Şimdi Ara

Türkçemizin 'F Klavye'si neredeyse tarih olmak üzere. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
1
Favori
18.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: nbispf

Türkçemizin 'F Klavye'si neredeyse tarih olmak üzere.

Hnagi markaların F klavyeli dizüstüsü var ? Ben pek göremiyorum piyasada ama bu resimde var.

BU MELET CS 1.6 OYNATIOMU ASD GOREMEDIMDE ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schi2ophrene -- 20 Şubat 2009; 22:42:51 >
  • Haber7 bunlarla uğraşacağına Merkez bankasının hangi akla hizmet,şu kriz ortamında %1,5 faiz indirimine gittiğini yazsında biz de bilinçlenelim.
    Uyu uyu yat yat uyu
  • İnternet aleminde Türk ulusunun değerlerini korumaya çalışan o kadar uç noktalarda şeyler varki..Ve bunların çoğu o kadarda önemli değil..

Böyle konulara gösterdiğimiz duyarlılığı başka şeylere gösterseydik ülkece,milletçe..Bambaşka olurdu bu ülke.
  • hem 10 parmak F klavye kullanıyorum hem de F kadar hızlı olmasamda Q klavye kullanabiliyorum. ama sizlere şunu söylemek istiyorum. F klavye öğrenirseniz gerçekten çok kolay ve hızlı yazabildiğinizin farkına varırsınız. valla ben F klavye kullanırken q,w,x harflerinin yerini bulamıyorum. bence gereksiz harfler
  • Q klavye kullanırım sebebi rahat olmasıdır gerisi beni ilgilendirmez
  • Ya şimdi ne kadar saçmaladığının farkında değilsin sanırm ''A'' harfi işine daha çok yarıyormuş kenara atmışlar, hay allahım elin klavyeye alıştıktan sonra ne farkederki? Q klavye kullanıyorum mutluyum, okuldayken pc ler hep ''F'' klavye idi küfrederdim, kullanabilen ''F'' kullansın banane, tarih olmasından yanayım şahsen...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ilhan_28

normalde q klavye kullanırım ama arada sırada unutmamak için f klavye ayarına getiririm. bu yazıyı şuanda f klavye ile yazıyorum.

Dostum, fark var mı gerçekten ?
    Hızlı mı yazıyorsun F ile ?

biraz fark yapıyor. hem on parmak yazmak zorunda olduğum için klavyeye bakmadan yazıyorum ve bu da aslında çok hoş bir duygu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: posetr

Q klavye kullanırım sebebi rahat olmasıdır gerisi beni ilgilendirmez

Bence sebebi alışmış olman
  • quote:

milletde onu diyor işte f, q dan daha rahat diye... Q klavye yazıyı yavaşlatmak F hızlandırmak için yapılmıştır

dipnot:

bir nipnot:
    (Türkiye'de Q Türkçe diye bilinen Amerikan Klâvyesi, bir dünya standardı olmayıp, her ülkenin dil özelliklerine uyarladıkları kendi klâvyelerinin yanında, Q Klâvye ile hiçbir Amerikalı veya İngiliz bugüne kadar Dünya Şampiyonu olamamıştır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THR -- 21 Şubat 2009; 1:26:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: THR

quote:

milletde onu diyor işte f, q dan daha rahat diye... Q klavye yazıyı yavaşlatmak F hızlandırmak için yapılmıştır

emin ol f klavye kullanan biri benden hızlı yazamaz

not:q klavye kullanmaya başladıgımdan beri f klavyede kullanıyorum ama q klavye de hız rekorlarım mevcuttur + okuldaki klavyeler f ama q yapar kullanırım bakmak yada bakmamak benim içn sorun teşkil etmez f klavye bana cok ters geliyor her konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herakles. -- 20 Şubat 2009; 23:02:50 >

• klavyeye gelene kadar akşam olur...
  • Okuldaki klavyelerimiz F klavye idi daha önce hiç f klavye görmemiştim oysa bilgisayarı kullanmaya başladığımdan beri F kullanırım ama dizilim Q
  • Evet, evet Türkçe'miz yok oluyor.
  • quote:

Hnagi markaların F klavyeli dizüstüsü var ? Ben pek göremiyorum piyasada ama bu resimde var.

Bu bildiğimiz f klavye değil galiba. Almanlara has bir klavye olabilir resimdeki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thoughtless -- 20 Şubat 2009; 23:20:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thoughtless

quote:

Bu bildiğimiz f klavyesi değil galiba. Almanlara has bir klavye olabilir resimdeki.

Evet bu Türk F klavyesi değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: / AzuRiLL \

Windows gibi özel bir isimi 2 tane V ile yazmamayı öğren, F klavye hesabı yap. Özel isimler hiçbir şart altında değiştirilemez.

Arapça, İbranice, Kirilce, Çince, Japonca vs vs. dilleri de o zaman olduğu gibi yazıyorsun desene.

Bkz. Laf sokacam derken saçmalamak.
  • Yazılması çok zor.
  • ben Q da gayet hızlı yazabliorm :)
  • I write English, Q keyboard is fast
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.