Şimdi Ara

Türkiye'nin elektrik üretim kapasitesinin %5.6'sı güneş enerjisinden geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhamnet

Tamam falan değildir. Sanayide deli gibi enerji ihtiyacı var. Türkiye nin en büyük ithalat kalemi ne iphone ne bmw... enerji... en büyük gider kaleminizi ortadan kaldırmadan ülkenin kalkınması imkansız. Kiracı gibi olduğunuzu düşünün. Ev almak istiyorsunuz ama eve vereceğiniz parayı daima kiraya veriyorsunuz ve ömrünüz bu şekilde geçiyor.

Burnumuzun dibinde cücük kadar romanya, ermenistan ve bulgaristan bile 2 nükleer santrale sahip. Fransa 59, belçika nin bile 7 nükleer santrali var. Japonya 55, kore 20 taneye sahip. 2.5 milyon nufuslu Litvanya bile enerji sorununu boyle cozuyor. Kalkınma için en büyük gider kalemi ortadan kalkmalı.

Alıntıları Göster
    Yanlış anlaşılmasın tamam olan; yenilebilir kaynakların toplam elektrik üretimine oranının %20 lere ulaşması

Ben nükleer santraller yapılmasın demiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Maalesef bilemedin

Makarna ve kömür almadan 14 yıllık bir süreçten sonra,chp ye oy verecek duruma gelen masum köylü

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Maalesef bilemedin

Makarna ve kömür almadan 14 yıllık bir süreçten sonra,chp ye oy verecek duruma gelen masum köylü

Alıntıları Göster
    Neden makarna kömür almadın. vermediler mi, yoksa verdiler de sen mi kabul etmedin.

• Cevabına bakarsak ,makarna ve kömür almadan oy vermeyen cenahtasın.

cevaba gelisek ,karakterim buna müsait olmadı.

Not:öteki dünya inancım olmaması büyük bir etken olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Cevabına bakarsak ,makarna ve kömür almadan oy vermeyen cenahtasın.

cevaba gelisek ,karakterim buna müsait olmadı.

Not:öteki dünya inancım olmaması büyük bir etken olabilir.
    Konu ile alakası yok ama merakımdan soruyorum. bu sorum seni kapsamıyor olabilir. genel olarak soruyorum. Öteki dünya inancı olamayanlar neden bu inancı yaymaya çalışırlar yada reklam ederler, yada öteki dünya inancı olanlarla alay ederler. yada inancı olan insanlarla aynı mezarlığa gömülmek istemez. halbuki öldükten sonra cesedimi ne yaparlarsa yapsınlar umurum da olmaz demesi gerekmez mi.
  • Forumun felsefe bölümünde bu soruların cevabını arayabilirsiniz.

Özelden sorarsanız cevaplarım ,konu yanlış yöne gitmesin

• Muhali-anti-muhalif gözü ile bakıyorsun da vatandaş halk gözün kör olmuş. Elektrik faturan kaç lira geliyor? Son 1yılda % kaç zam ödüyorsun bundan haberin var mı acaba? Fenerbahçe beşiktaş maçında değiliz. Bak su fat. 5.27tl olmuş su depolayıp satsak mı acaba? sistemli bir zam var. Anlayabildin mi sistemli adam. Eleştirileri traşlamaya mı konuşuyorsun. Gerçekleri gören gözün kör olmuş dostum.

• Reklamlar.... Ama bir e işin fatura tarafı var. Su 5.27tl oldu litresi.. yani suyu depolayıp 1yıl sonra satsan bile köşe olursuna gidiyor işler.... sistemli bir ilmek milletin boğazına geçirilmiş ve sıkıyor.... nasıl anlayacaksın? Aç faturaları ay ay koy... birim fiyatlara gelen zamlara bak....

• umut diye bir parça var dinle istersen...

• gun kullanıcısına yanıt
    cari açığı arttırdıkça sana vermeyecekleri garanti oluyor... sana vereceğine kaldırım taşı füze... vs yapılıyor... sana kalan umut... tek başına bir eve çıkta bir görelim deli kanlıyı... her ay sonu faturalarını kendin bir öde.. kardeşim... power sequence diye bir şey duydun mu? elektronik devrede.. bilg. açılıişı çalışması.. ben bunları tamir ediyorum... apple mac. vs. sen kopya bir devletsin.. bağımlısın.. senin sekansın başkasının sekansı... sen aslında yoksun... önce varlık ve yokluktan (1/0) itibaren fesefe ile başla... vadesi sonsuz umut satmayın... ömrün de bir sonu var... bağırabiliyorken gerçekleri bağırarak öl ki diğerlerine gerçek bir doğru bırak. Belki daha çok çalış diye hiç para vermeyecek.. zengin olsa bile devlet.. kandırmaları görün artık.. hangi ömürde yaşayacaksın? diğer dünyada mı? yaşadığını mı sanıyorsun? doğalgazı rahat açabiliyormusun? yada elektriği.. kardeşim senin hakkını bile sana yedirmezler.. anlıyormusun?

• iett otobusler benzinden mazota geçti bilet düştü mü? mazottan doğalgaza geçti maliyet düştü... elektrikte ne olacak? --- evdeki hp yazıcıya doldurma mürekkep koymayı hesaplıyorsun ama.... bu nasıl vatandaşlık? / yandaşlık?

• quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

umut diye bir parça var dinle istersen...
    insanı insan yapan özelliklerden biri de umut dur. Allah kimsenin umut ışığını söndürmesin.
  • Adamın yaşı kaç? Benim yaşım kaç? Senin kaç? Hayat tecrübesi nedir?

Umudun belli bir oranı olması gerekmiyor mu? Mesela sen yağmur yağacağını umut edersin çölde. Bu umut doğru bir umutmudur? Umutsuzlukta iyidir. O zaman başka kapılar açılabilir. Mesela çölde yağmur beklemek yerine yağmurun yağacağı yere gidebilirsin. Veya gölgelik edinebilirsin yada toprağı kazıp su çıkartırsın ama yağmayacak yapmuru beklemessin. Belkide atmosferden nem tutan bir cihaz icat edersin. x+n......

Adam diyorki bu yaşıma geldim şu sektördeyim gidiş şu şekilde ve benim umudum yok diyor. Tarihi açalım verilere bakalım belediye su sayfası elektrik vs. dolar kuru altın ve su fiyatı asgari ücret yıllara göre not alalım. Ve öyle bakalım. o zaman umuda gerek kalıyor mu? umut nedir ki? Bak diğer anlamları nedir? düş, rüya, ümit,... beynin sağ tarafı hayal merkezi... sezgi.. burayı bozmaman lazım burası beynin çok değerli bir bölümüdür. Burada kafa quantum işler(sezgisel mod) mantık beyninin sol tarafındadır 1-0 dan ibarettir yavaş gider ama hata yapmaz. Kandırma aşta ve inançta olur ama asla mantıkta olmaz ! Mantığı sağlam olan sezgiseli ile birleştir ise eğer atlamalı uzak görüleri doğruya yakınları bulur.

Destekmisin köstekmisin sen ne istiyorsun kardeşim? Millet körü körüne bir umuda kapılmış Böyle mantıksızlık olmaz. Verileri aç alt alta bak bir sonraki ni zaten kafan otomatik yapacaktır. Grafik gibi beyninin sağ tarafı çizer görür. Ağrı kesici olarak mı gönderildin buraya? Ne umudu yaw !!! Bir de yüksek telden bahsediyorsun Allah.... yaratıcının adı kutsal her yerde de kullanılmaz. Kutsal nedemek onuda bilmiyorsundur. Laf yetiştirmek enerji çekmek adamı döktürmek bir şeyler öğrenmek.. ağrı kesici görevi yapmak.... bu ne yaw !!!!!! çocuk... bak bende 42 yaşındayım. Hep arabik şeyler. Kurtulamadık bu kafadan ya... örnek alıp ilerleyeceklerine ördek etmeye çalışıyorlar. İşimiz daha zor ileride... suriyeliside geldi 5er çocuk yıllarla çarp 20yıl sonra ne olacağını hesapla. Hepsi planlı bu planları yapanlar umutla mı yapıyor zannediyorsun? Kime umut satıyorsunuz ya... Hiç bir şeyden haberin yok. Daha gözlerin ible açılmamış. Perdeli... Önce 7 perde den kurtul. Bunların eğitimi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 2 Aralık 2018; 23:18:4 >

• quote:

Adamın yaşı kaç? Benim yaşım kaç? Senin kaç? Hayat tecrübesi nedir?

Umudun belli bir oranı olması gerekmiyor mu? Mesela sen yağmur yağacağını umut edersin çölde. Bu umut doğru bir umutmudur? Umutsuzlukta iyidir. O zaman başka kapılar açılabilir. Mesela çölde yağmur beklemek yerine yağmurun yağacağı yere gidebilirsin. Veya gölgelik edinebilirsin yada toprağı kazıp su çıkartırsın ama yağmayacak yapmuru beklemessin. Belkide atmosferden nem tutan bir cihaz icat edersin. x+n......

Adam diyorki bu yaşıma geldim şu sektördeyim gidiş şu şekilde ve benim umudum yok diyor. Tarihi açalım verilere bakalım belediye su sayfası elektrik vs. dolar kuru altın ve su fiyatı asgari ücret yıllara göre not alalım. Ve öyle bakalım. o zaman umuda gerek kalıyor mu? umut nedir ki? Bak diğer anlamları nedir? düş, rüya, ümit,... beynin sağ tarafı hayal merkezi... sezgi.. burayı bozmaman lazım burası beynin çok değerli bir bölümüdür. Burada kafa quantum işler(sezgisel mod) mantık beyninin sol tarafındadır 1-0 dan ibarettir yavaş gider ama hata yapmaz. Kandırma aşta ve inançta olur ama asla mantıkta olmaz ! Mantığı sağlam olan sezgiseli ile birleştir ise eğer atlamalı uzak görüleri doğruya yakınları bulur.

Destekmisin köstekmisin sen ne istiyorsun kardeşim? Millet körü körüne bir umuda kapılmış Böyle mantıksızlık olmaz. Verileri aç alt alta bak bir sonraki ni zaten kafan otomatik yapacaktır. Grafik gibi beyninin sağ tarafı çizer görür. Ağrı kesici olarak mı gönderildin buraya? Ne umudu yaw !!! Bir de yüksek telden bahsediyorsun Allah.... yaratıcının adı kutsal her yerde de kullanılmaz. Kutsal nedemek onuda bilmiyorsundur. Laf yetiştirmek enerji çekmek adamı döktürmek bir şeyler öğrenmek.. ağrı kesici görevi yapmak.... bu ne yaw !!!!!! çocuk... bak bende 42 yaşındayım. Hep arabik şeyler. Kurtulamadık bu kafadan ya... örnek alıp ilerleyeceklerine ördek etmeye çalışıyorlar. İşimiz daha zor ileride... suriyeliside geldi 5er çocuk yıllarla çarp 20yıl sonra ne olacağını hesapla. Hepsi planlı bu planları yapanlar umutla mı yapıyor zannediyorsun? Kime umut satıyorsunuz ya... Hiç bir şeyden haberin yok. Daha gözlerin ible açılmamış. Perdeli... Önce 7 perde den kurtul. Bunların eğitimi var.
    Haklısın Abi, Oturup ağlayalım, enerji yatırımları gereksiz. nasıl olsa elektrik fiyatı düşmeyecek. elektrik kesintisi için en son ne zaman Mum aldın.

• Onun yerine elektriğe zam gelmemesi için sürekli eleştirmemiz lazım. Develete bakarsan işsizlik fonuna da çöküp onu işçi namına kullanacağı yere başka yerlere harcıyor. Su içinde periyodik zamlar var.. ayrıca sürekli yatırım bahanesi ile hiç bir zaman indirim olmuyor bırak indirimi aynı noktada kalsın oda olmuyor. Bu da enflasyona yol açıyor sonra zincirleme loop döngü bozuluyor... aynı şey otobus bileti için geçerli... benzinliden mazota geçti.. mazottan doğalgaza maliyet düştü... hp yazıcı bile alırken dolma mürekkep peşinden koşmuyormu bu millet? İrandan aldığın gaz düşünce fiyata yansımıyor mu? ee bilet otobus bileti niye böyle? her kalem aynı... uyuşturucu fiyatlama taktiği... (doğalgaz) önce neredeyse beleş sonra yayılınca ihtiyaç olunca ufak ufak zamlar zamcıklar... böyle uyuşturucu fiyatlaması...

öyle ise elektirkilere zam yapılabilsin diye elektriklerini arada bir kessem... sonra yatırım yapılması lazım desem sonrada elektriğe zam yapsam anlamayacak üstüne beni destekleyeceksin demek ki...

Her çark / döngü kendini finanse edebilmeli. Başka bir yerden aktarırsın ama geçici olmalı hatta olmamalı. Bak mesela ötv nin eski adı geçici deprem vergisiydi kalkmadı adı ötv olarakda kaldı. İnsanlar 1980lerde fiş toplardı... kdv geri alırdı şimdi bir tek işyerleri geri alıyor.. yani bakkalsan telefon araba vs vergiden düşüyorsun... 0 noktasını oynuyorsun... ama evdeki adamsan işçiysen herşey senin üzerine biniyor... bu ağırlığı anla lütfen. O insanların acılarını hisset / duy. Mesela ben olsam işsizlik fonunda toplanan paraya eğer dokunacaksam onunla işçilere her ay bir fabrika açarım işçileri sınava sokarım o fabrikanın başına getiririm... işsizliği bitirim. Ama onun yerine.. o parayı o çarkı geliştirmek yerine başka yerlere ilave ediyorlar.. yıl 2018... kaptanın seyir defeterine... ileride dönüp bu yazıya tekrar bakacağım diğer yazdıklarıma baktığım gibi yanılma payımı/doğru görümü pekiştirip 1 veya 0 kadar keskin kararlar vereceğim.

İnancın bile bir oranı var. İnanç bir çember. Çemberin iki yanı var. Şüphe-Güven oranı. Bu kandırılmanı ve kandırılmamanı sağlıyor. Bireysel toplumsal modelleri var. Mesela şüphe %1 olup güven %99 olursa ne olur? ve güven %1 olup şüphe %99 olur ise ne olur? Buna göre değişik %ler Hiç bunları simule ettin mi kafanda? İnsanlarla nasıl oynandığını görebiliyormusun? Burada yazdıklarımın çok daha öte halleri teknolojik durumlarıda var. Algı yönetimi, kimyasal katkılar, dizi filmler, medya yönetimi ve kimyevi etkileri, uyarıcı/uyuşturucular.... Önce bulunduğun çemberden çıkıp bakman lazım. Niçin herkes farklı görüyor? Hiç bir dilenciyle konuştun mu? veya bir holding sahibiyle ama kalpten..ama iki simetrik uçlada... ruhunu hissederek.. en doğruyu görmek için hem cennet hem cehennemide görmelisin. Bizimkiler bir odadan diğerine sesleniyor. Gören yok. İlla içeriye düşünce girmesin. Anlamadan yani an... zam-an... zamanın en kısa biriminde aynı iki farklı kişinin bulunması... ve görmesi.. an-ladın mı? Otomatik cevap anladım. Hiç bir şey anlamadın. Anlamak kolay olsa sorun olmazdı. Demek ki anlamayı anlamak diye bir eğitim vermek lazım. Bunu okullarda vermezler veremezler. Çünkü Tanrılar değil kullar yetiştiriyoruz. O zaman kimse doğru yapılıncaya kadar susmaz. Yanlışa yanlış der. Oda sistemin/yön-edim'in işine gelmez. Çünkü böyle kolay yön-ediyorlar.

Bu arada yazdıklarım kimin umurunda ki? An-layacak adam var mı? Anladıktan sonra sinir sistemi 1-0 diye çalışır. Kaç yada sav-aş. Otomatik. Herkes susmuş gürültüden başka bir şey yok. Şimdi bende susuyorum. En azından okudun. An-lamak sana kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 4 Aralık 2018; 0:14:37 >

• quote:

Onun yerine elektriğe zam gelmemesi için sürekli eleştirmemiz lazım. Develete bakarsan işsizlik fonuna da çöküp onu işçi namına kullanacağı yere başka yerlere harcıyor. Su içinde periyodik zamlar var.. ayrıca sürekli yatırım bahanesi ile hiç bir zaman indirim olmuyor bırak indirimi aynı noktada kalsın oda olmuyor. Bu da enflasyona yol açıyor sonra zincirleme loop döngü bozuluyor... aynı şey otobus bileti için geçerli... benzinliden mazota geçti.. mazottan doğalgaza maliyet düştü... hp yazıcı bile alırken dolma mürekkep peşinden koşmuyormu bu millet? İrandan aldığın gaz düşünce fiyata yansımıyor mu? ee bilet otobus bileti niye böyle? her kalem aynı... uyuşturucu fiyatlama taktiği... (doğalgaz) önce neredeyse beleş sonra yayılınca ihtiyaç olunca ufak ufak zamlar zamcıklar... böyle uyuşturucu fiyatlaması...

öyle ise elektirkilere zam yapılabilsin diye elektriklerini arada bir kessem... sonra yatırım yapılması lazım desem sonrada elektriğe zam yapsam anlamayacak üstüne beni destekleyeceksin demek ki...

Her çark / döngü kendini finanse edebilmeli. Başka bir yerden aktarırsın ama geçici olmalı hatta olmamalı. Bak mesela ötv nin eski adı geçici deprem vergisiydi kalkmadı adı ötv olarakda kaldı. İnsanlar 1980lerde fiş toplardı... kdv geri alırdı şimdi bir tek işyerleri geri alıyor.. yani bakkalsan telefon araba vs vergiden düşüyorsun... 0 noktasını oynuyorsun... ama evdeki adamsan işçiysen herşey senin üzerine biniyor... bu ağırlığı anla lütfen. O insanların acılarını hisset / duy. Mesela ben olsam işsizlik fonunda toplanan paraya eğer dokunacaksam onunla işçilere her ay bir fabrika açarım işçileri sınava sokarım o fabrikanın başına getiririm... işsizliği bitirim. Ama onun yerine.. o parayı o çarkı geliştirmek yerine başka yerlere ilave ediyorlar.. yıl 2018... kaptanın seyir defeterine... ileride dönüp bu yazıya tekrar bakacağım diğer yazdıklarıma baktığım gibi yanılma payımı/doğru görümü pekiştirip 1 veya 0 kadar keskin kararlar vereceğim.

İnancın bile bir oranı var. İnanç bir çember. Çemberin iki yanı var. Şüphe-Güven oranı. Bu kandırılmanı ve kandırılmamanı sağlıyor. Bireysel toplumsal modelleri var. Mesela şüphe %1 olup güven %99 olursa ne olur? ve güven %1 olup şüphe %99 olur ise ne olur? Buna göre değişik %ler Hiç bunları simule ettin mi kafanda? İnsanlarla nasıl oynandığını görebiliyormusun? Burada yazdıklarımın çok daha öte halleri teknolojik durumlarıda var. Algı yönetimi, kimyasal katkılar, dizi filmler, medya yönetimi ve kimyevi etkileri, uyarıcı/uyuşturucular.... Önce bulunduğun çemberden çıkıp bakman lazım. Niçin herkes farklı görüyor? Hiç bir dilenciyle konuştun mu? veya bir holding sahibiyle ama kalpten..ama iki simetrik uçlada... ruhunu hissederek.. en doğruyu görmek için hem cennet hem cehennemide görmelisin. Bizimkiler bir odadan diğerine sesleniyor. Gören yok. İlla içeriye düşünce girmesin. Anlamadan yani an... zam-an... zamanın en kısa biriminde aynı iki farklı kişinin bulunması... ve görmesi.. an-ladın mı? Otomatik cevap anladım. Hiç bir şey anlamadın. Anlamak kolay olsa sorun olmazdı. Demek ki anlamayı anlamak diye bir eğitim vermek lazım. Bunu okullarda vermezler veremezler. Çünkü Tanrılar değil kullar yetiştiriyoruz. O zaman kimse doğru yapılıncaya kadar susmaz. Yanlışa yanlış der. Oda sistemin/yön-edim'in işine gelmez. Çünkü böyle kolay yön-ediyorlar.

Bu arada yazdıklarım kimin umurunda ki? An-layacak adam var mı? Anladıktan sonra sinir sistemi 1-0 diye çalışır. Kaç yada sav-aş. Otomatik. Herkes susmuş gürültüden başka bir şey yok. Şimdi bende susuyorum. En azından okudun. An-lamak sana kalmış.
    Eleştiri güzeldir çünkü yapıcıdır, eleştiri kötüdür çünkü yıkıcıdır, 0 ve 1 gibi net cevabı olanlar, kuantum bilgisayarı tasarlayabilecek vizyona sahip değildir. Bir ressamın yaptığı resmi eleştiren çok sayıda insan bulabilirsin. hatta ressamın yaptığı yanlışı düzeltecek başka bir ressam da bulabilirsin, ama ressamın kullandığı boyayı eleştirebilecek kişiyi kolay kolay bulamazsın. Rahmetli Oktay Sinanoğlu'nun Eğitim sistemine yaptığı eleştiriyi dikkate alırım. Ama fizik öğretmeni olan Muharrem İncenin eğitim sistemine yapacağı eleştiriye güler geçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: iselcenli

Güneşin dünyaya gönderdiği 1 günlük enerji dünyanın enerji ihtiyacını 1 yıl karşılayabilecek düzeyde farkındasınız umarım
    Dünyanın bütün yüzeyinin panellerle kaplanamayacağının farkında mısın? Muhalif ekonomislerin videolarından mühendislik öğrenirsen. Böyle saçmalarsın işte. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın. Bırakın bu işleri mühendisler yapsın. Şimdi git o videonun altına yorum yap. Hadi bakem.

• 1 ve 0 olmasa kuantum nasıl tasarlanacak. Önce kuantum mu tasarlandı? Zaman sırasını unutma. Geçmişte acb. aristo olmasaydı, platon olmasaydı şimdi şimdi mi olacaktı? binanın 1nci katını düzgün yapmadan 2nci katını 5..6.7.. katları yapabilirmisin? Kuantum bilgisayar 1 0 ile yapılmıyor mu? Geçmişteki/şuanki ki mantık quantum mantığı doğurmadı mı?Her şey varlık ve yokluktan başamıyor mu? Ya istiklal ya ölüm gibi...

Temel mantık olmadan quantuma geçersen hata olur zaten geçemessin. Varlık yokluk dışında ne var?

Yapılanları eleştiriyorum. Eleştireceğim. Birileri dur frenine basabilmeli. "Bay evet"in başına neler geldiğini biliyorsun. Evet/hayır diyebilmeden evetinin ne anlamı olacak ki? Ona kalırsa forumlarda açılmasın konuşmayalım yazmayalım ses çıkarmayalım her şeye evet diyelim hiç hayır demeyelim... Yatırım yapılmasın demedim. Üsülsüz yatırım yapılmasın diyorum. Neyse anlamakta zorlanıyorsun. Geri kalanını hayat göstersin öyle ise... yaşayarak öğrenirsin gün gelir belki bir gün hatırlarsan ki buna eminim burada yazılan yazılara dönüp bakacaksın. O zaman anlamış olacaksın. Dış kabuğun farkındayım. Ama unutma artık içerdeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 4 Aralık 2018; 15:26:40 >

• güneş enerji sistemini her binaya uygulamak lazım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.