Şimdi Ara

Türkiye, askeri gücünü sınırlandıran AKKA antlaşmasından çekildi: AKKA antlaşması hakkında bilmeniz gerekenler! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
5.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlaşmanın aslında bizi bağlayan bir tarafı zaten yoktu. Çünkü topu topu 200-250 civarı uçağımız var. Yani anlaşma bize bir yaptırım getirmiyor. Diğer alanlarda da durum farklı değil. Bu anlaşma abd Rusya ve çini bağlar. Bize hava hoş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • doruhüso D kullanıcısına yanıt
    Hüstad sen çok bilgili bir abiye benziyorsun madem siyasetimiz abd tapınıcı, niye ışidle mücadele bahanesiyle terör örgptlerini, bidenın iktidarı artık demokratik yollardan değiştirmek için destek vereceğiz dediği gibi muhalefeti fonluyor bu abd. Kendine tapınılmasından hoşlanmıyorlar galiba hilginç..

• Savaşa sokmadan gitmezzzzzleeeerrrrr

• Seçimin intikamı olmaycak mı sandınız ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Rusya ukrayna savaşı kara kuvvetleri ekipmanların ne kadar çok olması gerektiğini gösterdi.. bu turkiyenin dünyaya büyük bir restidir..resmen daha çok silahlanacagiz diyor..

• hyksl H kullanıcısına yanıt

Nato üyesi herhangi bir ülkede en muhalifinden en iktidarına siyasetin bütün temsilcilerinin Nato tarafından dizayn edilmediğini iddia etmezsin be dostum dimi

"Nato sadece askeri bir örgüt" de demezsiniz inşallah

Neyse, tartışmayacağım bu konuyu

Umarım K. Irak operasyonu r yapılmadan başlanır ve kazasız belasız atlatılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gün kendinizi Yunan askeriyle kol kola Ruslara karşı savaşırken görürseniz çok şaşırmayın.

Yine bir gün rüyamda geleceği görüyorum, merkeze Romanya'ya girdiğimizi bildiriyordum. Sonra baktım mabad açık kalmış.

Ama söyleyeyim ikiz kule saldırılarını da görmüştü bu mabadı açık. Demedi demeyin.

• Çekilmese birşey değişmezdi. Türkiyede 20 bin tank ne arar? Hele 6800 savaş uçağı? Yanından geçemez.

• doruhüso D kullanıcısına yanıt
    Çok şükür senin ya da benim ummama gerek kalmadan Türkiye'nin menfaati için gereken operasyonlar yapılıyor dostum, Türkiye kukla bir devlet olmaktan çıkalı çok oldu, tam bağımsızlığa kavuştuk diyemesek de kukla devlet durumlarından çıkalı çok oldu.

• Bu duruma dahi muhalefet edebilen kitle hiç şaşırtmıyor.

• Soğuk Savaş döneminin bitme raddesine geldiği son demlerinde Soğuk Savaş'ın tanımlayıcı özelliği güvenlik ikilemi fenomenini legal tarzda sınırlandırmaya yönelik bir karşılıklı güven tesis antlaşması olduğu aşikar. Açıkçası ben askıya bile almazdım çünkü zaten mali, lojistik ve başka açılardan pek de gerçekçi sayılar değiller. Geleceğin ölü adamı Rusya da önce demografik krizine bir çare bulsun. Çok etnisiteli bir imparatorluğu iki üç ülke işgal ederek bu çağda nereye kadar muhafaza edebilirsin? Eninde sonunda Kremlin'in emperyal mekanizması dağılacak. Rusya'yı neden gözlerinde bu kadar büyütüyorlar anlamıyorum. Bir nükleer güç olması sıkıntı ama sıkıysa nükleer savaş çıkarsın. Küçük çaplı bir nükleer savaş senaryosunda bile dünya küresel zararlara yol açan felaketler yaşıyor. Rusya istiyorsa herkesle beraber nükleer bir felaket yaşasın. Şu zekasına rağmen karşılıklı garanti yıkımı anlamayacak kadar ahmak bir canlı türü kendini yok edecekse hep beraber yok olalım zaten. Koca evren bu kadar çok ahmak savaş çığırtkanına dar geliyorsa ne diyeyim yani?

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Rakamlar bana da abartı geldi. 6800 savaş uçağı, 20.000 modern tank...

Amerika'da yok bu kadar uçak - tank...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 6 Nisan 2024; 5:17:22 >
  • Herkes sayılara takılmış ama asıl sıkıntı nerede ne kadar gücün var bunun bilinmesi.

• Neden 6.800 ya da 20.000 gibi değerlere takıldınız?

Önceden Yunanistan bizim ne kadar askeri ekipmanımız var biliyordu bu konuda. Artık bilemeyecek.

Artık dünya da bilmeyecek. Sürekli bilgi akışı gerektiren bir durum vardı. Artık yok.

Dünya silahlanma yarışına giriyor. 20.000 tank sahibi olacağız diye bir şey yok. Türkiye de yapabileceği kadar tank alacak. Helikopter alacak. Resmen bir dünya savaşı öncesi hazırlık gibi.

Bu dünya savaşı 1-2 yıla çıkmaz. Bütün ülkeler envanterini eritti. Ama çıkacak ileride yani.

• İsrail kafasına göre takılıyor antlaşmami kaldı hala algı operasyonu geçin bunları

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Rusya ukraynaya girince avrupa hop hop hoplamaya ve silahlanmaya başladı. Öyle elin adamı senin ekonomik gücüne çökmeye geldiğinde elinde silahın ve savaşacak askerin yoksa işgale gelenlere 50 liraya kola ikram eder ondan sonra da yandım Allah dersin.

3. dünya savaşına gidildiği bu günlerde sen silahlanmak ve askeri olarak güçlenmek zorundasın. Bugün Türkiye bu kadar askeri olarak güçlenmeseydi Arap baharının son durağı olmuştu. Ya siz daha 2016'da 15 temmuzda ülke işgale kalkışıldı hala kola 50 lira muhabbeti yapıyorsunuz - kola da sanırsın zaruri ihtiyaç!

3. Dünya savaşı kapıda tüm ülkeler hızla silahlanıyor. Etrafımız heryerden sarılmış. Kuzeyde rusya, güneyde mısır, suriye, ırak ,iran, doğuda ermenistan, batıda yunanistan vs her yerimiz askeri yığınak olmuş sen diyorsun ki silahlanmayı bırakalım da kolaya odaklanalım.

Sizin bu kafa ilk zora gelmede ülkeden kaçacak kafa gayet iyi biliyoruz. 15 temmuzda havalimanlarına atm'lere koşan kafasınız siz. Kurtuluş savaşında da vardınız bugünde varsınız!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.