996 yılında açılmıştır.Binada 45 cm çapında 28 metre uzunluğunda 360 adet betonarme fore kazıklar üzerine büyük bir radye temel üzerine oturmakta olup, 16.500 m2 inşaat alanına sahiptir. Plaza katlarında her birinde net 120 m2 lik 4 adet büro yer almaktadır.4 adet insan asansörü ve 1 adet servis asansörü mevcuttur.Ayrıca binada çelik raylı sistem bulunur.

İnşaat Tarihi 1991
    Açılış Tarihi 1996
    kaynk : viki
    110 m 21 katlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YmE17 -- 23 Nisan 2013; 19:52:08 >

• İstanbul Sapphire ve Garanti Bankası Genel Müdürlük Binası konuya eklenmiştir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feezey

Senin gibi üyelere bayılıyorum çok teşekkürler konu için

Rica ederim ne demek..

quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

keçiörende cumhuriyet kulesi var.
    yapımı iptal edildi 3-4 yıldır böyle duruyor.
    keçiörenliler arasında zenci pipisi diye anılır

En son mahkemeyi kaybetmişlerdi.. Sonra dava temyize gitmişti.. Sonrasını takip edemedim.. Ama Keçiören belediyesi kuleyi asla yıkmayacağını falan söylemişti.. Son gelişmelerden haberiniz var mı?

• tekstilkent civarı bazen trafik berbat oluyor
  • Doğma büyüme Konya'lıyım, kule siteye Selçuklu Kulesi denildiğini ilk kez bu konuda görüyorum, googleda aratınca vikipedia da dahil Selçuklu Kulesi demiş ama bir yanlışlık olmalı, o kulenin adı Selçuklu Kulesi değil.
  • Türkiye için Sapphire yüksek sayılır.

NYC 1930.

• quote:

Orijinalden alıntı: elzemsin

Kombassan İş Merkezi [AVM] (1990 - 1995)

Kombassan İş Merkezinin yüksekliği tam olarak 120 m ve 29 kattan oluşmaktadır.

Bina 1995 yılında tamamlanarak hizmete açıldı.Kulenin alttındaki alışveriş alanında ise başta market olmak üzere köfteciden, berbere kadar bir çok işyeri mevcut. Bu işyerlerinin üstünde ise çay bahçeleri, bir kaç lokanta, çocuk koyun bahçesi, bir havuz, park mevcut. Bu kısım yapılırken buraya Peribacaları, Pamukkale, Mostar Köprüsü gibi önemli yerlerin modelleri inşa edilmiş. Örneğin bir lokanta Perbacalarının içinde yer alıyor. Havuz Pamukkale modelinde yapılmış. Mostar Köprüsü ise Kapalı otoparkın giriş kapısının üst kısmını oluştur

Kombassan Binasının projesi Türkiye'de değil, ABD'de geliştirildi. Amerikalı mühendisler binanın planını proje esnasında bir kaç kez değiştirdi. Bu yüzden binanın yapım işi bir süre uzadı. Statik hesaplar en uygun şekilde yapıldı ve binanın en uygun şekilde şu anki tasarımıyla duracağı kararlaştırıldı.

Kombassan İş Merkezinin çatısında 360 derecelik bir tur için tıklayın

ablam o yıllarda konyada öğrenciydi. hatta bir ara bunu karşısındaki 10 katlı binalarda oturuyordu. burada park vardı. pamukkale travertenleri, mosdtar köprüsü vs vardı. alt katında da AFRA alışveriş merkezi vardı. hatta oradan system shock oyununun cdsini almıştım gezer dururdum afrada.

yalnız bu arada o yıllarda marketlerde bile korsan satılıyormuş. zira cdyi geçen buldum. güzel kutulu , cdsi baskılı kitapçığıda var fakat zımba yerleri baskıya geçmiş başka zımba vardı yukarıda

birde buttimi unutmuşssun. bursanın en yüksek binasıydı. vakti zamanında genelevler kaldırılarak yerine yapılmaya başlanmış 12 senede bitmiş ancak 1995te açılabilmişti sanırım hilton yapılana kadar bursanın en büyüğüydü.

• Konya'daki Kule'nin üst Katına çıkmak serbestmi
  • Konya gokdelen dikimine cok uygun bi sehir :) Kule sitenin yaninda oturuyorum bende en ust katta yemek yerken tum konyayi 360 derece gorebilirsiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

Konya'daki Kule'nin üst Katına çıkmak serbestmi

En ustte yemek yersen serbest ama yemessen 1.5 tl heralde

• İyi güzel hoş fakat iğrenç bir görüntü eğer oraya yüksek katlı bir bina dikme isteğin varsa etrafında gece kondu veya 2-3 katlı binalar olmayacak arkadaş.Diğer binalarında hatırı sayılır bir yükseklikte olması gerekir.

Mesela Varyap Meridian Grand Tower etrafı gece kondu yerleşkesi.Gerçekten göze hitap eden güzel bir yapı olmuş.Wikiye göre 5. sıradaymış fakat gece kondular veya apartmanlar epey çirkin bir görüntü yaratıyor.Şehir planlama 0
  • Sapphire gerçekten çok güzel.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.